תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » תביעה פדרלית נגד פרופסור סיני טוענת כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי
צילום אילוסטרציה: BigStock

תביעה פדרלית נגד פרופסור סיני טוענת כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי

הפרופסור הסיני נעצר בחודש שעבר, וכעת עומד למשפט באישום כי גנב סודות מסטארט-אפ אמריקני עבור וואווי ● וואווי בתגובה: הממשל האמריקני נוקט גישה משוחדת ומוטה בתביעות שלה. התובעים הפדרליים של ארצות הברית ממשיכים לתבוע, אף על פי שמשפט אזרחי בעניין לא פסק נגד ואווי תשלום פיצוי

מאת 10 בספטמבר 2019, 13:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נראה שוואווי מעסיקה רבות את עובדי הממשל האמריקני: פרופסור סיני למדעי המחשב נעצר בחודש שעבר ומואשם על ידי ממשלת ארצות הברית כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי.

כתב האישום הרשמי, שהוגש בבית המשפט הפדרלי בברוקלין, טוען, כי בו מאו, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת שיאמן בסין,  קשר קשר כדי "לרמות חברה שמשרדי המטה שלה שוכנים במחוז הצפוני של קליפורניה". תביעות נוספות, בהן תלונה פלילית שהוגשה בבית המשפט הפדרלי של טקסס בחודש שעבר, מספקות פרטים נוספים על האישומים. לפי דיווח ברויטרס, מאו מואשם בגניבת סודות מסחריים מסטארט-אפ בשם CNEX Labs עבור ענקית הטכנולוגיה וואווי.

תביעה זו היא עוד מאמץ מצד ממשל טראמפ להעניש את וואווי על ריגול תעשייתי לכאורה. בינואר האחרון הואשמה החברה לאחר שעובדיה ניסו לגנוב מידע קנייני בנוגע לרובוט של טי-מובייל המשמש לבדיקת מכשירי סלולר.

בתגובתה טוענת וואווי, כי הממשל האמריקני נוקט גישה משוחדת ומוטה בתביעות שלה. "התובעים הפדרליים של ארצות הברית ממשיכים לתבוע על טענות CNEX, אף על פי שמשפט אזרחי בעניין לא פסק תשלום פיצוי נגד ואווי".

וואווי ו-CNEX ניהלו מאבקים משפטיים במשך שנים. אחד ממייסי הסטארט-אפ, יירן הואנג, הקים את CNEX כמה ימים בלבד לאחר שעזב את עבודתו בוואווי, וזו תבעה אותו ב-2017 בטענה לגניבת סודות מסחריים. CNEX הגיבה בתביעה משלה. המאבק המשפטי הסתיים ב"תיקו" משפטי, כשחבר המושבעים קבע כי אף אחת מן החברות אינה חייבת פיצוי על נזקים.

למרות זאת, מאו כעת עומד למשפט פלילי באישומים של סיוע לוואווי לגנוב סודות. לטענת התובעים, מאו שכנע את CNEX לשלוח לו דגם אב של אחד ממוצריה, לוח של בקר לכונן קשיח. מאו הבטיח לא להעתיק את הלוח או לספק פרטים עליו לחברות צד שלישי. התביעה הפדרלית כעת מאשימה אותו שעשה זאת.

מאו הוא פרופסור באוניברסיטת שיאמן בסין, אך הוא רשום גם כחבר מחקר או פוסט דוקטורנט באתר של הונג ג'יאנג – פרופסור באוניברסיטת טקסס שבארלינגטון. לפי מסמכים שהוגשו בתביעה לבית המשפט הפדרלי בטקסס, מאשים סוכן FBI, כי מאו עבד עם הפרופסור בטקסס כדי להשיג דוגמאות מחברת CNEX, וזה האחרון אף ציין בדף הבית שלו נושא מחקר הקשור בדיוק למוצר, כאשר חברה בת של וואווי בשם פיוצ'רווי רשומה בו כנותנת חסות. ה-FBI טוען כי השיג תכתובות אי-מייל שמוכיחות, כי מאו ו-וואווי נועצו בדרך קבע כשמאו עסק בהעתקת הטכנולוגיה מהמוצר של CNEX.

תביעה פדרלית נגד פרופסור סיני טוענת כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי Reviewed by on . נראה שוואווי מעסיקה רבות את עובדי הממשל האמריקני: פרופסור סיני למדעי המחשב נעצר בחודש שעבר ומואשם על ידי ממשלת ארצות הברית כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי. כתב נראה שוואווי מעסיקה רבות את עובדי הממשל האמריקני: פרופסור סיני למדעי המחשב נעצר בחודש שעבר ומואשם על ידי ממשלת ארצות הברית כי גנב סודות מסחריים עבור וואווי. כתב Rating: 0

הגיבו