המנכ"ל היוצא של בריטיש איירווייז מצטרף לסטארט-אפ ישראלי

אלכס קרוז ישמש כדירקטור ויועץ מומחה לחברה מנתניה, שפיתחה מערכת שמאפשרת לחברות תעופה לזהות ביקושים ולקבוע מחירים בהתאם

אלכס קרוז, דירקטור ויועץ מומחה בפטצ'ר. צילום: ניק מוריס

אלכס קרוז, מנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון היוצא של בריטיש איירווייז, מצטרף כדירקטור ויועץ מומחה לחברת הסטארט-אפ הישראלית פטצ'ר (Fetcherr) – כך הודיעה החברה היום (ה'). פטצ'ר פיתחה מערכת שמאפשרת לחברות תעופה לזהות את הביקושים לטיסות ולקבוע את המחירים בהתאם.

קרוז הוא מהנדס תעשייה מאוניברסיטת מישיגן ובעל תואר שני במדעים מאוניברסיטת אוהיו. הוא מונה בקיץ 2006 למנכ"ל המייסד של קליקאייר וב-2009 הוביל את מיזוגה לתוך חברת התעופה Vueling – מה שהפך אותה לחברת התעופה השנייה בגודלה בספרד, אחרי איבריה (השתיים טסות גם לישראל, לפחות בימים כתיקונם). באפריל 2016 הוא הצטרף לבריטיש איירווייז כיו"ר וכמנכ"ל, והוא עוזב אותה בימים אלה.

בפטצ'ר יהיה קרוז אמון על פתיחת שווקים חדשים, יצירת שיתופי פעולה עם חברות תעופה נוספות והתאמת השירותים לצרכי הענף.

חלק מהטרנספורמציה הדיגיטלית בענף התעופה

פטצ'ר הוקמה ב-2018, גייסה עד כה חמישה מיליון דולר ומעסיקה 34 עובדים ממשרדיה בנתניה. המערכת האגנוסטית שלה מספקת חיזוי ביקושים ויצירת תמחור רציף במערכות חברות התעופה. היא מתבססת על טכנולוגיית בינה מלאכותית ולימודי מכונה, שמנתחת Big Data ממקורות מגוונים ומשתנים בפלטפורמות רשת שונות, שדרכן שואב האלגוריתם תמחור מדויק. המערכת מתבססת על טכנולוגיית DPNN (ר"ת Deep Pricing Neural Networks) ובנויה על בסיס מאגר נתונים מרכזי המנתח נתוני שוק.

בפטצ'ר אומרים כי הפתרון שלה שונה ממנגנוני תמחור מסורתיים, המתבססים על ניתוח אנושי של ביצועי העבר. האלגוריתם שלה אגר נתוני אמת לאורך השנתיים האחרונות ומייצר תמחור שנועד לייעל הכנסות ולמקסם את הרווחיות, תוך הפחתת עלויות התפעול. הוא לומד את התנודות בשוק בכל רגע נתון ומייצר תמונת מצב עדכנית, מה שלדברי החברה מביא את המערכת לדיוק של כ-90%.

קרוז אמר כי "האתגר הגדול ביותר של תעשיית התיירות לפני מגפת הקורונה היה שדרוג המערכות לעולם הדיגיטלי, שהולך וגדל. המגפה האיצה משמעותית את התהליך ויצרה לחץ סביב הנושא. פטצ'ר מאפשרת לשחקנים בענף התיירות להגיב למגמה זו".

רועי כהן, מנכ"ל פטצ'ר, ציין ש-"קרוז מביא אתו רזומה מרשים וניסיון עצום כחבר דירקטוריון וכיועץ מומחה לתחום התעופה. הגעתו היא הבעת אמון במערכת ובפוטנציאל שלה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים