תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » בית המשפט מינה כונס נכסים למימד החמישי
שר התקשורת, בני גנץ. צילום: רומן ינושבסקי, BigStock

בית המשפט מינה כונס נכסים למימד החמישי

ההחלטה על הכינוס התקבלה בעקבות בקשת חברת המימון האמריקנית SQN Ventures, שטוענת שחברת הסייבר הישראלית, שנסגרה לפני כמה חודשים, חייבת לה 11 מיליון שקלים ● בני גנץ כיהן בעבר כיו"ר החברה

מאת 14 באפריל 2019, 15:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (א') על מינוי כונס נכסים לחברת הסייבר הישראלית המימד החמישי, שלפני תשעה חודשים הודיעה על הפסקת פעילותה, ולפני ארבעה חודשים מכרה את הטכנולוגיה שלה ל-NSO ופיטרה עובדים. זאת, בעקבות בקשה של חברת המימון האמריקנית SQN Ventures.

ההחלטה התקבלה בהסכמה בין הצדדים והכונס שמונה הוא עו"ד יובל ברגיל. בפנייתה לבית המשפט טענה החברה האמריקנית שהמימד החמישי חייבת לה 11 מיליון שקלים בגין הלוואה שהעניקה לה ושכערבון, היא קיבלה שיעבוד לנכסיה.

המימד החמישי הוקמה ב-2014 על ידי גיא כספי ודורון כהן, ופיתחה טכנולוגיות אבטחת מידע המבוססות על בינה מלאכותית. היו לה ציפיות גדולות והיא רצתה לצרף לשורותיה מדינות כלקוחות, אלא שהדברים לא הלכו כפי שתוכנן, והחברה נסגרה ביולי האחרון. זאת, לאחר שגייסה עשרות מיליוני דולרים – שירדו לטמיון. לא עזר גם גיוסם של אנשים מוכרים בתעשייה הביטחונית, בהם היו"ר, רם בן ברק, שכיהן כמשנה לראש המוסד, והרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') בני גנץ.

שמה של המימד החמישי עלה לאורך קמפיין הבחירות האחרונות, כ-"נשק" של הליכוד נגד גנץ, שטענה שמי שניהל חברה כושלת לא יכול לנהל מדינה. כמו כן, שמה של המימד החמישי עלה באחרונה בדו"ח מבקר המדינה, לאחר שזה קבע שהמשטרה נתנה לחברה פטור ממכרז, בעסקה להטמעת מערכת סייבר בארגון, ששוויה 50 מיליון שקלים – דבר שהחברה הכחישה. כך או כך, העסקה לא יצאה לפועל, עקב סגירתה של המימד החמישי.

בית המשפט מינה כונס נכסים למימד החמישי Reviewed by on . השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (א') על מינוי כונס נכסים לחברת הסייבר הישראלית המימד החמישי, שלפני תשעה חודשים הודיעה על הפסקת פעילותה, ולפנ השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (א') על מינוי כונס נכסים לחברת הסייבר הישראלית המימד החמישי, שלפני תשעה חודשים הודיעה על הפסקת פעילותה, ולפנ Rating: 0

תגובות (4)

 • Avatar

  סלומון

  בושה וחרפה לבית המשפט.

  אם חלילה היה זה איש מהימין יו"ר החברה, היו מוציאים החוצה את כל הלכלוך לפני הבחירות כדי לפגוע בסיכויו.
  ראו מה קורה עכשיו.
  גם בית המשפט מלטף את גנץ ואומר רק לא נתניהו. בושה וחרפה.

 • Avatar

  שלמה זיו

  איזה מזל היה לנו שבני גנץ כשל גם בבחירות לכנסת.
  כנראה מדובר בלא יוצלח …..

 • Avatar

  צבי

  שלטון החונטות .ובית המשפט ממשיך השיטה

  רק לא ביבי.
  והריבון הוא הציבור בלבד
  ואנחנו אומרים רק בנימין נתניהו טוב לישראל.

 • Avatar

  Judith

  מנסים להציג התמונה שגייסו את גנץ כשהחברה כשלה.. חחח החברה כשלה עם כל סיפורי האגדות שלו השקרים הרמאויות.וכעת פוטרים אחריות של גנץ? מרוויח 100 אלף שקל בחודש יכול להחזיר את ה4.5 מליון לפח ת שלקח .

הגיבו