מאות היי-טקיסטים.ות צעדו למען זכויות נשים

"בתקופה שבה האלימות נגד נשים גואה ושמקדמים הפרדה מגדרית - ניאבק!", אמרה ענבל אורפז, יזמת טק וממובילות מחאת ההיי-טקיסטים ● נשות ואנשי היי-טק אף הפגינו בקריאה לבנקים להצטרף למחאה, ויצטרפו לצועדים לי-ם

צעדת נשות ואנשי ההיי-טק ובונות אלטרנטיבה למען זכויות נשים, אתמול (ד').

מאות היי-טקיסטיות.ים צעדו אתמול (ד') בתל אביב, יחד עם נשות תנועת בונות אלטרנטיבה, למען זכויות נשים ונגד האלימות המופנית כלפיהם. מדובר בעוד אירוע של מחאת ההיי-טקיסטים, שפועלת בחודשים האחרונים, מאז שהממשלה הכריזה על התוכנית המשפטית שלה.

המפגינות והמפגינים צעדו מכיכר הבימה לשגרירות ארצות הברית, שם, על פי המוחות.ים, "הבהרנו לאחיות ולאחים שלנו בארצות הברית שאנחנו שרויים במלחמה על אחד הערכים המשותפים שלנו – על השוויון בין נשים לגברים".

ענבל אורפז, יזמת היי-טק וממובילות מחאת ההיי-טקיסטים, אמרה בהפגנה כי "בחודשים האחרונים אני פחות עוסקת בקידום נשים בהיי-טק, ולא מאחר שאין עוד מה לתקן, אלא בגלל המציאות המבהילה והעתיד שמתהווה לנשים בישראל אם הממשלה החשוכה הזו תוציא לפועל את תוכניותיה".

"בתקופה שבה האלימות נגד נשים גואה, שבה ח"כים מרשים לעצמם להקטין ח"כיות בוועדות הכנסת, שבה נלחמים בשימוש בלשון נקבה ושבה מקדמים הפרדה מגדרית על פני שוויון מגדרי – אנחנו ניאבק! לא ניתן שיחזירו אותנו לימים אפלים, לא נאפשר לשרים שרואים באישה רק כרחם להרוס את ההישגים שאליהם הגענו. יחד, נשים וגברים, נלחם למען עתיד שוויוני ודמוקרטי לחברה הישראלית כולה!", הוסיפה.

הפגנה זו מצטרפת למטרות חברתיות אחרות שלמענן נלחמו, ונלחמים, ההיי-טקיסטים.ות במסגרת המחאה, ובהן זכויות להט"ב – כפי שבא לידי ביטוי בהצטרפות של המוחים.ות מההיי-טק למצעדי הגאווה, ולהוספת דגל הגאווה לשלטים שלהם במהלך חודש זה.

מחאה מול הבנקים והצטרפות לצועדים לירושלים

עוד בצעדי המחאה של נשות ואנשי ההיי-טק: הבוקר נמסר ממחאת ההיי-טקיסטים כי הם מצטרפים למסע של מטה המחאה מרחוב קפלן בתל אביב לרחוב קפלן בירושלים, שם נמצאת הכנסת. 15 אוטובוסים יצאו בהמשך היום ממוקדי תעסוקה של ההיי-טק במקומות שונים במדינה, ויחברו לצועדים.ות לירושלים בשעה 17:00 באזור לטרון. הצעדה מקפלן לקפלן החלה שלשום, ובין העומדים בראשה נמצא יזם ההיי-טק משה רדמן. הצועדות והצועדים צפויים להגיע לאזור משכן הכנסת בירושלים במוצאי שבת ולשהות שם, לקראת ההצבעות שאם לא יחול שינוי של הרגע האחרון צפויות שם בשבוע הבא, בקריאות שנייה ושלישית, על החוק לביטול עילת הסבירות.

הבוקר קיימו פעילי מחאת ההיי-טקיסטים ואחים לנשק הפגנה מול בניין הנהלת בנק הפועלים בתל אביב, שבה הם קראו להנהלות הבנקים כולם "לצאת נגד חוקי הדיקטטורה, למנוע את קריסת הכלכלה ולהגן על כספי החוסכים", לדבריהם.

"אתם מייצרים מכספנו פעילות רווחית ענפה, אבל יש בינינו חוזה, שמבוסס על ערכים משותפים ובעיקר על מערכת חוקים יציבה וסבירה, שמגינה עלינו, החוסכים. אנחנו קוראים להנהלות הבנקים להצהיר עד יום שני שאם החוק לביטול עילת הסבירות יעבור – הן ישביתו את המערכת הפיננסית. אתם רוצים את הכסף שלנו? תצטרפו למחאה. בדיקטטורה אין כלכלה משגשגת!", קראו המפגינים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים