מחקר: המגזר הפיננסי במקום השני בפריסות ריבוי העננים ההיברידיות

דו"ח של נוטניקס חשף תוכניות ענן, עדיפיות, אתגרים וחוויות של מומחי ה-IT במגזר הפיננסי בעולם ● איאן היינס, CTO לאזור EMEA בנוטניקס: "תעשיית השירותים הפיננסיים התגלתה כחלוצה עבור מודלים של פריסת ענן"

במקום השני ברוב פריסות ריבוי-העננים ההיברידיות. המגזר הפיננסי.

נוטניקס (Nutanix) – חברה עולמית המתמחה במחשוב מרובה-עננים היברידי – פרסמה את ממצאי מחקר ה-ECI (ר"ת Enterprise Cloud Index) החמישי שלה, הסוקר את התקדמות ארגונים ומגזרים באימוץ טכנולוגיות ענן.

הסקר נערך על ידי מכון המחקר Vanson Bourne בקרב 1,450 מקבלי החלטות בתחום ה-IT. הדו"ח הוא חלק ממחקר גלובלי ובין השאר מתמקד בפריסות ענן בתעשיית השירותים הפיננסיים. הממצאים הרחבים יותר בהקשר לאימוץ ריבוי העננים ההיברדי מעידים על הפילוח: במגזר הפיננסי – 20%; במגזר העסקי – 33%; במגזר השירותים המקצועיים – 33%; בחינוך – 2%; וכל השאר – 12%.

ובהקשר הספציפי למגזר הפיננסי, הדו"ח שופך אור על תוכניות הענן, סדרי העדיפויות, האתגרים והניסיון של מומחי IT הפועלים במגזר זה, ומציע תובנות בעלות ערך בהשוואה לתעשיות אחרות ולמחקר הגלובלי.

ממצאי המחקר מגלים כי כמות הפריסות המעורבות של סביבות ענן בקרב חברות פיננסיות עומדת על 64% – אחוז הנמצא מעט מעל הממוצע העולמי. כמו כן, שיקולי אבטחת מידע מניעים חלק רב מן ההחלטות על השקעות בתשתיות ועל ניידות האפליקציות של המגזר הפיננסי. שיעור האימוץ הגבוה של הענן במגזר השירותים הפיננסיים משקף את המחויבות של התעשייה, שהיא אחת התחרותיות ביותר, לשיפור משמעותי של חוויית הלקוח, תוך מינוף פריסות מרובות-עננים היברידיות כדי להניע דיגיטציה, יכולות נתונים מתקדמות ומודרניזציה של יישומים.

ממצאי הדו"ח העיקריים למגזר הפיננסי

הדו"ח מצא האצה באימוץ של סביבה מרובת-עננים היברידית וצמיחה צפויה: כאמור, תעשיית השירותים הפיננסיים התקדמה משמעותית באימוץ טכנולוגיית הענן במהלך השנה האחרונה, כאשר 64% מהנסקרים השתמשו במספר סביבות IT – בין אם מדובר בשילוב של עננים פרטיים וציבוריים, במספר עננים ציבוריים או באירוח של תשתית פרטית מקומית.

אבטחת סייבר היא המניע הגדול ביותר של תשתית ה-IT: משיבי הסקר במגזר הפיננסי ברחבי העולם העדיפו את אבטחת הסייבר מעל לכל שאר הפרמטרים. לא מדובר בנתון מפתיע, לאור התחכום הגובר של מתקפות סייבר והתפקיד הקריטי שה-IT ממלא בארגונים במגזר זה.

סביבות מעורבות יוצרות אתגרים חדשים ודרישה לניהול כל עומסי העבודה והנתונים במקום אחד: 96% מהמשיבים מסכימים כי פלטפורמה אחת לניהול התשתיות הפרטיות והציבוריות המגוונות שלהם תוכל להועיל להם.

יחד עם זאת, רק 42% מהמשיבים דיווחו שיש להם את הנראות הזו. ממצאי הנראות מצביעים על פער ביכולות, המדגיש את הצורך בכלים משולבים לשיפור פעולות IT היברידיות. ללא נראות, צוותי IT אינם מסוגלים לנהל, לאבטח, לסנכרן או לנתח את מה שהם לא יכולים לראות.

המניע העיקרי של ניוד האפליקציות היה שיפור מהירויות הגישה לנתונים: כל המשיבים במגזר הפיננסי (100%) ציינו כי העבירו יישומים בין תשתיות IT שונות ב-12 החודשים האחרונים. כמעט מחצית (49%) ציינו כי הסיבה למהלך הוא הרצון להאיץ את הגישה לנתונים. מניעים נוספים היו השאיפות לשפר את עמדת האבטחה של החברות שלהם, או לעמוד בצורה טובה יותר בדרישות הרגולטוריות ולקבל את היכולת להשתלב עם שירותים מובנים בענן, כגון AI ולמידת מכונה.

איאן היינס, CTO לאזור EMEA בנוטניקס.

איאן היינס, CTO לאזור EMEA בנוטניקס. צילום: יח"צ

גורמי העלות נשארים בגדר גורם בלתי צפוי: המשיבים לסקר הראו נטייה להפכפכות בעמדותיהם כלפי עלות ה-IT, שיורדת למטה ברשימת העדיפויות של מנהלי ה-IT – ממוקמת במקום האחרון ברשימות הקריטריונים של המשיבים הגלובליים ובמקום הרביעי בלבד בחשיבותה בקרב ארגונים פיננסיים. יחד עם זאת, רוב המשיבים מצהירים כי השליטה בעלויות ה-IT נמצאת במקום גבוה ברשימת האתגרים שלהם. לדוגמה, 87% מהמשיבים במגזר הפיננסי תיארו את בקרת עלויות הענן כאתגר בניהול תשתיות ה-IT הנוכחיות שלהם וכשליש אמרו כי מדובר באתגר משמעותי.

"מגוון התשתיות המוגבר, והדגש הגבוה על אחסון נתונים, ניהול, אבטחה ושירותים מובנים-בענן מניעים את כל מומחי ה-IT לחפש פעולות היברידיות החורגות מעבר לתשתיות פרטיות וציבוריות. כפי שמעידים צעדים רגולטוריים עדכניים, כמו חוק החוסן התפעולי הדיגיטלי (DORA) – חוסן תפעולי וריכוז סיכונים הם גורמים מניעים נוספים לאימוץ של מודל היברידי", אמר איאן היינס, CTO לאזור EMEA בנוטניקס. "תעשיית השירותים הפיננסיים התגלתה כחלוצה עבור מודלים של פריסת ענן ועקפה מגזרים רבים אחרים באימוץ של גישת ריבוי-עננים היברידית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים