תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אילו חברות טכנולוגיה מובילות ברשימת הפטנטים שאושרו בישראל?
עלייה במספר הבקשות לפטנטים בישראל. צילום אילוסטרציה: BigStock

אילו חברות טכנולוגיה מובילות ברשימת הפטנטים שאושרו בישראל?

רשות הפטנטים פרסמה את הדו"ח שלה, שמעיד כי יש עלייה במספר בקשות הפטנטים שהוגשו ומעורבות רבה של מבקשים זרים בשוק הפטנטים הישראלי ● כרגיל, ההיי-טק נמצא בין התחומים הבולטים ברשימה

מאת 3 בספטמבר 2019, 15:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייסבוק, קוואלקום ויישום – חברת המו"פ של האוניברסיטה העברית – הן בין הנמצאות במקומות גבוהים ברשימת החברות שבקשות לפטנטים שהגישו אושרו ב-2018; כך עולה מדו"ח של רשות הפטנטים, שפורסם אתמול (ב').

מהנתונים עולה כי אשתקד חל גידול במספר בקשות הפטנטים שהוגשו – ל-7,363 לעומת 6,805 ב-2017. לעומת זאת, מספר הפטנטים שאושרו ירד קלות ועמד על 4,419. בתחום סימני המסחר הוגשו 10,686 בקשות, כמו ב-2017.

החברות המובילות במספר הבקשות שלהן אלה ביוסנס וובסטר ישראל (מבין החברות הישראליות) ופיליפ מוריס (מבין החברות הזרות). חברת היי-טק ישראלית שנמצאת בצמרת הרשימה היא חברת המו"פ ידע, עם 18 בקשות. מבין החברות הזרות, KLA-Tencor הגישה את הכי הרבה בקשות – 61 במספר (המקום השלישי ברשימה הכללית). עוד בעשרת הגדולות: פייסבוק עם 51 בקשות וחברת הסמיקונדקטורים ההולנדית ASML עם 37.

פייסבוק נמצאת במקום השישי במספר הבקשות שהוגשו ב-2018 על ידי חברות זרות אבל, כאמור, במקום הראשון במספרן של אלה שאושרו באותה השנה, עם 62 בקשות. במקום הרביעי ברשימה זו נמצאת קוואלקום עם 38 בקשות. יישום הגיעה למקום הרביעי ברשימת החברות הישראליות שקיבלו פטנטים אשתקד, עם 12 במספר, ידע שישית עם 11 ו-ורינט במקום התשיעי עם שבע בקשות.

ברשות הפטנטים מדגישים שמספר הבחינות הראשונות שביצעו המומחים שלה אשתקד עלה וזמן ההמתנה לבחינה ראשונה במחלקת סימני המסחר קוצר בחצי – מ-16 חודשים לשמונה חודשים. רוב רובן של הבקשות (90.1%) הוגשו על ידי זרים.

אילו חברות טכנולוגיה מובילות ברשימת הפטנטים שאושרו בישראל? Reviewed by on . פייסבוק, קוואלקום ויישום - חברת המו"פ של האוניברסיטה העברית - הן בין הנמצאות במקומות גבוהים ברשימת החברות שבקשות לפטנטים שהגישו אושרו ב-2018; כך עולה מדו"ח של ר פייסבוק, קוואלקום ויישום - חברת המו"פ של האוניברסיטה העברית - הן בין הנמצאות במקומות גבוהים ברשימת החברות שבקשות לפטנטים שהגישו אושרו ב-2018; כך עולה מדו"ח של ר Rating: 0

הגיבו