תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » תחילת שנה טובה לגוגל: ההכנסות עלו, הרווח הנקי קפץ
סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל ואלפבית. צילום: מאוריציו פסקה, מתוך ויקיפדיה

תחילת שנה טובה לגוגל: ההכנסות עלו, הרווח הנקי קפץ

החברה הציגה ברבעון הראשון של השנה צמיחה דו ספרתית בהכנסות ותלת ספרתית ברווחיות ● ההכנסות של שירותי הענן שלה זינקו בקרוב ל-50%

מאת 28 באפריל 2021, 15:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל פתחה את השנה ברגל ימין: החברה הודיעה אמש (ג') על גידול דו ספרתי בהכנסות ותלת ספרתי ברווחיות התפעולית והנקייה כאחד – כך עולה מתוצאות הרבעון הראשון של השנה.

הרווח הנקי של גוגל (אלפבית) צמח ברבעון ב-162.3% ל-17.9 מיליארד דולר והרווח למניה קפץ ב-166.4% ל-26.29 דולר. העלייה ברווח נובעת בעיר משום שהעלייה בהוצאות הייתה נמוכה במידה ניכרת מזו שנרשמה בהכנסות: גידול של 17.2% ל-38.9 מיליארד דולר לעומת עלייה של 34.4% ל-55.3 מיליארד.

ההכנסות מגוגל קלאוד – שירותי הענן של גוגל – זינקו ב-46% ועמדו על ארבעה מיליארד דולר. נתון חיובי נרשם גם ברווחיות התפעוליות שלהם: ההפסד התפעולי של גוגל קלאוד נחתך בכמעט חצי ועמד על 974 מיליון דולר לעומת יותר מ-1.7 מיליארד ברבעון הראשון של 2020.

עלייה תלולה – גם ברווח התפעולי

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות של החברה גדלו ברבעון ב-26.9%, הרווח הגולמי זינק ב-40.7% ל-31.2 מיליארד והרווח הגולמי שולי של 56.43% לעומת 53.88% ברבעון המקביל אשתקד.

בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו בשיעור נמוך – של 4% – ל-14.77 מיליארד דולר והרווח קפץ ב-106% ל-16.4 מיליארד. חבות המס גדלה במידה ניכרת – ב-264% – ל-3.4 מיליארד דולר. הנתון משקף את העלייה התלולה ברווחיות של החברה.

סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל ואלפבית, אמר לאחר פרסום התוצאות כי "במהלך השנה שעברה, יותר ויותר אנשים נעזרו בשירותי האונליין של החברה, לרבות בשירותי החיפוש, כדי לדעת וגם כדי להשתעשע. זאת ועוד, שירותי הענן שלנו מסייעים לעסקים, קטנים כגדולים, לבצע טרנספורמציה דיגיטלית".

תחילת שנה טובה לגוגל: ההכנסות עלו, הרווח הנקי קפץ Reviewed by on . גוגל פתחה את השנה ברגל ימין: החברה הודיעה אמש (ג') על גידול דו ספרתי בהכנסות ותלת ספרתי ברווחיות התפעולית והנקייה כאחד - כך עולה מתוצאות הרבעון הראשון של השנה. גוגל פתחה את השנה ברגל ימין: החברה הודיעה אמש (ג') על גידול דו ספרתי בהכנסות ותלת ספרתי ברווחיות התפעולית והנקייה כאחד - כך עולה מתוצאות הרבעון הראשון של השנה. Rating: 0

הגיבו