חדש בכפר סבא: אקסלרטור לסטארט-אפים בתחום הכלכלה המעגלית

תכנית גרין אפ סיטי תכלול חמישה עד שמונה סטארט-אפים שמפתחים טכנולוגיות למחזור, בנייה ירוקה, תחבורה חכמה ועוד תחומים שיכולים לסייע לנו לשמור על כדור הארץ

אלעד קנדל, מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא. צילום: רמי זרנגר

שרונה פרטנרס, בשיתוף עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית לפיתוח העיר, הודיעו באחרונה על השקת גרין אפ סיטי – אקסלרטור לסטארט-אפים המקדמים כלכלה מעגלית, שהיא גישה כלכלית שכוונתה היא מניעת בזבוז על ידי שימוש מרבי במשאבים ובחומרי גלם. תכנית ההאצה מכוונת לחברות מתחומים כמו מחזור, קיימות עירונית, בנייה ירוקה, אנרגיה מתחדשת, תחבורה חכמה, פתרונות מים וטיפול במי שפכים, חקלאות עירונית וניהול פסולת.

"אנחנו משלבים ידיים – רשות עירונית, קרן וקבוצת השקעות – ויוצרים מודל באוריינטציה עסקית, כדי להביא לעליית מדרגה משמעותית בתחום הכלכלה המעגלית", אמר אלעד קנדל, מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא. "בעוד ששרונה פרטנרס מביאה את הידע העסקי ואת הניסיון שלה בהזנקת סטארט-אפים, אנחנו נעמיד לרשותם את הניסיון והידע שצברנו בהטמעה של פרויקטים טכנולוגיים שונים בעיר".

כחלק מהתכנית, תתאפשר לסטארט-אפים המשתתפים גישה למנהלי מחלקות ובעלי תפקידים שונים בעיריית כפר סבא, "המכירים את האתגרים והצרכים העירוניים, ויעניקו ליזמים את התמיכה, הליווי והייעוץ המקצועי", אמרה איריס ארבל-גנץ, מנהלת האקסלרטור מטעם החברה הכלכלית.

למחזור הראשון של התכנית יתקבלו בין חמישה לשמונה סטארט-אפים בשלבים שונים, ובתנאי שיעסקו באחד מהנושאים המופיעים מעלה. כל מחזור יארך חמישה חודשים, כאשר החודשיים האחרונים יוקדשו לפיילוט, תוך שימוש בתשתיות של העיר כפר סבא או תשתיות השותפים האמריקניים.

לדברי אילן בוז'נה, מנהל גרין אפ סיטי מטעם שרונה פרטנרס, "יש לנו את כל הניסיון והידע הדרושים כדי לפגוש כל סטארט-אפ בשלב בו הוא נמצא ולתת לו את כל התמיכה לה הוא זקוק על מנת לעלות על המסלול ולהתקדם. אנחנו מעמידים לרשות הסטארט-אפים שורה של מנטורים, מובילים בתחומם, שילוו את היזמים בפן הטכנולוגי והעסקי, כמו גם קהילה ישראלית ענפה וקשרים עם גורמים בינלאומיים, ביניהם הרשויות של נבדה, מישיגן וניו-יורק".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים