ניצחון גדול לאפיק גיימז: אפל מחויבת לפתוח את מערכת התשלומים שלה תוך 90 יום

עם זאת, בית המשפט גם פסק, כי אפל לא הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים כשהסירה את פורטנייט מהחנות שלה וכשסגרה את חשבון המפתחים של אפיק גיימס, וכי על אפיק יהיה לשלם לאפל פיצויים על הנזקים שנגרמו לה

מכה לאפיק גיימס

בסוף השבוע ניתן פסק דין במשפט המסוקר של אפיק גיימז נגד אפל, שענקית התפוח בוודאי לא "מאושרת" ממנו: היא תיאלץ להתיר למפתחים לגבות תשלומים על רכישות בתוך אפליקציות שלא באמצעות מערכת התשלומים שלה, ובכך היא תפסיד את עמלת ה-30% שהיא גובה על הרכישות האלה.

פסק הדין של השופטת המחוזית איבון גונזאלס מבית המשפט המחוזי כולל צו מניעה מיידי וקבוע, שמורה לאפל לפתוח אפשרויות תשלום עבור מפתחי האפליקציות ב-App Store. ובמילים אחרות: המאבק של אפיק להוסיף קישורים לתשלום בתוך משחק פורטנייט הפופולרי שלה, ובכך להימנע מתשלום עמלה של 30% לאפל על הרכישות בתוך המשחק – הצליח לה.

צו המניעה מורה לאפל שלא למנוע עוד ממפתחים הכללה של קישורים ישירים שלהם בתוך האפליקציות, אם לתשלומים ואם לצורכי קשר עם המשתמשים. החל מיום ו' האחרון, לאפל יש 90 יום לקיים את הצו.

מנגד, אפל זכתה גם לנחמה קטנה בפסק הדין, כשהשופטת פסקה, כי היא לא הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים. אפל התייחסה לנקודה הזאת בתגובתה וציינה, כי "היום אישר בית המשפט מה שאנו יודעים מזמן: ה-App Store לא מצויה בהפרה של שום חוק הגבלים. כפי שבית המשפט הכיר, 'אפל מתמודדת מול תחרות קשה בכל פלח של עסקיה, ואנו מאמינים שהלקוחות והמפתחים בוחרים בנו מפני שהמוצרים והשירותים שלנו הם הטובים ביותר בעולם. אנו נשארים מחויבים להבטיח שה-App Store היא חנות בטוחה ואמינה, שתומכת בקהילת מפתחים משגשגת וביותר מ-2.1 מיליון משרות בארה"ב, ובמקום שהחוקים ישימים בצורה שווה על כולם".

עם זאת, בעוד אפיק הצליחה בטיעון שלה בנוגע לאפשרויות התשלומים ב-App Store, היא גם מתמודדת כעת עם כך שבית המשפט מצא כי אפל לא הפרה את החוזה עימה, וכעת יהיה עליה לפצות את אפל על כך שהפסיקה לשלם לה את עמלת ה-30% על רכישות בתוך פורטנייט, ולשלם לה את הסכומים שהייתה אמורה לשלם מלכתחילה אילו לא הייתה מעבירה את ערוץ התשלום למערכת התשלומים שלה בשנת 2020. הסכום הזה לבדו עומד על כ-3.65 מיליון דולר, ובפסק הדין מוזכרים נזקים נוספים שיהיה עליה לשלם לאפל.

בנוסף, מאחר שפסק הדין קובע כי ההחלטה של אפל לסגור את חשבון המפתחים של אפל הייתה "בת תוקף, חוקית ובת אכיפה", אפל יכולה להמשיך לא להתיר לאפיק גיימז לחזוק לחנות כמפתחת מורשית ובעלת רישיון.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים