הגולשים יבחרו את גופן ברירת המחדל הבא של מיקרוסופט

כולנו רגילים להשתמש בגופן Calibri בעת הקלדת מיילים באאוטלוק או טקסטים בוורד - כי זה מה שמוגדר אצלנו כברירת המחדל ● כעת הענקית מרדמונד מבקשת עזרה בבחירת פונט אחר, שיהווה את הבחירה האוטומטית בעבורנו - אתם מוזמנים לסייע

שינוי גופן ברירת המחדל לבחירת הקהל. מיקרוסופט. איור: מיקרוסופט

גם זה סוג של מהפך: מיקרוסופט (Microsoft) תחליף בשנה הבאה את הגופן הראשי בו היא משתמשת כברירת מחדל, ומבקשת את עזרת הציבור בבחירת אחד מחמישה גופנים שהגיעו לקו הגמר.

החברה החליטה שהגופן Calibri שהחליף ב-2007 את Times New Roman כגופן ברירת המחדל, עשה את שלו. מדובר בפונט שאם לא במצעים שינויים, נכתבים באמצעותו מסמכים רבים בכל יום, כמו גם הודעות דואר אלקטרוני שנכתבות באמצעות יישום הדואר אאוטלוק (Outlook) לגרסאותיו.

"גופן ברירת מחדל הוא לרוב הרושם הראשוני שאנו עושים. זו הזהות הוויזואלית שאנו מציגים לאנשים אחרים באמצעות קורות החיים, המסמכים או המיילים שלנו. וכמו שאנשים והעולם סביבנו מתבגר וצומח, כך צריך לקרות לצורה בה אנו מביאים עצמנו לידי ביטוי", נכתב בפוסט, שכותרתו Beyond Calibri: Finding Microsoft’s next default font, ושפורסם בבלוג בהתייחס להחלפה.

הפוסט, כאמור, גם מציג את חמשת הגופנים שעומדים לבחירה. זה אומר שניתן לבחור רק אחד מתוך החמישה, ולא כל גופן שקיים עלי אדמות. כל אחד מהם הוגדר תחת מערכת השפעות שונה, והתיאורים גם כוללים את הסיבות לבחירת השמות: Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford ו-Grandview.

Calibri לא ייעלם כמובן לאחר החלפת גופן ברירת המחדל בו משתמשת החברה. מי שירצה יוכל כמובן לחזור ולהגדיר אותו ב-וורד (Word) או בכל מקום אחר, כמו כל פונט קיים למעשה. את הבחירה, אם תרצו להשתתף, אפשר לעשות בציוץ שהעלתה מיקרוסופט לטוויטר (המופיע למעלה) וההחלטה תתקבל בעוד מספר חודשים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים