וואן הטמיעה תשתיות מחשוב של נוטניקס בעיריית אור עקיבא

הפרויקט, בהיקף של מאות אלפי שקלים, כלל, בין היתר, הטמעת כלי הגירה ו-וירטואליזציה, הקמת מערך נוסף לסביבת ה-DR - וכמובן את היבט האבטחה

שלום דיין, מנכ"ל One Systems. צילום: חזי רגב - רגב ארט

וואן (One) השלימה באחרונה פרויקט בן כשלושה חודשים להקמת תשתית מחשוב בעיריית אור עקיבא. היקפו הכספי של הפרויקט עומד על מאות אלפי שקלים.

מטרת המהלך הייתה לפשט את תשתיות המחשוב של עיריית אור עקיבא, לאפשר ניהול של כל התשתית "בקליק אחד" ולספק נראות מלאה של הרשת. לשם כך הקימה וואן תשתית מחשוב המבוססת על פתרון התשתית ההיפר אחודה (HCI) של נוטניקס, עם שרתי לנובו ומתגים של HPE.

הפרויקט המורכב – שבוצע בידי ONE Systems, חטיבת התשתיות והאינטגרציה של וואן – כלל הגירה של הסביבה הישנה לזו החדשה באמצעות כלי ההגירה של נוטניקס, והווירטואליזציה של הפתרון כולו התבססה על Nutanix AHV Virtualization. במקביל לכך, הוקם מערך נוסף לסביבת הגיבוי וההתאוששות מאסון (DR) של העירייה, שמתבסס על Near-Synchronous DR – פתרון מובנה של נוטניקס, שפותח למטרה זו.

עוד כלל הפרויקט הטמעה של מערכת Prism, אף היא מבית נוטניקס, שמאפשרת ניהול של כל התשתיות "בקליק אחד", ושל מערכת NAC מסוג ClearPass מבית ארובה, שמספקת נראות מלאה לרשת של העירייה. בהיבט האבטחה, הוטמעו שתי מערכות פיירוול של פורטינט ומערכת גיבוי מתקדמת של ארקסרב.

"המערכת תאפשר לנו להמשיך להשתפר"

לדברי עדיאל ישראלי, גזבר עיריית אור עקיבא, "הקמת תשתית המחשוב החדישה תאפשר לנו להעניק שירות טוב ויעיל יותר לתושבים. אנחנו נמצאים כעת בנקודה שתאפשר לנו להמשיך ולהשתפר בעתיד כרשות מוניציפלית, הן בהיבט התפעולי והן בהיבט של שיפור השירותים לתושב".

שלום דיין, מנכ"ל ONE Systems, ציין כי "הביצוע המהיר והעלייה החלקה לאוויר הושגו בזכות עבודת צוות ותיאום בין גורמים מקצועיים ב-וואן למחלקת המחשוב של עיריית אור עקיבא, בראשות שאדי אבו איוב. הניסיון שלנו בפרויקטי תשתיות HCI של נוטניקס איפשר לנו לספק לעירייה ערך רב, תוך צמצום משך הפרויקט והקטנת רמת הסיכון לאפס, הודות למתודולוגיה סדורה לניהול פרויקטים שפיתחנו ב-וואן".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים