האם מצלמת ה-iPhone תצויד בעתיד בעדשה פריסקופית?

לפי הערכת האנליסט מינג-צ'י קו, מצלמות טלפוטו פריסקופיות צפויות להיכלל במכשירי הענקית מאפל כבר בשנת 2022 ויאפשרו מיקוד ארוך טווח במיוחד

מהצוללות אל המכשירים הניידים של אפל. עדשות פריסקופיות. איור אילוסטרציה: BigStock

iPhone 12 של אפל (Apple) כבר נמצא ממש מעבר לפינה, ויותר פרטים אודותיו ואודות המפרט הצפוי שלו נחשפים כל העת.

האנליסט המומחה למוצרי אפל, מינג-צ'י קו, דיווח כי אפל כללה את עדשות סמקו (Semco) וסאני אופטיקל (Sunny Optical) – שנחשבות לבעלות איכות גבוהה במיוחד – במצלמת מכשיר החדש ה-iPhone החדש שיושק השנה. סמקו היא חברה קוריאנית ואילו סאני אופטיק סינית. לדבריו, העדשות החדשות יספקו ביצועים כוללים טובים יותר, וישפרו את המיקוד האוטומטי של המצלמות.

עדשות המצלמות יהיו איכותיות במיוחד. מראה ה-iPhone 12 לפי באחת ההדלפות

עדשות המצלמות יהיו איכותיות במיוחד. מראה ה-iPhone 12 לפי אחת ההדלפות

אבל לעידכונים אודות המכשיר הבא הצטרף גם דיווח מרגש לגבי העתיד לבוא. לפי קו, סמיקו צפויה לייצר את עדשות הטלפוטו הפריסקופיות שיכללו במכשירי ה-iPhone כבר בשנת 2022.

פריסקופ – לא רק בצוללות

פריסקופ – אותו מכשיר שמציץ ממי הים, ומקושר לנו באסוציאציות מיידית לצוללות – הוא כבר לא מה שחשבנו. מצלמות פריסקופ הן דרך המאפשרת מיקוד ארוך טווח במכשירים כמו סמארטפונים, מכשור דקים שבו חסר העומק שנהגנו שהוא מחויב המציאות בעדשות מקרבות במיוחד. החדשנות מאפשרת כיום לעשות שימוש במנסרות ובמראות לאורך המכשיר, כדי לשקף ולמקד אור על חיישן, במקום להציב את החיישן ישירות מאחורי העדשה כמו במצלמות המסורתיות.

לפי The Verge, הטכנולוגיה החלוצית מפותחת בשנים האחרונות על ידי חברות סיניות כמו אופו (Oppo) ו-וואווי (Huawei), ששתיהן כבר מציעות ללקוחותיהן טלפונים עם עדשות זום 5x. גם סמסונג (Samsung) הצטרפה השנה למערכה, עם Galaxy S20 Ultra שלה.

באמצעות הטכנולוגיה, וואווי, סמסונג ואופו הצליחו להשיג הגדלה של בין 5X ל-100X בזום היברידי. נכון לעכשיו, Huawei P40 Pro מחזיק בשיא הזום האופטי שעומד על 10X ומושג באמצעות עדשת טלפוטו פריסקופ.

יצוין כי עדשות טלפוטו בפני עצמן אינן זרות למכשירי אפל. מצלמת טלפוטו משנית הייתה חלק מה-iPhone 7 Plus, אלא שרמת הזום האופטי תמיד הוגבלה ל-2X. אולם, אם קו צודק, הכנסת עדשות טלפוטו פריסקופיות למכשור העתידי מציינת שאפל רוצה להתקדם במעלה סולם הזום, ולאפשר רמות זום גבוהות בהרבה במכשיריה הבאים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים