תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מהשפעות הקורונה: בשנתיים הקרובות צפוי גידול של 41% באימוץ תקשורת כ-שירות
מייצרת דילמות אבטחה משמעותיות. עבודה מהבית עקב הקורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

מהשפעות הקורונה: בשנתיים הקרובות צפוי גידול של 41% באימוץ תקשורת כ-שירות

על פי מחקר של ארובה מבית HPE, אחוז הארגונים שיצרוך את רוב פתרונות ה-IT שלו כ-שירות ייצמח ב- 74% בתקופה זו

מאת 27 באוקטובר 2020, 11:44 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האימוץ של תקשורת כ-שירות (Network as a Service) בארגונים באזור EMEA (ר"ת אירופה, המזה"ת ואפריקה) צפוי לצמוח ב-41% בשנתיים הקרובות. אחוז הארגונים שיצרוך את רוב פתרונות ה-IT שלו כ-שירות, XaaS – יצמח ב-74% בתקופה זו; כך לפי מחקר חדש של ארובה (Aruba) מבית HPE.

המחקר התבסס על ניתוח תשובות של 2,400 מקבלי החלטות ב-IT, ב-20 מדינות וב-8 ענפים מרכזיים. מהמחקר עולה כי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בעולם, מנהלי IT באזור EMEA מתכננים להשקיע יותר בטכנולוגיות רשת מבוססות ענן ובינה מלאכותית – כחלק מבניית תכניות ההתאוששות העסקית שלהם.

מנהלי IT עוסקים בתקופה האחרונה באתגרים הקשורים בתמיכה בכוח עבודה מבוזר מאוד, העובד מרחוק ובהתרחבות סביבת העבודה ההיברידית – בה אנשים צריכים לבצע מעבר חלק בין העבודה במשרד, בבית ובדרכים. מנהלי ה-IT מחפשים כיצד לפתח את תשתית הרשת שלהם, מבלי להיכנס להשקעות הוניות (CapEx) – אלא לעבור לפתרונות המסופקים כשירות. כך, השיעור הממוצע של שירותי IT הנצרכים כשירות – מתוך כלל ה-IT – יצמח מ-29% כיום ל-41% ב-2022.

השפעות הקורונה. אינפוגרפיקה: ארובה

השפעות הקורונה. אינפוגרפיקה: ארובה

לקורונה השפעה משמעותית – על עובדים והשקעות קצרות טווח ברשתות

מקבלי ההחלטות דיווחו כי לקורונה הייתה השפעה משמעותית גם על העובדים שלהם וגם על ההשקעות קצרות הטווח ברשתות: 20% מתארים את ההשפעה על העובדים כ"משמעותית" (יציאה לחל"ת או פיטורים), בעוד 48% מזהים השפעה בינונית (קיצוץ זמני בחלק מהמשרות), ורק 23% רואים השפעה "נמוכה" (פגיעה במספר מצומצם של משרות).

עם זאת, התכניות לעתיד הן אגרסיביות. רוב מקבלי ההחלטות ב-IT מתכננים לשמר, או להגביר את ההשקעות שלהם ברשתות בעקבות הקורונה, כמענה לצרכים חדשים של עובדים ולקוחות. 38% מהם מתכננים להגדיל את ההשקעה שלהם ברשת מבוססת ענן, 45% ישמרו על אותה רמה, ו-15% יקטינו את ההשקעה. אזור APAC הוא המוביל העולמי בהגדלת השקעות – 45% מהם יגדילו את ההשקעה ברשת מבוססת ענן, בהשוואה ל-32% ב-EMEA. יכולות הענן לאפשר ניהול מרחוק של רשתות בהיקפים גדולים, מהוות גורם משיכה עבור מנהלי IT – בתקופה בה לא תמיד ניתן להיות נוכחים באתר.

עוד עולה מהמחקר כי מקבלי ההחלטות מחפשים כלים משופרים לניטור ולקבלת תובנות לגבי הרשת, במטרה לפתור בעיות ולטייב את יעילות הרשתות, בעיקר בעידן של עבודה מרחוק. 35% ממנהלי ה-IT מתכננים להגביר את ההשקעה שלהם בטכנולוגיות רשת מבוססות בינה מלאכותית. על פי המחקר, מנהלי ה-IT מחפשים אחר דרכי צריכה חלופיות, כדי להגיע לאיזון הטוב ביותר בין ערך וגמישות: 50% מהמנהלים ב-EMEA אמרו כי יבחנו מודלים חדשים לרכישת תוכנה וחומרה במודל מנוי. 51% יבחנו בעיקר שירותים מנוהלים או ניהול turnkey של חומרה ותוכנה, ו-29% יבדקו ליסינג פיננסי.

תכניות השקעה. אינפוגרפיקה: ארובה

תכניות השקעה. אינפוגרפיקה: ארובה

תכניות השקעה. אינפוגרפיקה: ארובה

תכניות השקעה. אינפוגרפיקה: ארובה

"הדבר משקף את הצורך הגובר במודלים בעלי גמישות פיננסית גדולה יותר במסגרת סביבת עבודה מאתגרת", נכתב, "הענפים בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לבחון מודל מנויים הם מלונאות/אירוח (66%), IT, טכנולוגיה וטלקום (58%) וחינוך (57%). הקורונה הגבירה יותר מאי פעם את הרצון לגמישות וליכולת חיזוי של הוצאות, תוך הפחתת הסיכון הנובע מהוצאות הוניות ראשוניות".

"עלייתה של סביבת העבודה ההיברידית מחייבת את מובילי ה-IT לפעול תוך איזון עדין בין גמישות, אבטחה וכדאיות במחשוב הקצה", אמר מורטן אילום, סגן נשיא ארובה לאזור EMEA, "סביבת העבודה כפי שהכרנו עד תחילת השנה, השתנתה מאוד. כדי לתמוך בהרגלים חדשים, כגון ריחוק חברתי וחוויות ללא מגע, בארגונים צריכה לפעול הטכנולוגיה המתאימה, המציעה קישוריות מהירה, אבטחה ותמיכה. זה צריך להיעשות בסביבה מאתגרת מבחינה פיננסית, שמניעה את מקבלי החלטות לחפש פתרונות פחות מסוכנים ופחות יקרים, המגולמים במודל מנויים. הצורך באג'יליות וגמישות בניהול רשתות גדול מאי פעם, ויש להבטיח שהעסקים מקטינים את המורכבות ברשת, על מנת לאפשר את החוויה המאובטחת והחלקה שהמשתמשים מצפים לה".

מהשפעות הקורונה: בשנתיים הקרובות צפוי גידול של 41% באימוץ תקשורת כ-שירות Reviewed by on . האימוץ של תקשורת כ-שירות (Network as a Service) בארגונים באזור EMEA (ר''ת אירופה, המזה''ת ואפריקה) צפוי לצמוח ב-41% בשנתיים הקרובות. אחוז הארגונים שיצרוך את רוב האימוץ של תקשורת כ-שירות (Network as a Service) בארגונים באזור EMEA (ר''ת אירופה, המזה''ת ואפריקה) צפוי לצמוח ב-41% בשנתיים הקרובות. אחוז הארגונים שיצרוך את רוב Rating: 0

הגיבו