מעכשיו תוכלו לשאול את בינג המשולב ב-ChatGPT – יותר

עד סוף השבוע האחרון הוגבלו משתמשי הצ'אטבוט, שמציעה מיקרוסופט כחלק ממנוע החיפוש המשודרג שלה, להצגת עד 150 נושאי שאילתא ביום ולעד 15 סבבי דו-שיח בכל פעם - כעת היחס עולה ל-200/20

מנוע החיפוש בינג במתכונתו החדשה, מחוזק ב-ChatGPT.

בשבוע השני של פברואר האחרון הודיעה מיקרוסופט חגיגית לעולם על כך שמנוע החיפוש שלה בינג (Bing) זכה בגרסה מעודכנת ומשודרגת, המגובה ב-ChatGPT מבית OpenAIמאז, כידוע, בינג המחודש מאפשר למשתמשיו להיעזר ב-ChatGPT – שהוא למעשה צ'אטבוט שיודע לסרוק דאטה עצומה ולסכם אותה לכדי כמה משפטים – כדי להפיק תוצאות טובות יותר לחיפושיהם.

הביקוש הגבוה לשירות, כמו גם השגיאות שהמשתמשים איתרו בביצועי כלי הבינה המלאכותית המאוד מתקדם, גרמו למיקרוסופט להגביל את הפעילות שיכול לבצע משתמש בודד מול השירות. הענקית מרדמונד קבעה כי כל גולש יוכל להציג לצ'אטבוט עד 150 נושאי שאילתא ביום, ולנהל מולו עד 15 סבבי דו-שיח בכל פעם.

אך משתמשים שכבר יודעים להפיק מהצ'אטבוט את צורכיהם ודאי ישמחו לשמוע כי הגבלה זו משתנה כעת, ומתרחבת, וזאת מבלי שמיקרוסופט תכריז על המהלך רשמית. במהלך סוף השבוע ביצעה כנראה החברה שינוי במגבלות שהטילה מוקדם יותר על ה-Bing Chat, ובטוויטר החלו להישמע ציוצים של מי שזיהו את השינוי ועדכנו את עוקביהם כי מגבלות השימוש במהלך סשן סביב כל שאלה גדלו מ-15 ל-20.

אחרי הדיווחים, סגן נשיא מיקרוסופט לצוות הצמיחה וההפצה של בינג, מייקל שכטר, צייץ והודה בפני קהילת הציפור הכחולה: "אנחנו אכן בוחנים (יחס של – ג"פ) 200/20 בסוף השבוע הזה, כדי לראות כיצד הדברים עובדים".

מיקרוסופט מחזקת ב-AI גם את כלי החיפוש הרגיל

מיקרוסופט לא הסתירה את שאיפותיה ותקוותיה ששילוב כלי מבוסס GPT במנוע החיפוש שלה – שבמשך שנים דשדש הרחק מתחת לזה של המתחרה גוגל בתחתית סולם הפופולריות וההצלחה – ימנף את השירותי החיפוש שלה לכדי הצלחה גדולה.

ואכן, ל-Bing Chat של מיקרוסופט היו כבר כעבור חודש מתחילת פעילותו למעלה מ-100 מיליון משתמשים פעילים ביום, הודות לצ'אטבוט שהוכנס לשירות. כמו כן בחברה לא נחים והיא כבר הוסיפה לתגבר את הכלי, גם במודל GPT-4 המתקדם יותר, וגם כשהחליטה להוסיף לו את Dall-E, עוד כלי AI של OpenAI שיודע ליצור ויז'ואל על בסיס תיאור מילולי בלבד.

בנוסף, השבוע החברה הודיעה החברה על שילוב שני רכיבי AI חדשים גם ב-Bing Search – מנוע החיפוש הרגיל שאינו משולב בצ'אטבוט. 

החידוש הראשון הוסיף מודול סטוריז (Stories) לשאילתות מסוימות, המספק מידע שנוצר על ידי בינה מלאכותית על הנושא כשקופיות. השקופיות כוללות טקסט ואלמנטים חזותיים, וה-AI יודעת גם להקריא את תוכן הטקסט למשתמש. הרכיב השני שהתווסף משפר את סרגל הצד Knowledge Graph במנוע החיפוש בינג ומוסיף תוכן בינה מלאכותית, כמו ציר זמן, לשאילתות מסוימות המוצגות לו.

התכונות החדשות מוגבלות למספר קטן של שאילתות כרגע, ככל הנראה כדי לעקוב אחרי תגובות המשתמשים ולזהות את האימפקט של החידוש. אם הפידבקים הללו יהיו חיוביים, מיקרוסופט צפויה כנראה כבר בעתיד הקרוב להגדיל עוד את מספר השאילתות (מבוססות החידושים) האפשרויות פר-יום.

לגבי ה-Bing Chat – עדיין לא ברור מתי תוסר לחלוטין מגבלות השאילתות היומיות והסשנים שאפשריים בין הצ'אטבוט והמשתמשים בכל נושא. נמתין לבאות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים