תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ברבעון הראשון: הכנסות הענן הגלובליות – יותר מ-21 מיליארד דולר
הענן והקוד הפתוח בעלייה. אילוסטרציה: BigStock

ברבעון הראשון: הכנסות הענן הגלובליות – יותר מ-21 מיליארד דולר

על פי דיווח של חברת מחקרי השוק סינרג'י ריסרץ' גרופ, שוק תשתיות הענן העולמי ממשיך לגדול בקצב מרשים והרבעון הראשון של 2019 הוא הרבעון השמיני ברציפות שבו ההכנסות בשוק משתפרות במיליארד דולר ויותר לעומת קודמו ● אמזון, עם שירותי הענן שלה AWS, ממשיכה לשלוט בשליש מהשוק ולהיות החברה הגדולה בתחום

מאת 19 במאי 2019, 15:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ההכנסות של שוק תשתיות הענן הסתכמו ברבעון הראשון של 2019 במעט יותר מ-21 מיליארד דולרים, כך עולה מדיווח של חברת מחקרי השוק סינרג'י ריסרץ' גרופ, שציינה שמדובר ברבעון השמיני ברציפות בו ההכנסות בשוק משתפרות במיליארד דולר ויותר לעומת הרבעון הקודם. החברה הוסיפה שחוק המספרים הגדולים כבר משפיע על השוק, כך שהצמיחה בהכנסות מעט נעצרה, אך לא מדובר בחולשה אלא בתופעה טבעית עבור שוק בקנה מידה שכזה.

זהו שוק שממשיך להיות השוק של השחקניות הגדולות, שרק הופכות לחזקות יותר, כך אמר ג'ון גינסדייל, אנליסט ראשי בחברה. הוא ציין כי ברבעון הראשון סיכום ההכנסות של חמש החברות המובילות חצה את קו ה-75% מכלל ההכנסות, כשאמזון, עם שירותי הענן שלה AWS, ממשיכה להיות גדולה מכולן, עם שליטה בשליש מהשוק, ועם יותר מאשר שלוש החברות הבאות בתור ביחד. כמו כן היא הציגה גידול של 44% במונחי שנה לשנה, מה שאומר שהיא ממשיכה לצמוח בקצב גדול מאוד גם בהשוואה למתחרות.

ענן: תזוזות בכוחות השוק וסיניות שאסור להתעלם מהן

חלק השוק של מיקרוסופט, עם Azure, הגיע לכ-16%, כלומר למחצית מזה של AWS, ואילו גוגל עם ששירותי הענן שלה הגיעה לנתח שוק של 8%, שהוא מחצית מזה של מיקרוסופט, אבל לפי סינרג'י שתי החברות הציגו גידול נראה מאוד ברבעון האחרון, בסדר גודל של עשרות אחוזים.

ברשימת ספקיות תשתית הענן המובילות אפשר למצוא גם שתי חברות מסין. מתברר שעליבאבא וטנסנט השיגו קצב צמיחה של 70% במונחים של שנה והן נהנות, לפחות ברבעון הראשון של 2019, מנתחי שוק של 5% ו-2% בהתאמה. לפי סינרג'י מדובר כבר בכוח שיש להכיר בו, במיוחד בעבור מי שעושה עסקים בדרום-מזרח אסיה.

יבמ הפסידה את מקומה השלישי לגוגל, וכעת נתח השוק שלה עומד על 6% בלבד. לפי הנתונים, היא איבדה 25% מההכנסות בשוק הזה במונחים של שנה לשנה, ולפי חברת המחקר היא הפכה לשחקנית נישה חזקה – ועם זאת היא צופה שתחום שבו היא חזקה במיוחד, וזה שירותי ענן פרטיים מאורחים, יעזור לה להתאושש בעתיד, ולאו דווקא הרחוק.

אורקל, סיילספורס וראקספייס מכונות, כמו יבמ, "שחקניות נישה", וביניהן אפשר לומר שסיילספורס בולטת כי היא הצליחה להגדיל את שירותי ה-PaaS שלה ב-50% בשנה החולפת, וכך להגיע לנתח שוק כולל של 4%, מול כ-2% של שתי האחרות.

ברבעון הראשון: הכנסות הענן הגלובליות – יותר מ-21 מיליארד דולר Reviewed by on . ההכנסות של שוק תשתיות הענן הסתכמו ברבעון הראשון של 2019 במעט יותר מ-21 מיליארד דולרים, כך עולה מדיווח של חברת מחקרי השוק סינרג'י ריסרץ' גרופ, שציינה שמדובר ברבע ההכנסות של שוק תשתיות הענן הסתכמו ברבעון הראשון של 2019 במעט יותר מ-21 מיליארד דולרים, כך עולה מדיווח של חברת מחקרי השוק סינרג'י ריסרץ' גרופ, שציינה שמדובר ברבע Rating: 0

הגיבו