באג בתמונות גוגל שלח סרטונים של משתמשים לזרים

Takeout של גוגל מאפשר למשתמשי יישום התמונות kהוריד את הנתונים האישיים שלהם לשם גיבוי, או לשימוש באפליקציות אחרות ● במשך חמישה ימים בנובמבר גרם באג לערבוב נתוני משתמשים, וכך נשלחו הסרטונים האישיים למשתמשים אחרים בשירות

Google Photos

גוגל יצרה השבוע קשר עם קבוצה קטנה של משתמשי Google Photos בכדי להודיע להם כי באג במערכת Takeout שלה – שירות שנועד לשם הורדת נתונים מיישום התמונות – שלח בטעות את הסרטונים הפרטיים שלהם לזרים אקראיים.

על האירוע המטריד צייץ ג'ון אוברהייד, מייסד משותף ו-CTO בחברת Duo Security, בטוויטר. אוברהייד שיתף את המייל שגוגל שולחת למשתמשים המושפעים ובו נכתב כי: "אנו כותבים כדי ליידע אותך על נושא טכני שהשפיע על שירות 'הורד את הנתונים שלך' של מ-גוגל תמונות בין ה-21 בנובמבר 2019 ל-25 בנובמבר 2019".


"במהלך תקופה זו", המשיכה ושטחה גוגל את העניין המביך, "יוצאו באופן שגוי כמה סרטונים מגוגל תמונות לארכיונים של משתמשים לא קשורים", עדכנה הענקית את המשתמשים.

שירות "הורד את הנתונים שלך" אליו התייחסה גוגל נקרא Google Takeout, והוא נועד כדי לאפשר למשתמשים להוריד "עותק של תוכן בחשבון גוגל שלך בכדי לגבות אותו או להשתמש בו בשירות מחוץ לגוגל". ואולם באותם חמישה ימים שבמועדם נקבה ענקית הטכנולוגיה, אם השתמשתם בשירות, ייתכן שחלק מהסרטונים שלכם (התמונות לא הושפעו) הגיעו לעיניים זרות. בנוסף, לפי מה שכתבה גוגל למי שפנתה אליו, גיבוי שמשתמשים הורידו באותם ימים בנובמבר האחרון "עלול להיות לא שלם ולהכיל סרטונים שאינם שלך".

אבל אין צורך להילחץ. לפי 9to5Google, מדובר ככל הנראה על מקרה שממנו נפגע מקבץ קטן של משתמשים בלבד. הבאג, שאותר ותוקן מיידית כבר בנובמבר כאמור, פגע בפוטנציה רק ב-0.01% ממשתמשי האלבומים של גוגל, שניסו להשתמש ב-Takeout. בכל זאת, אם הייתם ממשתמשי שירות Takeout של הענקית באותו זמן, כדאי שתבדקו את הדוא"ל שלכם ותחפשו בו מייל מגוגל, שנשלח אליכם אם הייתם מנפגעי הבאג.

בהצהרה ל-9to5Google אמרה החברה כי "תיקנו את הבעיה הבסיסית וערכנו ניתוח מעמיק בכדי למנוע את התרחשותה שוב אי פעם. אנו מצטערים מאוד שזה קרה".

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים