תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גאדג'Time: התקן אחד, שני חיבורים
ה-Mobile C21 של סיליקון פאואר. צילום: יח"צ

גאדג'Time: התקן אחד, שני חיבורים

ה- Mobile C21, שיוצג בתערוכת CES 2021 המתקרבת, כולל הן את החיבור הוותיק USB Type-A והן את זה המודרני USB Type-C ● האם זהו הדבר הבא בעולם האחסון לצרכן הפרטי?

מאת 4 בינואר 2021, 18:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עם כל ההתקדמות שאנחנו עוברים, בכל זאת יש כמה כלבים זקנים שאנחנו לא זורקים מהחלון וממשיכים להשתמש בהם חרף העובדה שיש לעולם טכנולוגיות טובות ומתקדמות יותר להציע. תחום האחסון הוא אחד הבולטים ביותר בהיבט הזה.

הכונן הקשיח המכני/מגנטי לא נעלם עם כניסת ה-SSD לתחום זה וכונני SSD בתצורה סטנדרטית לא נעלמו עם כניסה של אחסון בתצורה של זיכרון M.2, שנראה כמו כרטיס קטן ולא יותר מזה. יש עדיין מקום לכל אלה מתחת לרקיע, כולל, מתברר, לזיכרונות הניידים הקטנים שמתחברים לשקע USB פנוי או אפילו לצרור המפתחות של הרכב. הכוונה היא להמצאה הישראלית (של אם-סיסטמס בראשות דב מורן) דיסק און קי.

תערוכת CES 2021 נמצאת ממש מעבר לפינה – באופן וירטואלי, כיאה לתקופה – והיצרניות מתחילות להתעורר. סיליקון פאואר תציג בה כמה התקני זיכרון נייד חדשים, שאחד מהם הוא Mobile C21, שיוצע בנפחים שבין 16 ל-128 ג'יגה-בייט. התקני הזיכרון של החברה משלבים את החיבור הוותיק USB Type-A ואת זה המודרני USB Type-C, שמתאים לרוב הטלפונים המיוצרים כיום (על אף שבשווקי הכניסה והביניים הנמוך עוד מוצאים כמה מכשירים עם חיבור microUSB 2.0).

מה היתרון של כפל החיבורים?

כפל החיבורים מאפשר להעביר קבצים במהירות מהטלפון למחשב ולהיפך – פשוט מחברים למקום הנכון, מעבירים את הקבצים שרוצים ומיד דוחפים לצד השני כדי להעתיק. זאת, בלי מייל, בפשטות ועם כלים שמאפשרים לבצע הצפנה, וכן גיבוי ושחזור. אין כאן משהו חדשני, אבל העיצוב קצת יוצא דופן ובולט בשטח.

העברת הקבצים מתבצעת בקצב סביר של 5 ג'יגה-ביט לשנייה, וההתקן תומך בחיבור OTG לטלפון. Mobile C21 מציע בנוסף הגנה פיזית בתקן IP68 נגד מים, אבק ונדנודים חזקים מדי.

המחיר טרם פורסם.

גאדג'Time: התקן אחד, שני חיבורים Reviewed by on . עם כל ההתקדמות שאנחנו עוברים, בכל זאת יש כמה כלבים זקנים שאנחנו לא זורקים מהחלון וממשיכים להשתמש בהם חרף העובדה שיש לעולם טכנולוגיות טובות ומתקדמות יותר להציע. עם כל ההתקדמות שאנחנו עוברים, בכל זאת יש כמה כלבים זקנים שאנחנו לא זורקים מהחלון וממשיכים להשתמש בהם חרף העובדה שיש לעולם טכנולוגיות טובות ומתקדמות יותר להציע. Rating: 0

הגיבו