גוגל הוסיפה 'מסנני נושאים' גם לכלי החיפוש בשולחן העבודה

'מסנני הנושא' ישתנו באופן דינמי, תוך כדי גלישה בין התוצאות, בדומה לאופן שבו התכונה עובדת במכשירים הניידים

ליקויים בתוצאות חיפוש בצרפת.

העיצוב החדש של החיפוש בגוגל, ה-Google Search, הושק באופן רשמי. מדובר בתוספת של אפשרויות ומסנני חיפוש חדשים שהוכנסו כעת לדפדפן של החברה בגרסת המובייל בעיצוב של קרסולה, וכשורה ארוכה של נושאים בגרסה השולחנית של כרום.

נזכיר כי כבר בדצמבר האחרון, גוגל הציגה 'מסנני נושאים' לתוצאות החיפוש שלה, כחלק מעיצוב מחדש במראה קרוסלה בנייד, וכעת היא מוסיפה את התכונה למחשבים השולחניים.

החידושים של גוגל בכלי החיפוש בגרסה השולחנית.

החידושים של גוגל בכלי החיפוש בגרסה השולחנית. צילום: גוגל

מדובר בתוספת שמטרתה, לפי גוגל, לעזור למחפשים לחדד ולדייק עוד יותר את החיפושים שלהם באמצעות שורה מתחלפת, מבוססת הקשר, של 'מסנני נושאים' שיופיעו לאחר החיפוש הראשוני. עד עתה לאחר חיפוש ראשוני היו מופיעים מעל רשימת התוצאות רק מסננים קבועים: הכל, תמונות, מפות, סרטונים, חדשות וכדומה.

המסננים החדשים, שכאמור יהיו דינמיים ויופיעו בהתאם לנושא החיפוש, יסומנו בסימן פלוס קטן, ולחיצה עליהם תספק תוצאות מובחנות יותר, וכן הובלה לשורה חדשה של מסנני חיפוש זמניים. חלק מהמסננים אף ישתנו תוך כדי ההקלדה של המשתמש.

אחת הדוגמאות שגוגל מספקת היא חיפוש אחר 'רעיונות לארוחה'. לאחר החיפוש, ייתכן ששורת המסננים תציג נושאים כמו 'ארוחה בריאה', 'ארוחה קלה', ולאחר עוד חיפוש אולי גם 'ארוחה צמחונית' וכדומה.

בגרסה המקוונות לא תמיד סימני הפלוס יופיעו בתוך תוויות המסננים. במקרים של חוסר בנדל"ן מסכי הם יוסרו, אך מעבר לכך הדינמיות וההתאמה להקשר יישמרו.

כמו בהרבה מאוד תוספות אחרות של תכונות, גם הפעם מדובר בסוג של עדכון מתגלגל, ולכן ייתכן שייקח זמן די ממושך עד שהתכונה תהיה זמינה באופן גלובלי מלא, בכל השפות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים