תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » הקורונה עשתה טוב לפייפאל: רבעון של עליות תלולות
דן שולמן, מנכ"ל פייפאל. צילום: כריס קלוג, מתוך ויקיפדיה

הקורונה עשתה טוב לפייפאל: רבעון של עליות תלולות

החברה הציגה תוצאות כספיות חיוביות במיוחד ועדכנה את התחזיות שלה להמשך השנה כלפי מעלה

מאת 30 ביולי 2020, 17:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כמו חברות אי-קומרס ותשלומים אונליין אחרות, גם פייפאל הרוויחה יפה מהקורונה: הדו"חות שהחברה פרסמה אמש (ד') מראים כי היא השיגה תוצאות חיוביות במיוחד. ההכנסות שלה עלו בשיעור דו ספרתי הן במחצית הראשונה והן ברבעון השני של השנה, כאשר הרווח הנקי עלה בשיעור רבעוני דו ספרתי ובשיעור חד ספרתי במחצית.

גם בהנהלת החברה תולים את הביצועים הטובים בקורונה ואומרים כי השלכותיה מעודדות לקוחות רבים לעבור לתשלומים אונליין. דן שולמן, נשיא ומנכ"ל פייפאל, אמר כי "במציאות של מגפת הקורונה, תשלומים דיגיטליים הפכו ליותר חשובים ונחוצים מאי פעם. הביצועים שלנו ברבעון השני, שהיו החזקים אי פעם, ממחישים את הרלוונטיות של החברה". על רקע זה, פייפאל עדכנה את התחזיות שלה כלפי מעלה וצופה שברבעון השלישי, ההכנסות שלה יגדלו ב-25%, ובשנה כולה – ב-22%.

בינתיים, במחצית הראשונה של השנה הן צמחו ב-17.2% ונשקו לקו ה-10 מיליארד דולר – 9.88 מיליארד, ליתר דיוק. ההוצאות רשמו עלייה של 18.3% ל-8.5 מיליארד דולר. הרווחיות הושפעה לטובה מהגידול הרב יותר מספרית בהכנסות לעומת בהוצאות – הפרש של 150 מיליון דולר בין שני הנתונים, והרווח התפעולי החצי שנתי גדל ב-10.3% ל-1.4 מיליארד דולר וזה הנקי – ב-8.3% ל-1.6 מיליארד.

הנתונים הרבעוניים היו טובים יותר: ההוצאות זינקו במהלכו בקרוב ל-20% ל-4.3 מיליארד דולר וההכנסות – ב-22.2% ל-5.3 מיליארד. הרווח הנקי צמח ב-85.9% ל-1.5 מיליארד דולר והרווח למניה – ב-87% ל-1.29 דולר.

עוד עולה מהמספרים כי ההוצאות הגולמיות רשמו עלייה של 15.44% ל-2.7 מיליארד דולר, הרווח הגולמי זינק ב-30.3% ל-2.6 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 48.56%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות רשמו עלייה של 27.7% ל-1.6 מיליארד דולר והרווח זינק ב-35% ל-951 מיליון.

הקורונה עשתה טוב לפייפאל: רבעון של עליות תלולות Reviewed by on . כמו חברות אי-קומרס ותשלומים אונליין אחרות, גם פייפאל הרוויחה יפה מהקורונה: הדו"חות שהחברה פרסמה אמש (ד') מראים כי היא השיגה תוצאות חיוביות במיוחד. ההכנסות שלה ע כמו חברות אי-קומרס ותשלומים אונליין אחרות, גם פייפאל הרוויחה יפה מהקורונה: הדו"חות שהחברה פרסמה אמש (ד') מראים כי היא השיגה תוצאות חיוביות במיוחד. ההכנסות שלה ע Rating: 0

הגיבו