בשורות לקונים באינטרנט: הקלה לצרכנים בייבוא מוצרים אלחוטיים מחו"ל

צו חדש שנחתם מאפשר הורדת חסמים והקלה משמעותית בייבוא של עשרות מוצרי אלקטרוניקה בייבוא אישי ומשפחתי עם הגבלה של עד חמישה מכשירים לכל היותר

מה המחיר של "חגיגת" הרכישות בלי התחתית? צילום אילוסטרציה: BigStock

שר התקשורת איוב קרא חתם אתמול (א') על צו שיביא להורת החסמים ולהקלה משמעותית בייבוא של עשרות מוצרי אלקטרוניקה בייבוא אישי ומשפחתי ולשימוש אישי, עם הגבלה של עד חמישה מכשירים לכל היותר.

בימים הקרובים, מרגע כניסתו של הצו לתוקף, כל אזרח ואזרחית במדינה שירצו לייבא מוצרים אלחוטיים באופן פרטי מחו"ל – בדגש על הפרטי – יוכלו לעשות זאת בקלות רבה ללא שום עיכוב.

קונסולת משחק, קורא ספרים אלקטרוני, מחשב נייד ומחשב נישא

מוצרי האלקטרוניקה שייכנסו לתוקף תחת הצו הינם: ציוד היקפי למחשב (עכבר, מקלדת או רמקול); צג מחשב; מדפסת, סורק מסמכים; מכונת צילום; מקרן וידיאו ביתי או משרדי (Projector); מזרים וידאו (Streamer); קונסולת משחק (Gaming console); קורא ספרים אלקטרוני (e-book); מחשב לוח (Tablet); מחשב כף יד; מחשב נייד או מחשב נישא; מחשב שולחני (Desktop); ממיר לקליטת שידורי טלוויזיה לציבור (TV receiver set-top box); מקלט טלוויזיה; מקלט רדיו; חלפים למכשיר טלפון סלולרי; שעון יד, שאינו ציוד קצה רט"ן; דיבורית לרכב; מצלמה, למעט מצלמת אבטחה; שואב אבק; מטען חשמלי אלחוטי; מערכת שמע ביתית; מגבר שמע לשימוש תוך–ביתי. לא נכללו בצו: רחפנים ומוצרי בית חכם.

כמו כן, הפטור לנתבים נקודות גישה ומגדילי טווח WIFI ייכנס לתוקף רק ביום 1 בינואר 2019.

השר קרא אמר כי הוא "ממשיך במדיניות אותה התוויתי עם כניסתי לתפקיד, של הורדת החסמים הבירוקרטיים והקלה לאזרחים המעוניינים בייבוא של ציוד אלחוטי לשימושם הפרטי".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים