תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » אוזניות אלחוטיות Jabra Elite 85h – ההתנתקות

אוזניות אלחוטיות Jabra Elite 85h – ההתנתקות

למרות הפופולאריות הרבה של האוזניות האלחוטיות הקטנות הנכנסות לאוזן ואינן מחוברות זו לזו, יש גם אנשים שאוהבים דווקא אוזניות גדולות, עם כריות גדולות, שמספקות חוויה מוזיקלית שלמה וללא רעשי סביבה, ואלה בדיוק האוזניות שכדאי להם לחשוב עליהן

מאת 25 ביולי 2019, 16:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

למרות הפופולאריות הרבה של האוזניות האלחוטיות הקטנות הנכנסות לאוזן ואינן מחוברות זו לזו, אלה שזכו לכינוי True Wireless, יש אנשים לא מעטים שלא ממש מתחברים לסגנון הזה. למעשה, מי מכם שעוקב אחר הנעשה ברחבי התחבורה הציבורית, כולל רכבות כמובן, רואים לא פחות אנשים שעל ראשיהם אוזניות גדולות דווקא, עם כריות שמכסות את האוזן לחלוטין, ועוזרות להם להתנתק בדיוק באותה מידה מהסביבה המיידית שלהם.

Elite 85h של ג'ברה הן דוגמה מצוינת לאוזניות כאלה. לא רק שהן בנויות כך שהן יושבות היטב מסביב לאוזן, בעיצוב נוח כל כך, שאפשר להשתמש בהן גם לאורך זמן ממושך, הן מספקות עוד אמצעי משמעותי מאוד ליכולת לומר לסביבה שלום זמני, לפחות מבחינת הקולות: מדובר באוזניות משוק המשנה, שכולל את היכולת להפעיל סינון רעשים אקטיבי, או ANC בקיצור.

מנגנון הסינון הזה מבוסס על שמונה מיקרופונים הפזורים על האוזניות, והוא עושה את העבודה היטב. גם בעת הליכה ברחוב, בעת שהמנגנון עובד נעלמים כמעט לחלוטין רעשי רקע, אפילו אם אין משהו שיפריע כמו מוזיקה. ברגע שעוברים להאזנה למוזיקה – הסביבה כאילו נעלמת לחלוטין מבחינת רעשים, ומי שאוהב את הדברים הללו זה פשוט עובד נפלא – ומי שלא אוהב, אין לו סיבה בכלל לגשת ולרכוש אוזניות כמו Elite 85h.

בחלק האחורי של האוזנייה השמאלית יש כפתור שמאפשר לקבוע את מצב התפעול של מנגנון השתקת הרעשים. אפשר לבטל אותו לחלוטין ואפשר גם לעבור למצב שמאפשר לקולות מהסביבה לעבור באופן חלקי, מצב שמרגיע את קולות הסביבה, אבל לא מנתק את המשתמש לחלוטין מרעשי הרקע. בג'ברה מכנים את המצב הזה Hear Through, ובכל מקרה, במעבר בין המצבים העוזרת המובנית מודיעה מה המצב הפעיל באותו רגע.

באמצעות האפליקציה המוכרת שמלווה את המוצרים החכמים של ג'ברה, ו-Elite 85h בהחלט נמנות עם הרשימה החכמה, אפשר להגדיר מצבי תפעול שונים, ועבור כל אחד מהם אפשר להגדיר את מצב ה-ANC וכן לקבוע את הגדרות האקולייזר המתאימות – מוזיקה, נסיעה, בחוץ ובבית. המנגנון החכם בא כאן לידי ביטוי, כי ברוב המקרים הוא מצליח לזהות לבד את המצב שבו נמצאים בכל רגע נתון – ובמקרה הכי גרוע, אתם כבר זוכרים את הכפתור מאחורי האוזנייה השמאלית.

לא רק בהיבט של ביטול הקולות האוזניות עושות עבודה טובה. מהר מאוד מגלים שכל היבט בעבודה איתן משיג תוצאות איכותיות ומהנות. יתרון אחד ברור שיש להן על האוזניות הקטנות ללא חוטים הוא השימוש בהן לצורך דיבור בטלפון. גם בעת הליכה ברחוב, להוציא מקרים קיצוניים כמו רעש מנוע של אוטובוס שנעצר ליד, הצד השני דיווח שהוא היה שבע רצון עד מאוד מהשיחה. למעשה, במהלך הבדיקה לא הייתה תלונה אחת אפילו – טוב, אם יש כל כך הרבה מיקרופונים מסביב, אוי ואבוי אם הייתה בעיה, נכון?

גם בצד של ההאזנה ה-Elite 85h מספקות תוצאות מלבבות. אני לא מגדיר את עצמאי כאודיופיל, בטח לא מקצועי, אבל אני אוהב שהמוזיקה נקייה גם בעוצמות שמיעה גבוהות, וגם אם אולי הייתה חסרה לי קצת הדגשה בבס, למרות שביקשתי זאת באפליקציה – כאילו יש הרגשה שבחברה החליטו לאזן בכוח את הצליל – הדרייברים בגודל 40 מ"מ שבתוך האוזניות מספקות איכות גבוהה בהחלט. רק שלא יתפסו אתכם רוקדים ברחוב עם הכלב בזמן טיול.

האוזנייה הימנית מספקת את העיקר מבחינת תפעול. כפתור המגע באמצע הוא זה שלוחצים עליו כדי לענות לשיחה או כדי לעצור/לנגן את השיר. הכפתורים שמעל ומתחת משמשים לשליטה בעוצמת הקול או להעברת שיר קדימה/לחזור לתחילת השיר הנוכחי. הם קלים מאוד לתפעול ופועלים גם עם מגע קל וגם מספקים משוב קולי של נקישה כפולה כדי לסמן את הפעילות המשנית. הכפתור מאחור מאפשר להשתיק את המיקרופון בעת שיחה וכן להפעיל את העוזרת הקולית בטלפון ,אבל עם כוכבית קטנה, שתיכף תוסבר.

מעבר לכך, יש באוזנייה הימנית חיבור לכבל USB Type-C לטעינה, כרבע שעה ל-5 שעות האזנה, וכן חיבור לכבל 3.5 מ"מ לחיבור לא אלחוטי, שבכל זאת שומר על תכונות ההשתקה, וזה יפה מאוד.

את Elite 85h ניתן לצמד בו זמנית לשני טלפונים, והנה הכוכבית: העוזרת האישית בטלפון תופעל במכשיר השני שצומד ולא בראשון. דרך אגב, אם תרצו תוכלו לחבר אותו גם למחשב האישי במקביל לטלפון. עובד היטב, רק כדאי שבמקרה הזה הצימוד הראשון יהיה למחשב.

האכזבה היחידה שהייתה לי מהבדיקה הייתה הרגשה של חוסר נוחות לאחר הליכה ארוכה יחסית בגין הזעה רבה מדי. מעבר לכך: איכות לאורך כל הדרך מהרגע הראשון, ואיכות שיש לה מחיר: הן עולות 1,280 שקלים.

אוזניות אלחוטיות Jabra Elite 85h – ההתנתקות Reviewed by on . למרות הפופולאריות הרבה של האוזניות האלחוטיות הקטנות הנכנסות לאוזן ואינן מחוברות זו לזו, אלה שזכו לכינוי True Wireless, יש אנשים לא מעטים שלא ממש מתחברים לסגנון למרות הפופולאריות הרבה של האוזניות האלחוטיות הקטנות הנכנסות לאוזן ואינן מחוברות זו לזו, אלה שזכו לכינוי True Wireless, יש אנשים לא מעטים שלא ממש מתחברים לסגנון Rating: 0

הגיבו