תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » כרטיס האשראי בוטל? אפל נותנת לכם עוד צ'אנס
מעמד דומיננטי. AppStore, אילוסטרציה: Bigstock

כרטיס האשראי בוטל? אפל נותנת לכם עוד צ'אנס

אפל הודיעה כי תתמוך בתקופת חסד בפלטפורמת iOS כדי לנסות למנוע איבוד מנויים והכנסות ממפתחים (ומעצמה) בשל תקלות גבייה, שמתרחשות מסיבות אקראיות ולא בעקבות החלטה של המנוי

מאת 15 בספטמבר 2019, 15:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אפל החליטה לשנות את כללי הרישום לחנות ה-App Store ולתת למשתמשים "תקופת חסד" במקרים של עיכוב בשלום.

עד כה, כל עיכוב בתשלום למנוי כלשהו, חסם את המשתמש משימוש בשירות מבוסס מנוי שלו – ובעקבות כך יצר קושי גם בקרב המפתחים לשמור על לקוחותיהם הרשומים. כעת, לדברי אפל, למפתחים תהיה אפשרות להציע למנויים "תקופת חסד" לרישום מחדש, שגם תאפשר לאפל תקופת זמן נוספת לגבות את התשלום עבור המפתחים.

עיכוב בתשלום נובע מסיבות שונות, בהן כרטיסי אשראי שפג תוקפם, שינויים בכתובת הדורשים עדכון של מיקוד הכתובת למשלוח חשבון, כרטיסי אשראי ארגוניים שמבוטלים על ידי הארגון, כרטיסי אשראי שבוטלו על ידי הבנק וכד'. תקלות מעין אלה בתשלום גורמות למפתחים איבוד הכנסות ממנויים לאו דווקא משום שהם בחרו לבטל את המנוי, אלא בשל בעיות בחיובים.

המפתחים יכולים להחליט אם להעניק תקופת חסד באמצעות בחירת האפשרות בניהול האפליקציה שלהם, ובשביל רבים מהם עשויה האפשרות הזאת להקל על שימור מנוייהם.

לפי התיעוד שפרסמה אפל, בתוך אותה תקופת חסד היא תנסה לגבות תשלום עבור שישה או 16 ימים, בהתאמה למשך המנוי – שבועי, חודשי, או ארוך יותר, ובתקופה זו המשתמש יקבל גישה מלאה לתוכן.

אם המנוי יחדש את הרישום שלו בתקופה הזאת, לא תיפגע ההכנסה של המפתח, ובצד של המנוי לא תורגש הפרעה בשירות. אם המנוי יחדש את הרישום לאחר 60 יום, תאותחל תקופת המנוי, והמפתח יקבל 70% ממחיר המנוי למשך השנה הראשונה של המנוי, כשלאחר השנה הראשונה אפל מפחיתה את חלקה, והמפתחים מקבלים 85% מעלות המנוי.

ההכנסות של המפתחים ממנויים רשומים מהווים חלק מהותי מסך ההכנסות שלהם. לפי נתונים שפורסמו, 70% מ-100 האפליקציות הרווחיות ב-iOS בחודש האחרון היו אפליקציות מבוססות מנוי, שהיוו 81% מההכנסות.

מבחינת המפתחים, משמעות המנויים היא יציבות עסקית, ומבחינת אפל, המנויים מהווים חלק גדול מאוד מעסקי השירותים שלה, הכוללים הכנסות מחנות האפליקציות לצד ההכנסות ממנויים לשירותי החברה, כמו iCloud, Apple Card,
+Apple Music, Apple News, שירות +Apple TV החדש, ובקרוב גם שירות המשחקים Apple Arcade. ההכנסות של אפל משירותים עומדות כעת על חמישית מסך הכנסותיה.

כרטיס האשראי בוטל? אפל נותנת לכם עוד צ'אנס Reviewed by on . אפל החליטה לשנות את כללי הרישום לחנות ה-App Store ולתת למשתמשים "תקופת חסד" במקרים של עיכוב בשלום. עד כה, כל עיכוב בתשלום למנוי כלשהו, חסם את המשתמש משימוש בשיר אפל החליטה לשנות את כללי הרישום לחנות ה-App Store ולתת למשתמשים "תקופת חסד" במקרים של עיכוב בשלום. עד כה, כל עיכוב בתשלום למנוי כלשהו, חסם את המשתמש משימוש בשיר Rating: 0

הגיבו