עוד חברה מפטרת: לינקדאין תיפרד מ-4% מכוח האדם שלה

הרשת החברתית לאנשי מקצוע מפטרת 716 עובדים, עקב מה שמגדירים בה כשינוי בהתנהגות הלקוחות וקצב צמיחה נמוך יותר של ההכנסות ● במקביל, היא יוצאת למהלך של גיוס 200 עובדים חדשים

גם משחקים. לינקדאין.

לינקדאין, הרשת החברתית לאנשי מקצוע ומקום שאליו פונים מחפשי ומציעי משרות רבים, ששייכת למיקרוסופט, מצטרפת לרשימת החברות שמקצצות בכוח האדם שלהן. במכתב ששלח המנכ"ל, ריאן רוסלנסקי, לעובדים הוא סיפר כי החברה תקצץ 716 משרות, שהן כ-4% מכוח העבודה שלה – וזאת על אף שלטענתו, הפלטפורמה זוכה כיום למעורבות שיא של המשתמשים.

הסיבה לפיטורים, לפי קוסלנסקי, היא שינוי בהתנהגות הלקוחות וקצב צמיחה נמוך יותר של ההכנסות. הצפי הוא לצמצום קבוצות עבודה, כשהפיטורים יפגעו לא רק בעובדים טכנולוגיים אלא גם בשכבת ההנהלה הזוטרה, וזאת בשם שיפור יכולת התגובה – כך לפי הדיווחים.

מהצד השני, לינקדאין אמורה לגייס מעל 200 עובדים חדשים לתפקידים שקשורים בפיתוחי כלי בינה מלאכותית, כך שהקיצוץ בסופו של דבר יהיה קטן יותר.

לא ברור האם הפיטורים ישפיעו על מרכז הפיתוח של לינקדאין בישראל, שנפתח בשנה שעברה לאחר שהחברה רכשה את אוריבי.

עוד קיצוץ שעליו הכריזה החברה הוא סגירת האפליקציה לחיפוש עבודה InCareer, שאותה היא הפעילה בסין. הסגירה תתרחש בתחילת אוגוסט והמשתמשים בה יוכלו להוריד את הנתונים שלהם עד ה-9 באוגוסט, כשלאחר מכן הם יימחקו לעד.

"למרות ההתקדמות הראשונית שלנו, InCareer התמודדה עם תחרות עזה ואקלים מקרו כלכלי מאתגר, מה שהוביל אותנו בסופו של דבר להחלטה להפסיק את השירות", נכתב בהודעה שהוציאה לינקדאין.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים