פייסבוק: סיכלנו קמפיין סייבר שהשיקו פלסטינים

לדברי הענקית, מדובר בקמפיין עקבי שכוון בעיקר נגד עיתונאים פלסטינים, פעילי זכויות האדם, וגם אל קבוצות פעילים מסוריה ומאזורים אחרים במזה"ת ● ההאקרים, אנשי שירות הביטחון המסכל הפלסטיני, הפעילו כ-300 חשבונות מזויפים בפייסבוק ובאינסטגרם

פעילות סייבר בפייסבוק ובאינסטגרם. שירות הביטחון המסכל הפלסטיני

פייסבוק טוענת שהיא הצליחה לזהות, ואז לשבש, קמפיין ריגול סייבר שנוהל בידי זרוע הסייבר של שירות הביטחון המסכל הפלסטיני.

לפי הדיווח מדובר בקמפיין עקבי בו הפעילו אנשי השירות כ-300 חשבונות מזויפים בפייסבוק ובאינסטגרם, שחלקם התחזו לעיתונאים וחלקם הפעילו בוטים, והיא הודיעה שכבר שלחה אזהרות לחשבונות משתמשים שנמצאים תחת סכנה עקב יצירת קשר עם החשבונות הללו, וכמובן חסמה את החשבונות הפוגעניים.

מדובר בשירות שנחשב נאמן לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, ולפי פייסבוק הוא הפעיל קמפיין ממושך למדי שצבר תאוצה בחצי השנה האחרונה, וכוון בעיקר נגד עיתונאים פלסטינים, פעילי זכויות האדם, וגם נגד קבוצות של פעילים בסוריה ובאזורים אחרים במזרח התיכון.

"יש לנו מספר נקודות מידע שמקשרות את אשכול הפעילות הזה לרשות, והביטחון שלנו בייחוס הזה גבוה", אמר מייק דווילנאסקי, ראש מחלקת חקירות הסייבר בפייסבוק.

המוטיב העיקרי של הפעילות, לפי פייסבוק, היה ניסיון לגרום לאנשים להוריד תכניות ריגול מוכנות. לעיתים קרובות התחזו חשבונות לעיתונאים פלסטינים, שניסו לשכנע את המטרות שלהם להוריד תוכנה שבאמצעותה יוכלו לדווח על מקרים של הפרת זכות אדם ברשות.

דובר מטעם השירות המסכל הפלסטיני הכחיש באופן בלתי מפתיע את הטענה של פייסבוק, ואמר שלרשות קשרים טובים עם עיתונאי הרשות והארגון שלהם: "אנחנו מכבדים את המדיה, אנחנו פועלים במסגרת החוק השולט בעבודה שלנו, ואנחנו פועלים בהתאם לחוק ולסדר. אנחנו מכבדים חופשיות, פרטיות ואת סודיות המידע".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים