ליפט מוכרת את חטיבת הרכב האוטונומי שלה לטויוטה תמורת 550 מיליון ד'

על רקע הפגיעה הקשה במשבר הקורונה, ליפט מוכרת את חטיבת הרכב האוטונומי שלה ● המכירה תסייע לה להגיע לרווחיות מהר יותר ולהפחית את הוצאות התפעול ● החטיבה תשולב בחברה בת של טויוטה שמתמחה במחקר ופיתוח בתחומים כמו רכבים אוטונומיים, רובוטיקה וערים חכמות

נסיעה ברכב אוטונומי. צילום: BigStock

על רקע הפגיעה הקשה שחוו חברות שיתופי הנסיעות בחודשי משבר הקורונה ומאבק ההישרדות שלהן, שמחזיר אותן למיקוד בעסקי הליבה שלהן, חברת ההסעות ליפט (Lyft) מוכרת את חטיבת הרכב האוטונומי שלה לטויוטה מוטורס (Toyota Motors Corporation) היפנית תמורת 550 מיליון דולר, בדומה לאובר (Uber), שביצעה מהלך דומה בשנה שעברה. לפי החברה, המכירה תסייע לה להגיע לרווחיות מהר יותר ולהפחית את הוצאות התפעול שלה ב-100 מיליון דולר.

לפי הודעת החברה, החטיבה על 300 עובדיה תשולב ב-וובן פלאנט (Woven Planet Holdings) – חברה בת של טויוטה, שתבנה צוות של כ-1,200 אנשים שיעבדו על טכנולוגיה לנהיגה עצמית ביפן, בארה"ב ובבריטניה. במסגרת העסקה תקבל ליפט 200 מיליון דולר במזומנים, ועוד 350 מיליון דולר במהלך חמש שנים.

וובן פלאנט החלה לפעול בתחילת 2021 ומתמחה במחקר ופיתוח בתחומים כמו רכבים אוטונומיים, רובוטיקה וערים חכמות, וזוהי עסקת הרכישה הראשונה שלה. בחודש פברואר השנה היא השיקה את פרויקט הדגל שלה, Woven City – מעבדת ענק של עיר חכמה, שנבנתה באתר של טויוטה לרגלי הר פוג'י ביפן, המיועדת לפיתוח ובדיקה של טכנולוגיות עתידיות. לדברי החברה, תוך ארבע-חמש שנים תעבור קבוצה של 360 מהנדסים ויזמים להתגורר בה כתושביה הראשונים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים