תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גוגל תרמה 100 אלף דולר לעמותה למאבק באנטישמיות
האם ה-"מאבק" של הרשתות החברתיות באנטישמיות ברשת נעשה רק כדי לצאת ידי חובה? צילום אילוסטרציה: BigStock

גוגל תרמה 100 אלף דולר לעמותה למאבק באנטישמיות

התנועה למאבק באנטישמיות ברשת, שמציינת בימים אלה שנה להיווסדה, מנטרת תכנים אנטישמיים ברשתות החברתיות - ופונה אליהן על מנת להסיר אותם

מאת 19 באפריל 2021, 14:57 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל תרמה באחרונה סכום של 100 אלף דולר, באמצעות הזרוע הפילנתרופית שלה, לעמותה ישראלית בשם התנועה למאבק באנטישמיות ברשת – כך הודיעה העמותה אתמול (א').

העמותה מציינת בימים אלה שנה לקיומה ובראשה עומד המייסד שלה, תומר אלדובי, עיתונאי במאקו גאווה – החלק הלהט"בי של אתר מאקו. היא מנטרת באופן יום יומי תכנים אנטישמיים על פני שבע רשתות חברתיות וב-10 שפות. בעמותה אומרים כי על עבודת הנמלים של סקירת התכנים והעברת הבקשות להסירם אמונים כ-150 מתנדבים בארץ ובעולם.

אל מול הביקורת שנמתחת לא אחת על הרשתות החברתיות בטענה לחוסר פעילות, או פעילות מעטה מדי, למיגור תכנים אנטישמיים וגזעניים בכלל בפלטפורמות שלהן, בתנועה למאבק באנטישמיות ברשת בוחרים להסתכל על החצי המלא של הכוס: הם מציינים שבשנה האחרונה נקטו הרשתות החברתיות הגדולות בצעדים "חדשים ונוספים" למניעת הופעת תכנים מסיתים ולהסרתם. ברובן קיימת כיום מדיניות המפרטת את ההגדרות לתכני שנאה ואת הפעולות שיינקטו נגד המפיצים אותם.

באשר לגוגל, שגם עליה הועברה לא אחת ביקורת בהקשר זה – החברה צוינה בדו"ח של משרד התפוצות, שעסק באנטישמיות ברשת ב-2020, כי היא ופייסבוק "הודיעו שהן יאסרו על הפצת תוכן (בפלטפורמות שלהן – י"ה) שמכחיש את השואה ויורידו חשבונות של אנטישמים. צעדים אלה פגעו בחשבונות שהיו פעילים במשך שנים, עם מאות אלפי עוקבים, והורידו את ממדי האנטישמיות הקלאסיות בפלטפורמות אלה". לעומת זאת, בדו"ח צוין כי טוויטר לא נקטה במדיניות דומה.

תומר אלדובי, מייסד ומנכ"ל התנועה למאבק באנטישמיות ברשת. צילום: יח"צ

תומר אלדובי, מייסד ומנכ"ל התנועה למאבק באנטישמיות ברשת. צילום: יח"צ

אלדובי ציין כי "עם תרומתה, גוגל נותנת אמון בעשייה שלנו, ומכירה בחשיבות פעילותנו והמאבק נגד אנטישמיות ושיח שנאה. מאות תכני השנאה שאנחנו מאתרים יום יום הם עדות מצמררת לכמות התכנים האנטישמיים האינסופית, שמצויה בכל הרשתות החברתיות המובילות בעולם. פנינו לרשתות החברתיות שאתן אנחנו משתפים פעולה בבקשה שיפעלו להסרת התכנים. הדרך עוד ארוכה לאכיפת המדיניות ברשתות באופן מלא, אבל אנחנו סמוכים ובטוחים כי באמצעות הגדלת המשאבים שאפשרה התרומה של גוגל ופעולות נוספות, נמשיך במאבק ונגיע לשלב שבו היקף רחב הרבה יותר של תכני שנאה יוסרו מהרשת בדרך קבע".

גוגל תרמה 100 אלף דולר לעמותה למאבק באנטישמיות Reviewed by on . גוגל תרמה באחרונה סכום של 100 אלף דולר, באמצעות הזרוע הפילנתרופית שלה, לעמותה ישראלית בשם התנועה למאבק באנטישמיות ברשת - כך הודיעה העמותה אתמול (א'). העמותה מצי גוגל תרמה באחרונה סכום של 100 אלף דולר, באמצעות הזרוע הפילנתרופית שלה, לעמותה ישראלית בשם התנועה למאבק באנטישמיות ברשת - כך הודיעה העמותה אתמול (א'). העמותה מצי Rating: 0

הגיבו