תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הרשויות בבריטניה בוחנות את עסקת אנבידיה-ARM
האם הבריטים יאשרו את עסקת אנבידיה-ARM? אילוסטרציה: BigStock

הרשויות בבריטניה בוחנות את עסקת אנבידיה-ARM

העסקה, שצריכה לעבור את הרגולטורים בשמונה המדינות הגדולות בכלכלה העולמית, נחתה על שולחנו של הרגולטור בממלכה ● המדדים העיקריים: שמירה על התחרות ושמירה על ARM כחברה בריטית

מאת 7 בינואר 2021, 17:32 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מסע האישורים לרכישת ARM על ידי אנבידיה הגיע לבריטניה: ענקית השבבים סגרה עסקה עם סופטבנק לרכוש ממנה את החברה הבריטית תמורת 40 מיליארד דולר וכדי שהעסקה הזו תתממש, היא זקוקה לאישור רגולטורי של שמונה המדינות הגדולות בכלכלה העולמית, שבריטניה היא אחת מהן.

הרגולטור הבריטי – הרשות לשמירה על התחרות (CMA) – הודיע שהוא החל לבצע את החקירות הנדרשות לדידו כדי לבחון האם לאשר את הרכישה או לא, כשנקודת המבט שלו היא מה תהיה ההשפעה של העסקה על השוק. "אנחנו צריכים לבדוק ולשקול האם לאחר ההשתלטות, ל-ARM יש תמריץ למשוך, להעלות מחירים או להפחית את איכות שירותי רישוי ה-IP שלה ליריבותיה של אנבידיה", נמסר מטעם הרשות.

זוהי השאלה העיקרית שעלתה לאחר סיכום העסקה בין שני הצדדים בספטמבר האחרון: האם ARM תישאר ניטרלית, כזו שמוכרת רישוי לקניין הרוחני שלה לכל חברה, גם אם היא מתחרה של החברה האם המיועדת? באנבידיה טוענים שכן, והחברה אף מסרה לרשות שהיא תקים מעין פיירוול שימנע זליגת מידע מלקוחות ARM למאגרי המידע שלה.

עוד צד לעניין הוא ממשלת בריטניה, שרוצה ש-ARM תישאר חברה שפועלת מהממלכה, על כל עובדיה. ההתחייבות הזו עזרה לסופטבנק לרכוש את ARM ב-2016, וההערכה היא שהתחייבות דומה של אנבידיה תעזור גם לה לקבל את אישור הבריטיים לעסקה.

הרשויות בבריטניה בוחנות את עסקת אנבידיה-ARM Reviewed by on . מסע האישורים לרכישת ARM על ידי אנבידיה הגיע לבריטניה: ענקית השבבים סגרה עסקה עם סופטבנק לרכוש ממנה את החברה הבריטית תמורת 40 מיליארד דולר וכדי שהעסקה הזו תתממש, מסע האישורים לרכישת ARM על ידי אנבידיה הגיע לבריטניה: ענקית השבבים סגרה עסקה עם סופטבנק לרכוש ממנה את החברה הבריטית תמורת 40 מיליארד דולר וכדי שהעסקה הזו תתממש, Rating: 0

הגיבו