תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מלם תים החליפה את רשת הנתונים של דלק לתשתית סיסקו
שחר אמיתי, ראש אגף טכנולוגיה וחדשנות בדלק ישראל. צילום: לנס הפקות

מלם תים החליפה את רשת הנתונים של דלק לתשתית סיסקו

תשתיות Merkai שהוטמעו מספקות לדלק פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית עם רמת ביצועים גבוהה, אנליטיקה ואבטחת מידע ● היקף הפרויקט: מאות אלפי שקלים

מאת 14 ביולי 2020, 12:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלם תים החליפה באחרונה את רשת הנתונים של דלק לדור חדש, מבוסס ציוד Meraki של סיסקו. הפרויקט החל בדצמבר אשתקד והסתיים לא מכבר. עלותו לא נמסרה לפרסום, אך על פי הערכות בשוק היא עומדת על מאות אלפי שקלים.

במסגרת הפרויקט נפרשה רשת הנתונים ב-250 מתחמי תדלוק של דלק, מדן ועד אילת. כל מתחם תדלוק מהווה מתחם קמעונאי לכל דבר, שכולל סניף של רשת חנויות הנוחות מנטה, תחנת תדלוק, רחיצה, סניף של קפה ג'ו ועוד, עם תנועה של לקוחות 24/7 ומיליוני טרנזקציות בחודש. עם הטמעת המערכת קיבלה דלק פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית עם רמת ביצועים גבוהה, אנליטיקה ואבטחת מידע.

במלם מציינים כי לסיסקו Meraki יש תשתית בקר שליטה מבוססת ענן, שמעניקה ניהול מרכזי ואבטחה דרך ממשק ווב אינטואיטיבי, ובכך ממזערת את העלויות הגבוהות והמורכבות שבתפעול מערכות תקשורת מהדור הישן. המערכת מספקת את היתרונות שבענן לרשתות עם סניפים או מיקומים מרוחקים, ומאפשרת ניהול פשוט של ציוד אלחוטי, מתגים ואבטחת מידע.

"הפרויקט עמד ביעדים העסקיים שהצבנו לעצמנו"

שחר אמיתי, ראש אגף טכנולוגיה וחדשנות בדלק ישראל, אמר כי "הפרויקט, שהתנהל בהצלחה רבה, כלל יישום תשתיות נתונים חדשניות. נכנסנו לפרויקט בשל צורך עסקי לריכוז, ניתוח וביצוע אנליזות לנתונים המתקבלים מכל מתחמי התדלוק שלנו למרכז השליטה והבקרה, לטובת תפעול יעיל יותר ורווחיות גבוהה יותר, וכל זאת באמצעות רשת תקשורת אמינה, מתקדמת ומאובטחת".

"הפלטפורמה של Meraki מספקת לנו מענה למספר יעדים עיקריים: אבטחת מידע וטיפול בהגנת סייבר מקצה לקצה – נושא בעל חשיבות עליונה, במיוחד כשמדובר בארגון מבוזר, שכולל 250 מתחמים, שירות מנוהל 24/7 והפחתה בהוצאות השוטפות. בנוסף, היא מאפשרת לנו תמיכה ביעדים העסקיים של דלק, שיפור תשתיות הנתונים של מתחמי התדלוק – תפעול, מכר, ניהול מלאי ועוד – ושרידות גבוהה, עם מספר מועט של נפילות וזמני השבתה קצרים, מהירות ויכולת בקרה טובה ביותר", ציין.

לדברי אמיתי, "מרכז השליטה והבקרה של דלק ישראל מאובזר כיום בכל אמצעי החישה, כך שכל הנתונים שמגיעים מהשטח זמינים לאנשי המוקד: חיווי ממצלמות האבטחה, קבלת התרעות על תחנות שזקוקות לטיפול, נתונים אודות תנועת לקוחות לאורך שעות היום ועוד".

"בחנו מגוון פתרונות ואינטגרטורים מובילים ובסופו של דבר בחרנו בפתרון של סיסקו Meraki ובמלם תים לצורך היישום וההתקנה", אמר. הוא הוסיף שאת השילוב של המערכת עם פעילות צוות המומחים של מלם תים כגורם להצלחת הפרויקט, "שעמד ביעדים העסקיים שהצבנו לעצמנו".

עידן וינר, סמנכ"ל המכירות של מלם תים. צילום: ענבל מרמור

עידן וינר, סמנכ"ל המכירות של מלם תים. צילום: ענבל מרמור

עידן וינר, סמנכ"ל המכירות של מלם תים, ציין כי "הפרויקט ממחיש בצורה הטובה ביותר את הצורך בדיגיטציה. המענה לכך התאפשר בזכות פרישת התשתית, מאפשרת ניהול בקלות, ביעילות, מכל מקום ובכל זמן, תוך שרידות מלאה. אין כמו התקופה האחרונה כדי להבין את החשיבות לכך".

"הפלטפורמה של Meraki הופכת את תחנות הדלק למתחם דיגיטלי, עם יכולת אנליטיקה ופשטות בניהול, תוך שהיא משרתת את היעדים העסקיים של דלק ומנגישה ללקוחות הצעות מותאמות צריכה", הוסיף.

רומן קלנדריוב, סמנכ"ל ההנדסה בסיסקו ישראל, אמר כי "ניהול מאובטח דרך הענן מאפשר נגישות מכל מקום ופשטות הקמה ותחזוקה של כל מרכיבי רשת ה-IT, כולל קמפוס, אלחוט, מצלמות אבטחה ומוצרי אבטחת מידע. המידע שנאסף ומעובד ממערכות Meraki מאפשר לכל ארגון לקבל החלטות נכונות בזמן אמת".

מלם תים החליפה את רשת הנתונים של דלק לתשתית סיסקו Reviewed by on . מלם תים החליפה באחרונה את רשת הנתונים של דלק לדור חדש, מבוסס ציוד Meraki של סיסקו. הפרויקט החל בדצמבר אשתקד והסתיים לא מכבר. עלותו לא נמסרה לפרסום, אך על פי הער מלם תים החליפה באחרונה את רשת הנתונים של דלק לדור חדש, מבוסס ציוד Meraki של סיסקו. הפרויקט החל בדצמבר אשתקד והסתיים לא מכבר. עלותו לא נמסרה לפרסום, אך על פי הער Rating: 0

הגיבו