תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » עקב הקורונה: אמזון חווה עיכובים במשלוחים ומלאי הולך ומצטמצם
העובדים מועסקים בתנאים חמורים? מחסן של אמזון. צילום אילוסטרציה: BigStock

עקב הקורונה: אמזון חווה עיכובים במשלוחים ומלאי הולך ומצטמצם

העיכובים נובעים מ"עלייה דרמטית בשיעור האנשים הקונים ברשת" אמרה אמזון, "תבחינו כי כרגע אין לנו במלאי בכמה מותגים ופריטים פופולריים, במיוחד בקטגוריות המוצרים הביתיים" ● בספרד סירבה החברה לסגור מחסנים בהם התגלו עובדים חולי קורונה

מאת 16 במרץ 2020, 13:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

באמזון שירותי משלוחי הפריים ומשלוחי מוצרי הצריכה הביתיים הבסיסיים, כולל מוצרי מזון, עומדים בפני עיכובים וחוסר, עקב ביקוש גואה מטעם לקוחות בשל התפרצות מגיפת הקורונה העולמית. לפי העדכון של החברה, מגדולות הקמעונאים בעולם כיום, ניתן ללמוד בעיקר כי האתגרים הלוגיסטיים שנערמים לפתחה הולכים וגדלים.

בפוסט שפרסמה החברה הבינלאומית מסיאטל בבלוג שלה ביום ו', הזהירה ענקית המסחר האלקטרוני כי פריטי משק הבית הפופולאריים הבסיסיים מתחילים להצטמצם משמעותית במחסניה, וכי כמעט כל הפריטים והמותגים הפופולריים בקטגוריית "מוצרי צריכה" כבר לא במלאי.

הודעה שפרסמה אמזון בראש האתר שלה בסוף השבוע עדכנה את הלקוחות: "מלאי ומשלוחים יכולים להיות לא זמינים באופן זמני, בגלל ביקוש מוגבר". החברה ביקשה מהקונים לבדוק את הזמינות לפני התשלום בקופה אונליין.

בפוסט הדגישה ענקית הקמעונאות אונליין כי לתפישתה תפקידה לשרת את הלקוחות ואת הקהילה במהלך תקופה זו הוא קריטי. אמזון ציינה כי היא מעוניינת להבטיח שהאנשים יוכלו להשיג את הפריטים שהם צריכים, כאשר הם זקוקים להם, אלא שלנוכח התפשטות וירוס הקורונה, ענקית המסחר האלקטרוני טוענת כי נצפית עלייה דרמטית במאסת האנשים הבוחרים לקנות מוצרים ברשת, ולפיכך, בטווח הקצר, יש לכך השפעה על האופן שבו היא משרתת את לקוחותיה. 

אמזון הוסיפה והבטיחה בפוסט כי "אנו עובדים מסביב לשעון עם שותפינו למכירה, כדי להבטיח זמינות של כל המוצרים שלנו, ולקדם יכולת נוספת לספק את כל ההזמנות שלכם".

אמזון גם הבטיחה ללקוחות כי היא פועלת על מנת להבטיח שאף ספק לא ינצל את הדרישה העולה עקב הקורונה, ואת הביקוש הרב, כדי לעלות באופן מלאכותי את מחירי מוצרי הצריכה הבסיסיים. "אנו עוקבים אחר הפעילות בחנות שלנו ומסירים הצעות המפרות את המדיניות שלנו", ציינה אמזון.

האם אמזון תצא מהמשבר ברווח?

האתגרים הלוגיסטיים שהציבה מגיפת הקורונה בפני אמזון אכן גדולים – נכון לעכשיו אמזון משרתת למעלה מ-150 מיליון לקוחות מועדון הפריים שלה בכל רחבי העולם. אלו משלמים לה דמי מינוי על מנת לזכות בהנחות והטבות שונות וגם בשירות משלוחים מהיר במיוחד. עקב הביקוש העצום שבו נתקלה כעת, החברה הודיעה ללקוחות ששירותים כמו Prime Now ומשלוחי מוצרי המזון והמכולת Amazon Fresh יתעכבו בוודאות.

מלבד זאת, מרכזי ההגשמה של אמזון – השם שבו היא מכנה את מחסניה – כבר מתמודדים, ועוד יתמודדו ביתר שאת עם מחסור בנוכחות העובדים, בשל מי שנדרש לבידוד, או שחלה בנגיף.

סיכוי שהיא דווקא תגדיל את הרווחים? מגיפת הקורונה. אילוסטרציה: BigStock

סיכוי שהיא דווקא תגדיל את הרווחים? מגיפת הקורונה. אילוסטרציה: BigStock

כשהחלה העלייה במקרי ההידבקות בנגיף הקורונה בארה"ב, ואחרי שבתחילת מרץ התגלה עובד שלקה בקורונה, אמזון ביקשה מהעובדים במשרדיה בסיאטל להישאר לעבוד בבתים, ואלו עדיין לא שבו לפעילות השגרתית, כך שגם במטה הראשי שלה, התומך בין השאר באתר ובכלל מערך השיווק, הביצועים ככל הנראה לא כפי שהם בשגרה.

לפיכך, ובהתחשב במשבר הכלכלי העולמי, מחיר המניה של אמזון קרס בכמעט 25% בחודש האחרון. נכון לסגירת המסחר ביום ו' האחרון, נסחרה מניית החברה בעלייה של 6%, ובמחיר של 1,785 דולר, ושווי השוק של הענקית עמד על 888 מיליארד דולר.

עסקים רבים נאבקים לשרוד כעת, כידוע, אולם אנליסטים מאמינים באמזון. באחרונה אמר אנליסט CNBC, ג'ים קרמר, כי אמזון יכולה לראות גידול פתאומי בביקוש עקב נגיף הקורונה והתפשטותו. בסופו של דבר, לפי ההערכות כל זה עשוי דווקא להשפיע לטובה על הכנסות החברה.

"רווחים לפני עובדים"

בתוך כך מדווח הביזנס אינסיידר היום (ב'), כי אמזון סירבה לסגור שני מחסנים שלה בספרד, למרות ששלושה עובדים בהם נבדקו ונמצאו חולים בקורונה. דיווח על כך התפרסם לראשונה באתר החדשות הספרדי La Información. עובד מחסן בספרד אישר את החדשות לאינסיידר.

מגיפת הקורונה מכה בספרד. אילוסטרציה: BigStock

מגיפת הקורונה מכה בספרד. אילוסטרציה: BigStock

ככל הידוע, במחסן בסן פרננדו, הממוקם מחוץ למדריד, ושבו מועסקים למעלה מ-3,000 עובדים, התגלו שני מקרים של הנגיף; ואילו במחסן שני, ממש מחוץ לברצלונה, התגלה המקרה הנוסף. הגורם אמר לאינסיידר כי ההנהלה פסלה את הסגירה של אחד מהמתקנים.

ההחלטה להשאיר את המחסנים פתוחים התקבלה בזעם בהתאחדות העובדים המקומית, ה-CCOO. לפי דובר האיגוד, בכוונת הארגון לנקוט בצעדים משפטיים נגד אמזון משום ש-"הם מציבים רווח כספי לפני בריאות העובדים". על פי הדיווח, לא רק שהפעילות בספרד לא עצרה על אף שהמדינה חווה כעת התפרצות עזה של הנגיף, אלא אמזון אף שוכרת עשרות עובדים זמניים חדשים לתגבר את מחסניה הספרדיים.

עקב הקורונה: אמזון חווה עיכובים במשלוחים ומלאי הולך ומצטמצם Reviewed by on . באמזון שירותי משלוחי הפריים ומשלוחי מוצרי הצריכה הביתיים הבסיסיים, כולל מוצרי מזון, עומדים בפני עיכובים וחוסר, עקב ביקוש גואה מטעם לקוחות בשל התפרצות מגיפת הקור באמזון שירותי משלוחי הפריים ומשלוחי מוצרי הצריכה הביתיים הבסיסיים, כולל מוצרי מזון, עומדים בפני עיכובים וחוסר, עקב ביקוש גואה מטעם לקוחות בשל התפרצות מגיפת הקור Rating: 0

הגיבו