"לא נממן דיקטטורה!": מפגיני ההיי-טק חסמו את קפלן ואיילון

אלפים השתתפו הבוקר (ג') בהפגנת הענף בתל אביב, כשחלק מהם חסמו לאחר מכן את נתיבי איילון ● הפגנות יתקיימו במוקדי תעסוקת היי-טק נוספים ברחבי הארץ

פיץ' מציינת את המחאה לחיוב.

אלפי מפגינים ממחאת ההיי-טקיסטים חסמו הבוקר (ג') את רחוב קפלן בתל אביב, במסגרת "יום השיבוש" שהוכרז, כמחאה על המשך יישום התוכנית המשפטית של הממשלה. המוחים צעדו על הרחוב, תחת הכותרת "לא נממן דיקטטורה!", ולאחר מכן הצטרפו לצעדות אחרות שיצאו כחלק מיום המחאה. חלקם אף ירדו לנתיבי איילון וחסמו אותם לזמן קצר.

המפגינים התאספו הבוקר ליד שרונה בתל אביב והחלו לקרוא קריאות נגד "ההפיכה המשטרית", לשיטתם, לאחר שאמש אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את ביטול עילת הסבירות, ברוב של 64 תומכים מול 56 מתנגדים. במהלך היום התקיימו ויתקיימו הפגנות במוקדים שונים ברחבי הארץ, כולל במוקדי תעסוקת היי-טק כגון רמת החייל בתל אביב, מת"ם בחיפה ובאר שבע. ההפגנות המרכזיות ייערכו אחר הצהרים בנתב"ג, ובערב בירושלים וברחוב קפלן בתל אביב.

אלפים רבים משתתפים הבוקר במחאות ברחבי הארץ. במהלך הבוקר נפצעה אחת המפגינות מפגיעת מכת"זית בכביש 1, וכבישים מרכזיים נחסמו ברחבי הארץ. מפגינים נוספים נפצעו ורבים נעצרו, בפעולות של המשטרה, שבמחאה הגדיו כאלימות במיוחד.

צילום: מחאת ההיי-טקיסטים

גם אתמול התקיימה מחאה של היי-טקיסטים – בכנסת, לאחר שכמה מנהלים ובכירים בהיי-טק קרעו קריעה במהלך דיון של ועדת הצעירים, כ-"אות אבל על ריסוק ההיי-טק הישראלי עקב החקיקה האנטי דמוקרטית של הממשלה", לדבריהם. בנק ישראל הזהיר אתמול מההשפעה השלילית שעלולה להיות להמשך החקיקה על הכלכלה בכלל ועל ההיי-טק בפרט. "הסיכון המרכזי לצמיחה הוא התממשות תרחיש שבו שינויים חקיקתיים ומוסדיים ילוו בעלייה בפרמיית הסיכון של המדינה והמשך הפיחות של השקל, בפגיעה בייצוא, ובירידות בהשקעות", אמרו בבנק.

בהודעה שפרסם אתמול מטה מחאת עובדי ההיי-טק נכתב כי "ממשלת ישראל מחריבה את הדמוקרטיה וצועדת לעבר 'התאבדות' כלכלית. לא סביר שהממשלה דוחפת יזמים, שהכניסו מאות מיליונים במיסים למדינה, להקים חברות מחוץ לישראל, לא סביר שהממשלה מוותרת על המגזר שאחראי לשליש מהכנסות המדינה ממיסים ולא סביר שמשקיעים שמאמינים בהיי-טק הישראלי מפחדים לשים כאן את כספם בגלל הממשלה. נצא להפגין בכל מקום – לא נממן דיקטטורה!"

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. זוהר

    נכון, אסור לממן דיקטטורה! לכן חובה להעביר מה שיותר מהרפורמה שתחזיר את הדמוקרטיה לישראל.

אירועים קרובים