תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » מיקרוסופט הודיעה שהצליחה להוריד את רשת הבוטים הידועה Necrus
בוטנט. צילום אילוסטרציה: BigStock

מיקרוסופט הודיעה שהצליחה להוריד את רשת הבוטים הידועה Necrus

החברה שיתפה פעולה עם מספר גורמים, כדי לאתר דרך להיפטר מהבוט נט האוטומטית, שבתקופת הפעילות שלה שנמשכה מספר שנים, הדביקה יותר מתשעה מיליוני מחשבי קצה

מאת 12 במרץ 2020, 15:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לא תמיד ידם של ההאקרים ושאר פושעי הרשת על העליונה. לפעמים יש גם הצלחות מסוימות במאבק נגד הרשע הדיגיטלי והמקוון. אחת ההצלחות נרשמה השבוע. מיקרוסופט הודיעה שיחד עם כמה שותפות היא הצליחה להוריד את רשת הבוטים הידועה Necrus לאחר שמונה שנים של מעקב ותכנון.

יחידת הפשעים הדיגיטליים של מיקרוסופט, ה-DCU

יחידת הפשעים הדיגיטליים של מיקרוסופט, ה-DCU

מדובר בבוט נט אוטומטית שהצליחה בתקופת הפעילות שלה להדביק יותר מתשעה מיליוני מחשבי קצה ולהשתמש בהם כדי להפיץ הודעות דוא"ל שנושאות בקרבן רושעות מסוג כזה או אחר. לפי מיקרוסופט הרשת, בין השנים 2016-2019, הייתה אחראית לכ-90% מההתקפות שהיו מבוססות על רושעות שמופצות באמצעות דואר אלקטרוני.

הקבוצה שהתייצבה מול Necrus במטרה להפיל אותה הייתה מורכבת מיחידת הפשעים הדיגיטליים של מיקרוסופט עצמה, אשר מכונה DCU, שפעלה יחד עם חברת ביטסייט, ועם שותפים שונים בלא פחות מ-35 מדינות.

Necrus, טוענת מיקרוסופט, סימנה מטרות כמעט בכל מדינה בעולם. "במהלך הבדיקות שלנו התגלה שבתקופה של 58 ימים מחשב אחד שנגוע ברושעה שלח 3.8 מיליון הודעות דואר ספאם אל יותר מ-40 מיליון קורבנות פוטנציאליים. הפעילות שביצענו עוזרת להבטיח שהפושעים שעומדים מאחורי הרשת הזו אינם יכולים יותר להשתמש באלמנטים חשובים בתשתית שלהם במטרה לבצע התקפות סייבר".

מיקרוסופט הודיעה שהצליחה להוריד את רשת הבוטים הידועה Necrus Reviewed by on . לא תמיד ידם של ההאקרים ושאר פושעי הרשת על העליונה. לפעמים יש גם הצלחות מסוימות במאבק נגד הרשע הדיגיטלי והמקוון. אחת ההצלחות נרשמה השבוע. מיקרוסופט הודיעה שיחד ע לא תמיד ידם של ההאקרים ושאר פושעי הרשת על העליונה. לפעמים יש גם הצלחות מסוימות במאבק נגד הרשע הדיגיטלי והמקוון. אחת ההצלחות נרשמה השבוע. מיקרוסופט הודיעה שיחד ע Rating: 0

הגיבו