אישום: סחר והפיץ תמונות עירום של 170 נערות ונשים ישראליות

כתב האישום הוגש נגד עידן מיכאלוב, ולפיו הוא הקים וניהל כמה ערוצים ייעודיים בטלגרם, ובהם "נהג להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני של צעירות וקטינות ישראליות, בלא ידיעתן"

כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים לעבריין מין ברשת.

לבית משפט השלום בבאר שבע הוגש שלשום (ו') כתב אישום כנגד עידן מיכאלוב (21) מאופקים, על שסחר והפיץ תמונות עירום של 170 נשים ישראליות, חלקן נערות.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה את כתב האישום, הכולל עבירות של הטרדה מינית, התנכלות ופגיעה בפרטיות. זאת, בעקבות הפצה שיטתית בטלגרם של תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני. מיכאלוב, נטען, הפיץ ברשת את תמונותיהן ואת פרטיהן האישיים של כ-170 נשים ישראליות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי גוהר וענבל קליין ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, מיכאלוב הקים וניהל כמה ערוצים ייעודיים בטלגרם, ובהם "נהג להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני, בין היתר בעת ביצוע אקטים מיניים, של צעירות וקטינות ישראליות, בלא ידיעתן ובלא הסכמתן. בערוצי התוכן השונים שאותם ניהל היו חברים כ-2,900 משתמשים, והוא הסווה את פעילותו ביישומון באמצעות יצירת חשבונות משתמש שונים: Account Deleted, Friday, Figo|Luis".

מיכאלוב נהג למכור את הגישה לצפייה בתכנים שבערוצי התוכן למשתמשים תמורת סכומים משתנים. כך, למשל, חלק מן הערוצים  הוגדרו סגורים ו"אקסקלוסיביים" ועליהם הוא גבה דמי כניסה חד פעמים, או דמי שימוש חודשיים בסכום של 60 שקלים. יתרת התכנים היו חשופים גם בלא רישום בעבור משתמשים מזדמנים. "מיכאלוב פרסם את פרטיהן האישיים ודרכי יצירת קשר, וגם אלפי תמונות וסרטונים המתמקדים במיניותן של יותר ממאה צעירות ישראליות, לצד פרטיהן האישיים לכל הפחות, בנסיבות שבהן יש להשפילן או לבזותן ומבלי שניתנה הסכמתן לפרסום".

"הנאשם", נכתב על מיכאלוב, "הדגיש בפני המשתמשים כי הערוצים בניהולו מכילים תכנים מיניים בלעדיים שהושגו על ידו, שטרם הופצו באופן נרחב ואינם מופיעים בקבוצות ובערוצים אחרים. לשם כך הוא נהג לצרף לפרסומים את תצלום הפרופיל האישי של צעירות וקטינות ברשתות החברתיות, וכן פירוט פרטיהן האישיים, במטרה להוכיח כי מדובר בתכנים 'אותנטיים' של צעירות ישראליות ולא בחומר פורנוגרפי מרחבי העולם".

כך, למשל, כתב מיכאלוב בערוצים שבניהולו: "תוצרת כחול לבן, תוכן לא מהעולם הזה, סטים חדשים ומאומתים, דברים שהושגו על ידנו שאין באף מקום ואיכות כל הסרטונים/תמונות זהב".

מתוך כ-170 הנשים שתמונות וסרטונים אינטימיים שלהן הופצו בקבוצות, לצד פרטיהן האישיים, לפחות כ-36 מהן היו קטינות בגילאים 14-17 שנים.

ד"ר חיים ויסמונסקי, מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, אמר, כי "תיק זה מצטרף לכמה כתבי אישום נוספים שהוגשו על ידינו בשנתיים האחרונות ועניינם אכיפת 'חוק הסרטונים', האוסר על הפצה של תוכן מיני בלא הסכמת המצולם.מת. תופעת הפרסום של תכנים מיניים נפוצה במיוחד בטלגרם, שבה התרבו באחרונה קבוצות ייעודיות, העוסקות בהפצה ובפרסום של תכנים מיניים בלא הסכמת המצולמות".

לצד הגשת כתב האישום, הוגשה בקשה למעצרו של מיכאלוב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים