עדכון קורונה במפות גוגל: איך עלינו להתנהג בכל לוקיישן

כלי המפות של גוגל זוכה בתכונת בטיחות חדשה, שתסייע לנו המשתמשים לדעת מה מצב מגיפת הקורונה בכל אזור ואזור, האם המרחב פתוח כבר לתנועה, וכמובן - האם אנחנו מחויבים במסיכות או בנהלים אחרים בהתאם להנחיות הממשל

מפות גוגל

מגיפת הקורונה שינתה כמעט כל היבט בחיי היומיום שלנו, במיוחד כשמדובר ביציאה מביתנו, אבל כמו כדי להקשות יותר – היא גם נמצאת בשלבים שונים בכל נקודה ונקודה על פני הגלובוס, יש מחוזות שכבר חזרו לשגרה, ואילו באחרים הסגר עדיין בתוקף. מרבית התושבים במקומות הנגועים במגיפה, כך מסתמן, עדיין אמנם לא עסוקים בנסיעות ממקום למקום, אבל יש כבר מי שמתניידים בשטח, ויש גם מדינות רחבות מימדים שבהן כל אזור זוכה בהנחיות קורונה משלו. לפיכך, התמצאות וניווט ברחבי העולם יכולים להיות מסובכים במיוחד בימינו.

למצוא ידיים ורגליים בבלאגן הקורונה

כעת גוגל וכלי המפות שלה מנסים לעזור לנו למצוא ידיים ורגליים בבלאגן. גוגל הוסיפה כמה תכונות חדשות לאפליקציית Google Maps ואלו נועדו להנחות את המבולבלים כיצד יש לנהוג בזמן נתון בכל מקום ומקום שאליו הם מגיעים או שבו הם נמצאים.

הנחיות קורונה עדכניות במפות גוגל. צילום: גוגל

הנחיות קורונה עדכניות במפות גוגל. צילום: גוגל

התחבורה הציבורית היא תחום הניווט המושפע ביותר מהנגיף והמגיפה – גוגל מפות יציגו כעת התראות רלוונטיות ומעודכנות של הרשויות המקומיות, כך שתוכלו להיערך בהתאם.

לדוגמה, משתמש יוכל לראות אם ההנחיות במקום כוללות שירותי תחבורה מושבתים או שונים מבשגרה, וכן אם הוא מחויב לעטות מסיכת פנים בעת שימוש בשירותי התחבורה הללו. התראות התחבורה הציבורית שגוגל תוסיף בהתאמה לאזור יפעלו בארגנטינה, אוסטרליה, בלגיה, ברזיל, קולומביה, צרפת, הודו, מקסיקו, הולנד, ספרד, תאילנד, בריטניה, וכמובן בארה"ב.

גוגל עדכנה על השינויים בפוסט שפרסמה בבלוג שלה, ושעליו חתום ראמש נג'אראן, מנהל מוצר תחום המפות של הענקית, שהוסיף והבהיר: "אנו מציגים התרעות על נהיגה, כדי להודיע לכם על מחסומי COVID-19 ומגבלות לאורך המסלול שלכם, למשל בעת חציית גבולות לאומיים (החל ראשית בקנדה, מקסיקו וארה"ב). תראו התרעה על מסך ההוראות, ולאחר תחילת הניווט, אם המסלול שלכם מושפע מהגבלות אלה".

נג'אראן הוסיף גם בנוגע לסוגיית ניווט למתקנים רפואיים או למרכזי בדיקות קורונה, והבהיר כי המפות יציגו התרעה שמזכירה למי שנמצא בדרכו לכאלו, לאמת את ההוראות וההנחיות למתקן, כדי להימנע מצורך לחזור לאחור, כמו גם לגרום למעמסה נוספה על מערכת הבריאות המקומית. התוספת הזו תיכנס לתוקפה החל מהשבוע, כשההתייחסות למתקנים הרפואיים תכנס לשירות באינדונזיה, ישראל, הפיליפינים, קוריאה הדרומית וארה"ב. התרעות על מרכזי הבדיקות היו זמינות כהתחלה רק בארה"ב.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים