תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מיקרוסופט מעוניינת בטיק טוק – טראמפ מעוניין בעמלה מהרכישה
האם סין מנסה לחבל במכירת טיק טוק? צילום: BigStock

מיקרוסופט מעוניינת בטיק טוק – טראמפ מעוניין בעמלה מהרכישה

הנשיא האמריקני דרש ממנכ"ל מיקרוסופט "אחוזים ניכרים" ממחיר הרכישה, כי "אנחנו מאפשרים לזה לקרות" ● השניים סיכמו שהענקית מרדמונד תוכל להמשיך במשא ומתן עם טיק טוק, אבל טראמפ איים לאסור על פעילותה בארצות הברית אם לא תושג עסקה עד ה-15 בספטמבר

מאת 4 באוגוסט 2020, 13:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחד הנושאים שהכי מעסיקים את העולמות העסקי והטכנולוגי בימים האחרונים הוא ההתעניינות של מיקרוסופט ברכישת הפעילות של טיק טוק בארצות הברית. זאת, לאור הגודל של הרשת החברתית, אבל גם לאור המלחמה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, נגדה, כחלק ממלחמת הסחר שבין אמריקה לסין והרצון של הנשיא להגביל את הפעילות שלח חברות סיניות במדינה.

טראמפ הודיעה בסוף השבוע כי יאסור "באופן מידי" על הפעלתה בארצות הברית של האפליקציה, שנמצאת בבעלות ByteDance הסינית. לטענתו, טיק טוק משתפת פעולה עם הממשלה בבייג'ינג ומוסרת לה מידע על המשתמשים באפליקציה הפופולרית, לרבות האמריקנים שבהם. במיקרוסופט נזעקו בעקבות דבריו של טראמפ, שכן החברה החלה בשיחות עם טיק טוק עוד לפני הודעתו, והמנכ"ל, סאטיה נאדלה, ניהל בסוף השבוע שיחה עם הנשיא האמריקני. בעקבות השיחה הוחלט במיקרוסופט, על דעתו של טראמפ, להמשיך בשיחות אודות רכישה אפשרית.

השיחות של מיקרוסופט עם הבעלים של טיק טוק - בתיאום אתו. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צילום: BigStock

השיחות של מיקרוסופט עם הבעלים של טיק טוק – בתיאום אתו. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צילום: BigStock

יצוין כי בעוד שבתחילה דובר על כך שהענקית מרדמונד מעוניינת לרכוש את פעילות טיק טוק רק בארצות הברית, בסוף השבוע פורסם כי על הכוונת שלה נמצאת פעילות הרשת החברתית הפופולרית גם באוסטרליה, ניו-זילנד וקנדה. בדרך כלל, שיחות כאלה נמשכות חודשים אחדים, אולם נראה שהמעורבות של הנשיא טראמפ תאיץ אותן ואת ההחלטה של מיקרוסופט לכאן או לכאן, וכי זו תתקבל עד ה-15 בספטמבר. הנשיא האמריקני אמר בשיחה עם נאדלה כי אם עד תאריך זה לא תושג עסקה, הוא יאסור על פעילות האפליקציה בארצות הברית.

כמו כן, טראמפ ציין שהוא מצפה ל-"עמלה יפה" כתוצאה מהרכישה. "ארצות הברית צריכה לקבל אחוזים גדולים מאוד ממחיר העסקה, כי אנחנו גורמים לזה לקרות", אמר טראמפ. "זה (העמלה – גב"ז) יגיע מהרכישה, ואף אחד לא חשב על זה חוץ ממני, אבל זו דרך החשיבה שלי, ואני חושב שהיא מאוד הוגנת".

ברדמונד מבטיחים: נוסיף אמצעי אבטחה מתקדמים

מיקרוסופט "מגבה" את השיחות עם הסינים בקשר עם הנשיא טראמפ, בכדי להבטיח שכל הסכם שיושג יהיה מקובל על הממשל בוושינגטון, שכן בבית הלבן כבר הודיעו שהם מצפים שהסכם שכזה יבטיח את הצרכים הביטחוניים והכלכליים של ארצות הברית. במיקרוסופט הודיעו כי אם העסקה תצא לפועל, הם יוסיפו אמצעי אבטחה מתקדמים, שישמרו על פרטיות המשתמשים ויבטיחו שכל מידע עליהם יישאר בארצות הברית ולא יעבור למדינות אחרות.

האיום של טראמפ לאסור את האפליקציה בארצות הברית הוא חלק ממלחמת הסחר בינה לבין סין והרצון של הנשיא האמריקני להגביל את פעילותן של חברות טכנולוגיה סיניות בארצות הברית. בכך מוסברים האינטרס של ByteDance בעסקה והלחצים שהיא נתונה בהם לביצועה.

השתתף בהכנת הידיעה: יניב הלפרין.

מיקרוסופט מעוניינת בטיק טוק – טראמפ מעוניין בעמלה מהרכישה Reviewed by on . אחד הנושאים שהכי מעסיקים את העולמות העסקי והטכנולוגי בימים האחרונים הוא ההתעניינות של מיקרוסופט ברכישת הפעילות של טיק טוק בארצות הברית. זאת, לאור הגודל של הרשת אחד הנושאים שהכי מעסיקים את העולמות העסקי והטכנולוגי בימים האחרונים הוא ההתעניינות של מיקרוסופט ברכישת הפעילות של טיק טוק בארצות הברית. זאת, לאור הגודל של הרשת Rating: 0

הגיבו