יפן: במקום צ'יפס וקולה – מכונות לממכר מעבדים

אם תרחיקו עד יפן, תפגשו ברחובותיה מכונות לממכר מעבדים ● הבעיה? למרות מה שמוצהר על האריזות – תקבלו מעבדים שהערך היחידי שלהם הוא היסטורי

למכירה: מעבדים היסטוריים באריזה חדשה. צילום מסך

אתם בטח מכירים מכונות שתייה וחטיפים, אלה גם אלה שכיחות למדי וממוקמות בנקודות רבות שמשיקות לחיים היום יומיים שלנו. במקומות לא מעטים גם אפשר למצוא מכונות ממכר אוטומטי שמציעות אביזרים שונים לשימוש עם טלפונים כאלה או אחרים, מאוזניות ועד סוללות ניידות. אבל מכונה שמוכרת מעבדים למחשבים? זה כנראה לא תפגשו, אלא אם תרחיקו עד יפן, שבה דברים מוזרים כאלה יכולים לרקום עור וגידים ומתכת.

מדובר במכונה שמוכרת, לכאורה, מעבדי Ryzen 5000 של AMD, מעבדים מהסידרה המעודכנת של החברה, המציעים ביצועים משופרים גם מול אלו של המתחרה הגדולה אינטל, ובקופסה ה"מקורית" שלהם. אבל די לבחון את המחירים של המוצרים המוצעים כדי להבין שמשהו כנראה לא ממש מדויק: עבור כל לחיצה להזמנת קופסה צריך לשלם 1,000 ין בלבד, שהם כ-9 דולרים – וכמובן אין מעבד מודרני שמתקרב למחיר הזה.

זה לא שהקופסה אינה מכילה מעבדים. בהחלט כן, אבל מדובר במעבדים ישנים, וחלקם אפילו של אינטל, למרות הקופסה. בסרטון שהופץ ברשת ומציג את המכונה אפשר לראות, שבאחת הקופסאות יש חמישה מעבדים, אבל כולם מעבדי 486DX – מעבד שפעם היה עמוד השדרה של התקנות המחשבים בחנויות הקטנות, עם מהירות של 33 מגה-הרץ שאז נחשבה לשיא כמובן, לפני כ-20 שנה.

אפשר גם לקבל מעבדים קצת יותר מתקדמים, כמו Ryzen 2700X, ומעבדי מקבילים של אינטל, אבל זהו פחות או יותר – זה רק שעשוע, בסופו של דבר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים