תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הרשת גועשת: המגזין ווג "הלבין" את פניה של קמלה האריס
קמלה האריס, סגנית הנשיא הנבחרת של ארצות הברית. צילום: BigStock

הרשת גועשת: המגזין ווג "הלבין" את פניה של קמלה האריס

גולשים טוענים כי צבע העור של סגנית הנשיא המיועדת בתמונה שנבחרה לשער הגיליון החדש של מגזין האופנה לבן יותר מאשר במציאות - אולי בגלל האור ● בניסיון להרגיע את הסערה, ב-ווג בחרו בשתי תמונות של האריס כשערים של הגיליון בדיגיטל

מאת 11 בינואר 2021, 16:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סערה התעוררה ביממה האחרונה ברשתות החברתיות בעקבות השער של הגיליון החדש של ווג, שעליו מופיעה תמונתה של קמלה האריס, שתושבע בשבוע הבא לסגנית נשיא ארצות הברית. זאת, מאחר שצבע עורה בתמונה לבן יותר מאשר במציאות – אולי בגלל עוצמת האור שבה צולמה התמונה.

המגזין שחרר בלילה שבין שבת לראשון (שעון ישראל) שתי תמונות של האריס, שאחת מהן תופיע בשער של גיליון פברואר שלו – והיא זו שפורסמה קודם לכן בחשבון האינסטגרם על ידי הצלם, טיילור מיטשל. הכוונות של המגזין, כך נראה, היו טובות: בציוץ בטוויטר שבו פורסמו התמונות נכתב כי "עשיית היסטוריה הייתה הצעד הראשון (של האריס, כמועמדת האישה הראשונה לתפקיד סגן.נית נשיא ארצות הברית – י"ה). עכשיו יש להאריס משימה אפילו יותר מונומנטלית: לעזור להבריא את אמריקה המחולקת ולהוביל אותה החוצה מהמשבר". אלא שגולשים רבים הבחינו שעורה של האריס בתמונות לבן יותר מאשר במציאות.

המגזין העדיף כתמונת השער את הצילום השמאלי בציוץ, שבו נראית סגנית הנשיא הנכנסת עם חליפה שחורה ובעלת צבע עור לבן יותר, כביכול. לעומת זאת, מקורבים להאריס מסרו ל-CNN כי הם ציפו שתיבחר התמונה השנייה, שבה היא נראית עם ז'קט בצבע תכלת, על רקע מוזהב.

הגולשים חיוו דעתם שהתמונות "הולבנו" ו-"מבולגנות", והיה אף מי שטען שלעורכת ווג, אנה וינטור, "אין חברים או קולגות שחורים". לצד הביקורות על התמונה בגלל "הלבנת" עורה של המצולמת, היו גולשים שטענו שאין בתמונה מספיק סטייל, שהאור לא מספיק או טענה שהתמונה "לא מכבדת מספיק" את האריס. היו גם גולשים שתהו האם התמונה מזויפת בכלל. אלא שעיניכם הרואות, היא מופיעה בציוץ של המגזין ווג עצמו.

לעומתם, הסופר פול רודניק צייץ כי "יש ויכוח על התמונה הנבחרת… אבל הנה מה שחשוב: היא נראית נהדר, נתנו לה כבוד והשער מוציא את דונלד ומלניה טראמפ מדעתם". נראה כי הוא כיוון לתלונה של הנשיא האמריקני היוצא על כך שרעייתו לא הופיעה מעולם על השער של ווג.

"בחרנו בתמונה הפחות פורמלית"

דובר מטעם ווג לא התייחס לשיחות שנוהלו עם האריס, אולם מסר כי במגזין "אהבו את התמונות שצילם טיילור מיטשל, ובחרו בתמונה הפחות פורמלית, שמציגה את סגנית הנשיא הנבחרת האריס בצורה אותנטית ונגישה – שהם בין הדברים המסמלים את הממשל של ביידן ושלה". הוא הוסיף כי "על מנת להגיב לחשיבות של הרגע בהיסטוריה ולתפקיד שעליה למלא כדי לקדם את ארצות הברית, פרסמנו את שתי התמונות כשערים של הגיליון בדיגיטל".

יצוין כי מיטשל היה השחור הראשון שצילם שער של ווג, שבו הופיעה ביונסה ושפורסם בגיליון ספטמבר 2018.

הרשת גועשת: המגזין ווג "הלבין" את פניה של קמלה האריס Reviewed by on . סערה התעוררה ביממה האחרונה ברשתות החברתיות בעקבות השער של הגיליון החדש של ווג, שעליו מופיעה תמונתה של קמלה האריס, שתושבע בשבוע הבא לסגנית נשיא ארצות הברית. זאת, סערה התעוררה ביממה האחרונה ברשתות החברתיות בעקבות השער של הגיליון החדש של ווג, שעליו מופיעה תמונתה של קמלה האריס, שתושבע בשבוע הבא לסגנית נשיא ארצות הברית. זאת, Rating: 0

הגיבו