בחריין וישראל יקדמו יחד יזמות עסקיות לחדשנות ופיתוח הון אנושי

מאות אנשי עסקים מבחריין וישראל משתתפים השבוע בכנס Connect2Innovate של ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל, משרד התעשייה והמסחר הבחרייני ושותפים נוספים, בבירת בחריין ● בכנס נחתם מזכר הבנות לקידום העשייה המשותפת

חתמו על מזכר ההבנות. סטארט-אפ ניישן סנטרל ו-Tamkeen - סוכנות ממשלתית בבחריין הפועלת לחיזוק המגזר הפרטי.

יותר מ-300 אנשי עסקים מבחריין וישראל השתתפו בטקס הפתיחה של כנס Connect2Innovate במנאמה, בירת בחריין. הכנס מובל על ידי ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל (Start-Up Nation Central) – המחבר בין ממשלות, תאגידים ומשקיעים לתעשיית החדשנות הישראלית – יחד עם משרד התעשייה והמסחר בממלכת בחריין (MOIC), המועצה לפיתוח כלכלי של בחריין (EDB), שגרירות בחריין בישראל ושגרירות ישראל בבחריין.

במהלך השבוע הקרוב מנהיגים בחרייניים וישראלים מהמגזר הציבורי ייפגשו עם תאגידים גדולים, חברות סטארט-אפ וקהילות עסקיות, במטרה לענות על אתגרים בתחומי הפינטק, לוגיסטיקה ואספקה, מים, אנרגיה ואקלים.

יוזמות עסקיות בתחום החדשנות ופיתוח ההון האנושי  

במהלך טקס הפתיחה, נחתם מזכר הבנות (MoU) לקידום יוזמות עסקיות בתחום החדשנות ופיתוח ההון האנושי בין בחריין וישראל. ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל חתם על מזכר עם Tamkeen, סוכנות ממשלתית בבחריין הפועלת לחיזוק המגזר הפרטי, וממלאת תפקיד מכריע בחזון הכלכלי של בחריין 2030. ההסכם נחתם לחיזוק שיתוף הפעולה בפיתוח ההון האנושי בין בחריין וישראל.

במהלך טקס הפתיחה שודר מסר מוקלט מנשיא מדינת ישראל, יצחק הרצוג, בו התייחס לביקורו בבחריין בדצמבר האחרון ולפגישתו עם מלך בחריין, חמד בן עיסא אאל ח'ליפה, והנסיך סלמאן בן חמד אאל ח'ליפה, יורש העצר וראש הממשלה. הנשיא הרצוג שיבח את תרבות הדו-קיום והסובלנות הדתית בבחריין ובירך על היוזמה לארח את הכנס המשותף הראשון לשתי המדינות, תוך הבעת תודה לשר התעשייה והמסחר בבחריין, עבדאללה בן עדאל פרחו.

חאליד חומיידאן, מנכ"ל המועצה לפיתוח כלכלי של בחריין; חאליד יוסף אחמד אל ג'לחמה, שגריר ממלכת בחריין בישראל; שר התעשייה והמסחר בבחריין, עבדאללה בן עדאל פרחו; אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל; איתן נאה, שגריר ישראל לממלכת בחריין; סטיב בונדי, שגריר ארה"ב לממלכת בחריין.

חאליד חומיידאן, מנכ"ל המועצה לפיתוח כלכלי של בחריין; חאליד יוסף אחמד אל ג'לחמה, שגריר ממלכת בחריין בישראל; שר התעשייה והמסחר בבחריין, עבדאללה בן עדאל פרחו; אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל; איתן נאה, שגריר ישראל לממלכת בחריין; סטיב בונדי, שגריר ארה"ב לממלכת בחריין. צילום: באדיבות סטארט-אפ ניישן סנטרל

מגשימים את חזון הסכמי אברהם

בדברים שנשא בטקס הפתיחה, הדגיש שר התעשייה והמסחר בבחריין, בן עדאל פרחו, כי אירוע זה ממחיש את השותפות ההולכת וגוברת בין בחריין וישראל, בהתייחס לאתגרים בתחומי הטכנולוגיה, המים, האנרגיה והאקלים, ומזהה הזדמנויות צמיחה חדשות. עוד הוסיף, כי ממלכת בחריין היא יעד אטרקטיבי עבור סטארט-אפים ישראליים – התשתית המתקדמת של בחריין והמחויבות של הממלכה לחדשנות, לכלכלה דיגיטלית ולחשיבה קדימה הפכו את הממלכה למרכז חדשנות במזרח התיכון. 

"מערכת היחסים בין ישראל ו-סטארט-אפ ניישן סנטרל לבחריין היא אמיתית וכנה, ונוצרה מתוך הרצון להעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות. כשלוש שנים לאחר החתימה על הסכמי אברהם, אני גאה לומר ששיתופי הפעולה בכל התחומים מתרחבים ואנחנו בשאיפה תמידית שיתרחבו יותר ויותר. אני בטוח שהכלים והפתרונות הטכנולוגיים שפותחו על ידי חברות הסטארט-אפ הישראליות יביאו תועלת רבה לכלכלת בחריין ולהיפך", אמר חאליד יוסף אחמד אל ג'לחמה, שגריר ממלכת בחריין בישראל.

"כשאנחנו מגשימים את חזון הסכמי אברהם, היחסים בין שתי מדינותינו מתקדמים. אנחנו רותמים את הערכים המוספים של שתי המדינות – ההון האנושי, השאיפה ההדדית לשלום, ביטחון ושגשוג באמצעות חדשנות, שיתוף פעולה כלכלי וקדמה", אמר איתן נאה, שגריר ישראל בממלכת בחריין. "הכנס יאפשר לקהילות העסקיות לבחון שיתופי פעולה ולייצר מודל לפיו יחסי ידידות הדוקים ושיתוף פעולה בתחומי החדשנות ייצרו הזדמנויות לצמיחה ולשגשוג".

"אנחנו רואים כיצד בכל רחבי האזור ישנו שינוי מכלכלה המבוססת על משאבים לכלכלה המבוססת על ידע, ולכן ישראל ובחריין פועלות לעבודה משותפת להצלחת החזון הזה. יחד, נצא לדרך חדשה והכנס הזה הוא רק ההתחלה, כאשר מערכות יחסים ארוכות טווח שיירקמו כאן יביאו לפתרונות ממשיים לאתגרים של שתי המדינות", אמר אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל. חסון הוסיף, "אנו מודים לעמיתינו בבחריין על השותפות שלהם וגאים להיות חלק מקידום החזון המשותף".

ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל הרכיב משלחת המונה יותר מ-60 ישראלים, כולל בכירי ממשל, מנהלי עסקים, יזמים ומשקיעים שיגיעו לבחריין למסגרת כנס Connect2Innovate, שנפתח השבוע במנאמה הבירה. כחלק מהכנס יתקיים גם מסלול מדיניות ייחודי, ובו סדנאות בנושא בניית אקוסיסטם טכנולוגי ופיתוח הון אנושי – אתגרים למולם מתמודדות שתי המדינות ויכולות לשתף בהם ידע ושיטות עבודה מומלצות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים