מפלגת העבודה מכריעה האם להצטרף לממשלה – באופן וירטואלי

צירי ועידת המפלגה מצביעים באמצעות אתר ייעודי ולאחר שהם שולחים צילום של תעודת זהות בווטסאפ או במייל ● האם מדובר במכשולים שנועדו לסייע לתומכים בכניסה לממשלה?

26/04/2020 15:14
שר הכלכלה, עמיר פרץ. צילום: יניב הלפרין

השפעות הקורונה לא פוסחות גם על הפוליטיקה הישראלית: ועידת מפלגת העבודה מכריעה בשעות אלה בסוגיה האם להיכנס לממשלת האחדות – באופן וירטואלי. צירי הוועידה, שבדרך כלל מתכנסים פיזית לצורך קבלת הכרעות כאלה, מצביעים הפעם אונליין לאורך היום, בהצבעה שפתוחה למשך 10 שעות.

ועידת מפלגת העבודה מונה כ-3,800 צירים והם מצביעים באתר אינטרנט ייעודי, לאחר הזנת תעודת זהות וקוד אימות שנשלח למכשיר הנייד. כמו כן, הם יכולים להצביע באמצעות מוקד טלפוני ייעודי שמופעל במשך היום.

בדומה למסורת ההצבעה בוועידות מפלגת העבודה, גם ההצבעה המקוונת אינה חשאית, ונדרש מחבר הוועידה להזדהות במערכת שלא מפרידה בין זהותו למה שהוא הצביע. בנוסף, מציגה המפלגה דרישות קפדניות להצבעה, כגון: אמירת שם המצביע לטלפנים במקביל לציון בחירתו ושליחת צילום תעודת זהות בווטסאפ לאישור שההצבעה נקלטה.

בהודעת המפלגה נכתב כי "על המצביע באמצעי זה לשלוח צילום של התעודה המזהה ולציין את עמדתו על הצעת ההחלטה: בעד / נגד / נמנע. אישור סופי של ההצבעה ייעשה לאחר הודעה חוזרת בכתב, שתינתן באמצעות ווטסאפ או דוא"ל, לאחר קבלת צילום של תעודת הזהות".

במערכת הפוליטית נשמעות הערכות שלא מן הנמנע שמטרת המכשולים היא לסייע ארגונית לתומכים בכניסה לממשלה, שנמנים על המנגנון המפלגתי.

עד כה נרשם אחוז הצבעה גבוה מאוד ונכון לשעה 15:00, הוא עמד על יותר מ-70%.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. יאיר אסודי

    בשום פנים ואופן לא להצטרף לכחול לבן ולממשלה

אירועים קרובים