רכישה בעולם הסייבר: אימפרבה הישראלית לשעבר רוכשת את jSonar האמריקנית של מייסדים ישראלים

jSonar, אשר פיתחה פלטפורמה לניתוח מידע, אבטחה ואוטומציה מסוג SOAR, המסייעת לגופים וארגונים לפענח את הגישה המורכבת והיקרה לאבטחת מסדי נתונים, תתמזג עם הפעילות של אימפרבה בתחום אבטחת הנתונים, שיורכב מקו המוצרים של החברה הנרכשת לצד זה הקיים של אימפרבה ● העסקה מוערכת בכמה מאות מיליוני דולר

פאם מרפי, מנכ"לית אימפרבה. צילום: יח"צ

שידוך MADE IN ISRAEL: שתי חברות ישראליות במקורן מתאחדות בעסקה שמוערכת בכמה מאות מילוני דולר.

חברת הסייבר אימפרבה (Imperva), שנוסדה בישראל בשלהי שנות ה-90' וכעת נמצאת בבעלות אמריקנית של קרן ה-PE בראבו, הודיעה היום (ה') על רכישת חברת אבטחת הנתונים האמריקנית jSonar, שנוסדה על-ידי שני הישראלים רון בן-נתן ואורי סגל. החברה הנרכשת הודיעה רק לאחרונה על גיוס סבב B מגולדמן סאקס בשיעור של 50 מיליון דולר, מה שהביא את סך גיוסיה הכולל מאז הקמתה ב-2013 לעשרות מיליוני דולרים במצטבר. אימפרבה לא חשפה את סכום הרכישה, אך עסקאות דומות מסוג זה מוערכות במאות מיליוני דולרים.

jSonar פיתחה פלטפורמה לניתוח מידע, אבטחה ואוטומציה מסוג (SOAR), אשר מסייעת לגופים וארגונים לפענח את הגישה המורכבת והיקרה לאבטחת מסדי נתונים. הפלטפורמה מספקת במהירות אבטחה מקיפה לכל מערכת מסדי הנתונים, בכל סביבת ענן או בסביבת אתר הלקוח. פלטפורמת התוכנה של jSonar מספקת תצוגה מאוחדת של כל הפעילות במסדי הנתונים, תוך שחרור נתוני אבטחה בעלי ערך גבוה שניתן לפעול לגביהם, ומספקת פונקציונליות גמישה לצמצום ולמניעת סיכונים למסד הנתונים.

החברה, אשר בשורותיה עובדים יותר מ-100 עובדים, תתמזג עם הפעילות של אימפרבה בתחום אבטחת הנתונים, שיורכב מקו המוצרים של החברה הנרכשת לצד זה הקיים של אימפרבה.

רון בן נתן, סמנכ״ל טכנולוגיות וממייסדי jSonar. צילום: אימפרבה

רון בן נתן, סמנכ״ל טכנולוגיות וממייסדי jSonar. צילום: אימפרבה

בן-נתן וסגל, שכבר הספיקו לרשום אקזיט משותף אחד עם מכירת Guardium ליבמ (IBM) לפני יותר מעשור, יצטרפו לשדרה המובילה באימפרבה, במה שיהווה חיזוק משמעותי עבור החברה, כאשר בן-נתן נחשב לאחד מהמומחים המובילים בעולם בתחום אבטחת הנתונים.

ההתפתחות הטכנולוגית המהירה כמו גם שינויים ארכיטקטוניים שנולדו בסביבה המודרנית של תחום ניהול הנתונים, הפכו לאתגר של ממש עבור צוותי אבטחת הנתונים המתקשים לעמוד בקצב. הסביבה הדינמית, כמו גם קצב הגידול בפתרונות דאטה הינו אקספוננציאלי, מה שהופך את תפקיד מנהל מערכות המידע למאתגר ביותר. בהיעדר זווית ראייה רחבה ואנליטיקה שמאפשרת כיסוי רחב על כל מקורות המידע, לא ניתן להשיג שליטה על כלל הנתונים.

"חברות העבירו משקל ומיקוד מרגולציה לאבטחת נתונים, תוך דרישה להורדה בעלויות ושאיפה לפתרונות איכותיים ומדידים", מציינת פאם מרפי, מנכ"לית אימפרבה העולמית. "השילוב של שתי החברות, כאשר לכל אחת יכולות ייחודיות בתחום אבטחת הנתונים, מביא לגישה חדשה, אשר שמה דגש על שלושה עקרונות ליבה – אבטחה, רגולציה ופרטיות מידע״.

בתוך כך, משה ליפסקר, המנהל את פעילות אימפרבה בישראל, מונה לסגן נשיא בכיר למו"פ ומנהל חטיבת המו"פ העולמית של אימפרבה. ליפסקר יחליף בתפקידו את ג'יימס לוק היושב במטה החברה בארצות הברית. החברה מפעילה שני מרכזי פיתוח גדולים בישראל – ברחובות ובתל-אביב, ומעסיקה בהם קרוב ל-500 עובדים.

משה ליפסקר, מנהל פעילות אימפרבה בישראל, מונה לסגן נשיא בכיר למו"פ ומנהל חטיבת המו"פ העולמית של אימפרבה. צילום: אימפרבה

משה ליפסקר, מנהל פעילות אימפרבה בישראל, מונה לסגן נשיא בכיר למו"פ ומנהל חטיבת המו"פ העולמית של אימפרבה. צילום: אימפרבה צילום: יח"צ

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים