בנק דיסקונט ו-איזיבוב הקימו חברת פינטק בשם גרינלנד

חברת הפינטק החדשה - המוקדשת למתן אשראי דיגיטלי ללקוחות כל הבנקים - תציע פתרונות אשראי מתקדמים ללקוחות פרטיים ועסקים קטנים ותפעל במטרה לשנות את שוק האשראי בישראל ● איתן גלאי יכהן כמנכ"ל החברה החדשה

אנשי דיסקונט ואיזיבוב במעמד החתימה על ייסוד גרינלנד.
גרינלנד

גרינלנד

בנק דיסקונט הודיע היום על הקמתה של גרינלנד (Greenlend), חברת פינטק חדשה למתן אשראי דיגיטלי, בשותפות עם חברת הטכנולוגיה האנגלית איזיבוב (Ezbob). החברה החדשה, כך נמסר בהודעה לתקשורת, תציע לראשונה פתרונות גמישים, מידיים ובהתאמה אישית בתחום האשראי הצרכני ואשראי לעסקים קטנים, בתהליך דיגיטלי פשוט ומהיר ללקוחות כל הבנקים.

איתן גלאי, שהיה חבר הנהלת אאוטבריין (Outbrain) ומנהל ההכנסות הראשי שלה, יכהן כמנכ"ל החברה החדשה.

השקת גרינלנד היא צעד נוסף ביישום האסטרטגיה של קבוצת דיסקונט להיות מעוררת התחרות במערכת הבנקאית, באמצעות קידום חדשנות דיסרפטיבית והקמת מיזמים שיפעלו כחברות עצמאיות ויתחרו בכלל המערכת הבנקאית, לרבות בבנק דיסקונט עצמו. במסגרת זו, הקימה הקבוצה לפני כשנתיים את פייבוקס (Paybox) בשותפות עם שופרסל.

אשראי מהיר ודיגיטלי מחוץ למערכת הבנקאית

שוק האשראי החוץ בנקאי נמצא בצמיחה משמעותית בשנים האחרונות, בין היתר הודות למגמות השוק והרגולציה התומכת (מהפכת המידע והבנקאות הפתוחה). עם זאת, השוק הקיים הוא ברובו מסורתי, שמרני, מציע מוצרי אשראי גנריים, ללא פתרונות לאשראי מהיר ודיגיטלי מחוץ למערכת הבנקאית.

גרינלנד עדכנה כי היא תציע אשראי ללקוחות פרטיים ולעסקים קטנים, בתהליך טכנולוגי מהמתקדמים בעולם שיונגש ללקוחות דרך צדדים שלישיים (B2B2C) – בפלטפורמות טכנולוגיות המשמשות קהילות מגוונות, כדוגמת פלטפורמות הקיימות בשוק לניהול תזרים מזומנים, תשלומים, חשבוניות דיגיטליות, למשפחות צעירות, לעצמאיים ועוד. החברה החדשה תשנה למעשה את מודל מתן האשראי הקיים היום בשוק, בכך שתאפשר להציע ללקוחות כל הבנקים אשראי בתהליך דיגיטלי ומהיר, המשולב באופן אינטגרלי בתוך הפלטפורמות השונות. 

הקימו את גרינלנד. יושבים מימין: תומר גוריאל, מנכ"ל ומייסד איזיבוב; שאול קוברינסקי, יו"ר דירקטוריון דיסקונט; אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט. עומדים מימין: ברק נרדי, סמנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה, כספים ואחזקות בבנק דיסקונט; ואיתן גלאי, מנכ"ל גרינלנד.

הקימו את גרינלנד. יושבים מימין: תומר גוריאל, מנכ"ל ומייסד איזיבוב; שאול קוברינסקי, יו"ר דירקטוריון דיסקונט; אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט. עומדים מימין: ברק נרדי, סמנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה, כספים ואחזקות בבנק דיסקונט; ואיתן גלאי, מנכ"ל גרינלנד. צילום: ישראל הדרי

הפלטפורמה של גרינלנד תאפשר ניהול וחיתום אשראי, ותהיה מבוססת על הטכנולוגיה המתקדמת של חברת איזיבוב, המספקת שירותים פיננסים ייחודיים לבנקים וענקיות תשלומים בעולם, ופועלת כיום בשוק הגלובלי, בדגש על אירופה וצפון אמריקה. הטכנולוגיה המודולרית והמתקדמת של איזיבוב – Embedded Banking and Finance שמה – תהווה את התשתית של המיזם, ותספק מודלי חיתום חכמים ומודלי זיהוי צרכים שיאפשרו מתן אשראי בצורה דיגיטלית, מהירה ומותאמת לקוח.

ההחזקה בחברה החדשה תהיה 70% על ידי דיסקונט ו-30% על ידי איזיבוב.

"בשורה משמעותית לשוק האשראי הישראלי ולתחרות במערכת הבנקאית" 

אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט: "היום אנו משיקים עוד מהלך פורץ דרך, המהווה בשורה משמעותית לשוק האשראי הישראלי ולתחרות במערכת הבנקאית. אין לי ספק שהשותפות האסטרטגית בין איזיבוב ודיסקונט, בשילוב ההובלה של איתן גלאי וניסיונו העשיר, יביאו לכך ש-גרינלנד תהווה שחקן משמעותי במערכת הפיננסית בישראל, תוך מתן ערך משמעותי וחוויה מתקדמת ללקוח".

תומר גוריאל, מנכ"ל ומייסד איזיבוב: "אנו נרגשים שהטכנולוגיה המתקדמת של איזיבוב, עם הניסיון בגופים הפיננסיים המובילים בעולם, תיושם לראשונה גם בישראל. בזכות הפתרון הטכנולוגי פורץ הדרך, לקוחות גרינלנד ייהנו מאשראי מהיר, בזמינות גבוהה בשעת ומקום הצורך ובהתאמה אישית לכל סוגי הלקוחות".

מהלך הקמת גרינלנד הובל מטעם דיסקונט על ידי ברק נרדי, סמנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה, כספים ואחזקות, ושני פדרמן טרם, מנהלת הפיתוח העסקי והחדשנות. מטעם איזיבוב הובילו את המהלך המנכ"ל והמייסד תומר גוריאל וירון שושני, סמנכ"ל טכנולוגיות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים