תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » האם סטארט-אפ חדש של אבי האינטרנט יחזיר לנו את הפרטיות?
מודאג. טים ברנרס-לי. צילום: BigStock

האם סטארט-אפ חדש של אבי האינטרנט יחזיר לנו את הפרטיות?

טים ברנרס-לי, האבא של האינטרנט, טוען כל העת שה"תינוק" שלו הפך למוטציה בגלל אובדן הפרטיות של הגולשים ● כעת הוא מציע תשתית ארגונית הזמינה לכל המעוניין, תחת השם Enterprise Solid Server, שעתידה להפוך את המידע האישי למוגן ופרטי שוב

מאת 10 בנובמבר 2020, 14:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כבר מזה מספר שנים טוען טים ברנרס-לי, מי שנחשב לאבי רשת האינטרנט, שמישהו צריך לתקן אותה ולהציל אותה ממצבה הנוכחי. הוא הביע את דעתו יותר מאחת, שבמיוחד קשה לו להתמודד עם אובדן הפרטיות הבולט כל כך במצב הנוכחי של הרשת.

אמר – וגם עשה. ברנרס-לי הקים חברת הזנק בשם Inrupt, בה הוא משמש כ-CTO, יחד עם ג'ון ברוס, המשמש כמנכ"ל. המטרה של החברה היא להחזיר את השליטה במידע לידיים של המשתמש, כך שהוא יקבע מה מהמידע שלו ישותף עם מי ומתי, אם בכלל.

הרעיון הוא לפרק את המידע האישי ולשמור אותו בצורת 'תאים', והגישה אל אותם תאים מתבצעת באמצעות מערכת בשם Solid, אותה פיתחה החברה, שהיא טכנולוגיה בקוד פתוח לאחסון מידע. התאים יכולים להכיל מידע ונתונים כפי שהמשתמש קובע, מנתונים בריאותיים, לדוגמה, ועד תמונות. המשתמש יכול לאפשר גישה למידע הזו לפי בחירה, וגם להגביל את זמן הגישה.

לפי הדיווח, ערכה Inrupt שורה של בדיקות וניסויים ביניהם מול ה-BBC, שירות הבריאות הלאומי הבריטי וגם מול הממשל הבלגי. כעת היא מציעה תשתית ארגונית הזמינה לכל מי שמעוניין בכך, תחת השם Enterprise Solid Server.

"הטכנולוגיות שאנו משחררים הן מרכיב בתיקון הנתיב הנחוץ לרשת", הצהיר ברנרס-לי. "בסופו של דבר, היסוד החדש הזה של אמון ושיתוף פעולה יוביל למודלים עסקיים חדשים לחלוטין, שבאמת מועילים גם למשתמשים".

האם סטארט-אפ חדש של אבי האינטרנט יחזיר לנו את הפרטיות? Reviewed by on . כבר מזה מספר שנים טוען טים ברנרס-לי, מי שנחשב לאבי רשת האינטרנט, שמישהו צריך לתקן אותה ולהציל אותה ממצבה הנוכחי. הוא הביע את דעתו יותר מאחת, שבמיוחד קשה לו להתמ כבר מזה מספר שנים טוען טים ברנרס-לי, מי שנחשב לאבי רשת האינטרנט, שמישהו צריך לתקן אותה ולהציל אותה ממצבה הנוכחי. הוא הביע את דעתו יותר מאחת, שבמיוחד קשה לו להתמ Rating: 0

הגיבו