תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » לגיל השלישי: לשמור על קשר באמצעות הטלוויזיה הביתית
לתקשר עם משפחה וחברים בטלוויזיה הביתית. צילום: יח"צ

לגיל השלישי: לשמור על קשר באמצעות הטלוויזיה הביתית

חברת הסטארט-אפ ספארקו וענאגל נקסט של החברה לפיתוח הגליל פיתחו רשת חברתית ידידותית לגיל השלישי באמצעות חיבור לטלוויזיה

מאת 13 באוקטובר 2020, 15:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בתקופה זו של משבר הקורונה חווים הקשישים, שרק לעיתים רחוקות פוגשים באנשים, את הקושי להתחבר ולתקשר באמצעים טכנולוגים מתקדמים. הריחוק החברתי, שאמנם מונע ממבוגרים להידבק בקורונה – גורם גם לבדידות שיכולה להגביר דיכאון וחרדה.

הסטארט-אפ הישראלי ספארקו (Sparko), המרכז את פעילותו כרגע בבריטניה, פיתח בעלות של כמיליון שקלים פלטפורמה חברתית לאנשים בגיל השלישי, המאפשרת למבוגר להחליף את מכשיר הטלפון הנייד שלו בשלט הטלוויזיה המוכר, הידידותי והייעודי, שעוצב במיוחד לצורכי תקשורת באמצעות הטלוויזיה.

באמצעות המערכת שפותחה בענאגל נקסט (Anagal next), של החברה לפיתוח הגליל, המבוגר יכול לקיים קשר עם המשפחה ועם הקהילה הווירטואלית שיוצרת ספארקו באמצעות הטלוויזיה הביתית שלו, המחוברת לרשת של החברה ומאפשרת לקשיש להתחבר מביתו למשפחה, לחברים ולקהילה.

פתרון Sparko TV הושק כבר בארצות הברית ובבריטניה, ויושק בישראל בחודשים הקרובים, לאחר שהחברה תסיים את תרגומו לעברית.

הטכנולוגיה החדשה של ספארקו מספקת חיבור לשיחות וידיאו ללא הגבלה עם המשפחה, החברים והמטפלים, הודעות, תזכורות והחלפת תמונות. המשתמש מקבל תוכנית יומית מותאמת, שמאפשרת לו להיות פעיל, לנוע ולהתארגן לפי התוכנית, וכוללת גם סרטוני התעמלות, שיעורי בישול ושפה, תוכניות בידור ועוד.

לדברי מוטי ברי, מנכ"ל ספארקו בישראל, "התקופה הזאת קשה ביותר, וחובה עלינו להשאיר את אזרחי הגיל השלישי מחוברים לעולם החיצון ולהשאירם פעילים וחזקים נפשית. הקשישים הינה הקבוצה הפגיעה ביותר בחברה. נתוני חברת אופקום מראים, כי עד 80% מהאנשים שמעל גיל 75 אינם חשופים לטכנולוגיה העדכנית ביותר, אינם יודעים כיצד לקבל שיחות וידיאו ואינם מסוגלים ליצור קשר מטעמם, לקבל מידע או שירות מקבוצות מקומיות וקהילות. הזמינות של טכנולוגיה חכמה בטלפון של הקשישים או בטאבלט אינה מספקת עבורם, כי ברובם הם אינם מסוגלים לתפעל את הטכנולוגיה המתקדמת והם תלויים תמיד בצד שלישי שיעשה זאת עבורם ויהיה זמין, דבר שאינו מתקיים בדרך כלל בפועל. שירות Sparko TV מציע שירות נגיש זה לקשיש ללא סיוע ותלות מבחוץ".

נדב מנקרמן, סמנכ"ל הטכנולוגיה של ענאגל נקסט, מציין, כי "בזכות הרשת החברתית לאנשים בגיל השלישי של ספארקו והמערכת שפיתחנו יכולים המבוגרים  לקיים שיחות וידיאו עם בני משפחתם וחברים ללא הגבלה. הם גם יכולים להירשם לחוגים המתקיימים באופן מקוון, ולצפות בטלוויזיה בסרטונים ותמונות שמעלים אחרים, או בתזכורות לקחת תרופות או ללכת לרופא שמופיעות על המסך".

לגיל השלישי: לשמור על קשר באמצעות הטלוויזיה הביתית Reviewed by on . בתקופה זו של משבר הקורונה חווים הקשישים, שרק לעיתים רחוקות פוגשים באנשים, את הקושי להתחבר ולתקשר באמצעים טכנולוגים מתקדמים. הריחוק החברתי, שאמנם מונע ממבוגרים ל בתקופה זו של משבר הקורונה חווים הקשישים, שרק לעיתים רחוקות פוגשים באנשים, את הקושי להתחבר ולתקשר באמצעים טכנולוגים מתקדמים. הריחוק החברתי, שאמנם מונע ממבוגרים ל Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    זהבה שמעון

    איךאפשר להתקין התוכנה? בביתי.

הגיבו