תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » קריאה לחברות ההיי-טק: סייעו לעובדי ענף האירועים
העובדים מעמיסים את הסלים - בדרך לאנשי מגזר האירועים ולנזקקים. צילום: גלית סבג

קריאה לחברות ההיי-טק: סייעו לעובדי ענף האירועים

במסגרת פרויקט שיזם ועד הפעולה של תעשיית הכנסים והאירועים מחולקים מארזי מזון לעובדים בענף, שהוא בין הנפגעים הקשים ביותר ממשבר הקורונה ● בוועד קוראים לחברות היי-טק להירתם למשימה, "כדי שאף אחד לא יישאר רעב ללחם" ● פלייטיקה כבר הרימה את הכפפה

מאת 14 ביולי 2020, 13:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים יצא באחרונה בקריאה לחברות ולאנשי עסקים, כולל בעולם ההיי-טק, לסייע לענף האירועים, שסובל רבות ממשבר הקורונה. מדובר באחד הענפים שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהמשבר ומחוסר המוכנות של הממשלה לסייע. במקרה הזה, הטענה שאנשים רעבים ללחם ולא יכולים לשלם שכר דירה היא מציאות, ולא קלישאה או "חרטא", כפי שאמר השר צחי הנגבי.

אלירן ברדוגו, מראשי הוועד, יודע לספר על זמרת אופרה שאוכלת רק כוסמין – קצת בכל יום, כדי שיישאר לה להמשך השבוע, ועל סאונדמן, מהמפורסמים בארץ, שעבר לגור במקלט שנתן לו חבר ובעוד כשבועיים ייאלץ לעבור "לגור" באוטו שלו. זאת, מאחר שהוא לא יכול לשלם שכר דירה. לדברי ברדוגו, אלה הם רק שניים מתוך מקרים רבים של אנשים שאיבדו את כל עולמם ביום אחד.

מארזי המזון פרושים במשרדי פלייטיקה. צילום: גלית סבג

מארזי המזון פרושים במשרדי פלייטיקה. צילום: גלית סבג

ענף האירועים הוא אחד הענפים שנפגעו הכי קשה ממשבר הקורונה. בניגוד למגזרים אחרים, שלאחר הסגר נפתחו באופן מלא או חלקי, הנחיות משרד הבריאות מחייבות את מגזר זה עד היום להשבתה כוללת, והכנסים, אירועי התרבות והאירועים הגדולים ורבי המשתתפים, ששגשגו לפני שהקורונה פרצה לחיינו, לא מתקיימים. השבתה זו הותירה כ-200 אלף עובדים בענף ובאקו-סיסטם שמסביבו מחוסרי תעסוקה – חלקם פוטרו ואחרים הוצאו לחל"ת. מדובר באנשים משלמי מסים, שמעולם לא פשטו יד, ועל אף שהם זקוקים לעזרה הזאת, לאור המצב הקשה של הענף ולאור העובדה שהממשלה לא שילמה עדיין פיצויים, הם מתביישים לבקש עזרה.

בימים אלה מגייס הוועד תרומות מחברות, "כדי שהאנשים האלה לא יישארו רעבים ללחם", ציין ברדוגו. הוא כבר פנה למספר חברות, ואחת מאלה שהבינו את המצב והצטרפו לפרויקט היא פלייטיקה. החברה תורמת בכל שבוע 100 מארזי מזון בעלות של 1,000 שקלים לכל אחד – לנזקקים ולעובדים בענף הכנסים והאירועים, בהם מפיקים, צלמים, אנשי סאונד, אנשי במה, סדרנים ועובדים נוספים במגזר זה. עד כה עומד סכום התרומה הכולל שלה על 300 אלף שקלים. ברדוגו קרא לעוד חברות להצטרף לפרויקט, שאותו מתכוונים בוועד להמשיך עד לסוף משבר הקורונה.

סל המצרכים, כולל יין, שיהיה קצת טוב על הנשמה. צילום: גלית סבג

סל המצרכים, כולל יין, שיהיה קצת טוב על הנשמה. צילום: גלית סבג

פלייטיקה הבינה את המצב ונרתמה לעזור, כחלק מהסיוע שלה לאוכלוסיות שונות בישראל במהלך הקורונה. החברה הגדילה בתחילת המשבר את התרומות שהיא נותנת באופן שוטף לאוכלוסיות הנזקקות ולעמותות שמטפלות בחסרי בית, בילדים חולים, בחיילים בודדים ובקשישים הרעבים ללחם. באשר לענף האירועים, בחברה ציינו שאחת הסיבות שהיא בחרה לתרום גם לעובדיו היא ש-"אנחנו לא שוכחים את האנשים הטובים שעבדו בשבילנו ועשו לנו אירועים שקשה לשכוח".

קריאה לחברות ההיי-טק: סייעו לעובדי ענף האירועים Reviewed by on . ועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים יצא באחרונה בקריאה לחברות ולאנשי עסקים, כולל בעולם ההיי-טק, לסייע לענף האירועים, שסובל רבות ממשבר הקורונה. מדובר באחד הענפ ועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים יצא באחרונה בקריאה לחברות ולאנשי עסקים, כולל בעולם ההיי-טק, לסייע לענף האירועים, שסובל רבות ממשבר הקורונה. מדובר באחד הענפ Rating: 0

תגובות (2)

 • Avatar

  שוקי26

  כל הכבוד! כנסים בזום ממש לא מחליפים את אפילו המייטאפים הכי פשוטים.

 • Avatar

  אסנת ימי

  כל הכבוד שאפו
  כן ירבו כמוכם

הגיבו