תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: מיכל פקטור, Ermetic
מיכל פקטור, מהנדסת תוכנה בחברת Ermetic. צילום: פרטי

נשים ומחשבים: מיכל פקטור, Ermetic

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● והפעם: מיכל פקטור, מהנדסת תוכנה בחברת הסייבר Ermetic

מאת 6 באפריל 2021, 14:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם ותפקיד: מיכל פקטור, מהנדסת תוכנה בחברת הסייבר Ermetic.

ותק בתפקיד: 10 חודשים.

תפקידים קודמים: התחלתי את דרכי בחברת EMC (חברת Dell), לאחר מכן עבדתי כמהנדסת תוכנה במשך 7 שנים במיקרוסופט.

השכלה ושירות צבאי: תואר ראשון במדעי המחשב מטעם אוניברסיטת תל אביב. בשירות הצבאי הייתי מפתחת לומדה בחיל האוויר.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?
תמיד נמשכתי למקצועות ריאליים ולמתמטיקה. עוד מימי התיכון התעניינתי בעולם הטכנולוגי. במסגרת התיכון לקחתי חלק בפרויקט של מכון דוידסון לחינוך מדעי של מכון ויצמן. לכן הבחירה לעשות תואר במדעי המחשב הייתה טבעית.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?
אני לא חושבת שיש אפליה. אין ספק שמספר הנשים בתעשיית ההיי-טק נמוך מזה של הגברים באופן משמעותי, אך זכיתי להכיר ולעבוד עם נשים חזקות ומובילות, כל אחת בדרך הנכונה לה, ולאף אחד בסביבתן לא היה ספק שהערך והתרומה שלהן גדולה וחשובה, ובטח שאינה פחותה מזו של הגברים בחברה. לכן הייתי שמחה לראות יותר נשים בתחום.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?

לשמחתי, לא. באופן אישי לא יצא לי לחוות או להיתקל באפליה במהלך השנים במקצוע. נכון שלא תמיד היה לי קל לדאוג שהרעיונות והדעות שלי יישמעו בקבוצה בעלת קולות רמים ובטוחים בעצמם יותר, אבל הרגשתי שזה היה באחריותי לדרוש ולהצליח להשמיע את קולי ולהיכלל באופן שווה.

נשים ומחשבים: מיכל פקטור, Ermetic Reviewed by on . שם ותפקיד: מיכל פקטור, מהנדסת תוכנה בחברת הסייבר Ermetic. ותק בתפקיד: 10 חודשים. תפקידים קודמים: התחלתי את דרכי בחברת EMC (חברת Dell), לאחר מכן עבדתי כמהנדסת תו שם ותפקיד: מיכל פקטור, מהנדסת תוכנה בחברת הסייבר Ermetic. ותק בתפקיד: 10 חודשים. תפקידים קודמים: התחלתי את דרכי בחברת EMC (חברת Dell), לאחר מכן עבדתי כמהנדסת תו Rating: 0

הגיבו