תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » זו שעולה וזו שיורדת: שלל חברות פרסמו תוצאות עסקיות
עליות או ירידות? תלוי איזו חברה. אילוסטרציה: BigStock

זו שעולה וזו שיורדת: שלל חברות פרסמו תוצאות עסקיות

אמזון שחררה במהלך ימי החג דו"חות חיוביים ואינטל פרסמה תוצאות שליליות ● פייסבוק רשמה מגמה מעורבת ומארק צוקרברג הרחיב בשיחה עם משקיעים על כוונת החברה לפצל את העסקים שלה לשניים

מאת 28 באפריל 2019, 12:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שורה של חברות בולטות בעולם הטכנולוגיה פרסמו בימים האחרונים את התוצאות העסקיות שלהן – ובמרכזן מיקרוסופט, שבעקבות התוצאות שפרסמה עלתה המנייה שלה והפכה אותה לחברה האמריקנית השלישית שעברה את רף שווי השוק של טריליון דולר, וכן פייסבוק, אמזון ואינטל.

הרשת החברתית הגדולה בעולם הציגה ברבעון הראשון של השנה תוצאות מעורבות: זינוק של 26% בהכנסות ל-15.08 מיליארד דולר לעומת צניחה של 51.31% ברווח הנקי ל-2.43 מיליארד. הסיבה לירידה ברווח היא הוצאה חד פעמית גדולה, בסך של שלושה מיליארד דולר, שהיה על פייסבוק לשלם ל-FCC. עם זאת, המשקיעים קיבלו את התוצאות היטב והעלו את שער המנייה של החברה בוול-סטריט ב-8%.

במהלך שיחה שקיים עם מומחים לאחר פרסום התוצאות נשאל מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, על התכנית של החברה לפצל את עסקיה לשניים, שאחד מהם יהיה ציבורי – הוא השתמש לצורך כך בדימוי של כיכר העיר, והשני פרטי ומוצפן יותר – "סלון", כדבריו.

גם מתשובתו של צוקרברג לא ברור עד הסוף במה בדיוק מדובר, אולם נראה שכמו שכבר פורסם, פייסבוק רוצה לאחד את שירותי המסרים המידיים שלה – מסנג'ר, ווטסאפ והצ'טים הפרטיים של אינסטגרם – לשירות אחד. יהא המהלך אשר יהא, לדברי צוקרברג, מדובר בשינוי בגישה של פייסבוק לבניית מוצרים ובאחד המהלכים המרכזיים שלה בחמש השנים הקרובות. "יש סוגיות אבטחה כבדות בכל הנוגע לפלטפורמות של מסרים מידיים ואם אין לנו את היכולת לראות את התוכן (של השיחות), דרושים לנו כלים אחרים בכדי לדעת לנהל את השירות", אמר.

תוצאות טובות לאמזון – וטובות פחות לאינטל

אמזון סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית עם תוצאות יפות: גידול של 17% בהכנסות לכ-60 מיליארד דולר וזינוק של יותר מפי שניים ברווח הנקי ל-3.56 מיליארד. עליות דומות נרשמו ברווח הנקי למנייה וברווח התפעולי. בנוסף, החברה הבטיחה לקצר את זמן הגעת המשלוחים שלה (בארצות הברית) מיומיים ליום אחד בלבד והודיעה כי היא תקצה לכך ברבעון הקלנדרי הנוכחי 800 מיליון דולר. מנגד, כמה מומחים הצביעו על כך שהחנויות הפיזיות שאמזון הקימה לא מתרוממות מספיק: ההכנסות הרבעוניות מהן עלו ב-1% בלבד.

אינטל, לעומת זאת, הציגה ברבעון הראשון של השנה מגמות שליליות: ההכנסות של החברה ירדו ב-0.03% ל-16.1 מיליארד דולר, בעיקר עקב קיטון של 6% במכירות השבבים לדטה סנטרים, והרווח הנקי שלה ירד ב-11% לארבעה מיליארד. עם זאת, היא עקפה את תחזיות האנליסטים. נראה כי הסיבה לירידה של אינטל בתחום מרכזי המחשוב היא מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין. מחשש להשלכותיה, הסינים קנו יותר שבבים לדטה סנטרים ב-2018, ומאז המגמה התמתנה. בעקבות הרוחות הקרות מסין, אינטל הקטינה את התחזיות שלה הן לרבעון השני והן לשנה כולה. היא חוזה ברבעון הכנסות של 15.6 מיליארד דולר ורווח למנייה של 83 סנט, וב-2019 כולה – הכנסות של 69 מיליארד דולר ורווח של 4.14 דולר.

גם התוצאות של טקסס אינסטרומנטס הצביעו על מגמות שליליות: ההכנסות שלה קטנו ברבעון הראשון של השנה בכ-5% ל-3.6 מיליארד דולר והרווח הנקי – ב-11% ל-1.21 מיליארד. עם זאת, החברה עקפה את תחזיות האנליסטים וצופה רבעון שני חיובי, עם הכנסות בסך 3.74 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.32 דולר.

לעומת זאת, F5, חברה נוספת שפרסמה את הדו"חות שלה במהלך ימי החג בישראל, רשמה עליות: ההכנסות של החברה גדלו ברבעון השני של שנתה הכספית ב-2.17% ל-545 מיליון דולר והרווח הנקי – ב-5.88% ל-117 מיליון. במחצית הראשונה של השנה עלו ההכנסות ב-3% לקצת יותר ממיליארד דולר והרווח זינק ב-25% ל-247 מיליון. בחברה נימקו את העליות במעבר שלה בשנה וחצי האחרונה לאפליקציות מולטי קלאוד ולשינוי בהשקעות שביצעה עקב כך.

סייע בהכנת הידיעה: יניב הלפרין.

זו שעולה וזו שיורדת: שלל חברות פרסמו תוצאות עסקיות Reviewed by on . שורה של חברות בולטות בעולם הטכנולוגיה פרסמו בימים האחרונים את התוצאות העסקיות שלהן - ובמרכזן מיקרוסופט, שבעקבות התוצאות שפרסמה עלתה המנייה שלה והפכה אותה לחברה שורה של חברות בולטות בעולם הטכנולוגיה פרסמו בימים האחרונים את התוצאות העסקיות שלהן - ובמרכזן מיקרוסופט, שבעקבות התוצאות שפרסמה עלתה המנייה שלה והפכה אותה לחברה Rating: 0

הגיבו