תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » ענקית האי קומרס אסוס פרסמה אזהרת רווח – וצונחת בבורסה
יום שני השחור של אסוס. אילוסטרציה: BigStock

ענקית האי קומרס אסוס פרסמה אזהרת רווח – וצונחת בבורסה

המכירות המאכזבות בנובמבר, החשש של המשקיעים ממצב חברות האי קומרס והברקזיט הביאו את ענקית האופנה אונליין הבריטית להוריד את תחזית הרווח השנתי שלה ב-40% ● המשקיעים הגיבו בהתאם ושער המנייה של אסוס בלונדון רשם צניחה חופשית

מאת 17 בדצמבר 2018, 15:44 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נראה שלענקית האי קומרס הבריטית אסוס (ASOS) יש היום בלק מאנדיי, במובן השלילי, במקום הבלק פריידיי: החברה הודיעה היום (ב') כי המכירות שלה בחודש נובמבר, על ימי המכירות וההנחות הגדולים שיש בו, היו נמוכות מהצפוי. משום כך היא גם פרסמה אזהרת רווח. המשקיעים בלונדון מגיבים לכך בעצבנות רבה, והביאו לצניחה של 40.76% במנייה נכון ל-12:00 שעון לונדון (14:00 שעון ישראל). נכון לפרסום שורות אלה, הירידה מותנה במעט ועומדת על 38.68%.

הניצוץ שהצית את המפלה במנייה של אסוס נדלק לאחר שהיא פרסמה אזהרת רווח והורידה את התחזית שלה לעלייה ברווח השנתי ל-15%, לעומת תחזית קודמת, שדיברה על גידול של בין 20% ל-25%. אסוס גם חתכה את מתח הרווחים לעומת המחסור מ-4% ל-2% בלבד.

פרט לשני משתנים אלה, מוסברת הירידה החדה בעצבנות המשקיעים לגבי מניות חברות הסחר המקוון באופן כללי. ואמנם, חברות אי קומרס אחרות כמו Next ו-J.D. Sport נדבקו מאסוס ורושמות היום ירידות בלונדון. סיבה נוספת היא אי הוודאות לגבי הברקזיט וההשלכות הכלכליות שלו, לרבות חשש להרעה במצב הכלכלי בעקבות ההתנתקות באירופה – מה שמביא לפגיעה גם בסחר המקוון בממלכה, ולביקוש לבגדים זולים יותר.

מנכ"ל אסוס, ניק בייטון, ניסה להרגיע ואמר היום בצהרים כי "המצב נובע מהתחרות הקשה בענף בעקבות חודש נובמבר שהיה חם מהרגיל וכתוצאה מכך, המתחרים הציעו הנחות של עד 20%. זאת לא מגמה שתימשך זמן רב, אלא תופעה זמנית וקצרה, ואנחנו נמשיך לגדול ולצמוח".

ענקית האי קומרס אסוס פרסמה אזהרת רווח – וצונחת בבורסה Reviewed by on . נראה שלענקית האי קומרס הבריטית אסוס (ASOS) יש היום בלק מאנדיי, במובן השלילי, במקום הבלק פריידיי: החברה הודיעה היום (ב') כי המכירות שלה בחודש נובמבר, על ימי המכי נראה שלענקית האי קומרס הבריטית אסוס (ASOS) יש היום בלק מאנדיי, במובן השלילי, במקום הבלק פריידיי: החברה הודיעה היום (ב') כי המכירות שלה בחודש נובמבר, על ימי המכי Rating: 0

הגיבו