תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הכירו את הרכב הראשון בישראל שידבר וילמד להכיר אתכם
מבט מבפנים על הקונסולה המדברת/ צילום: פלי הנמר

הכירו את הרכב הראשון בישראל שידבר וילמד להכיר אתכם

כלמוביל השיקה את ה-A-Class החדשה ● הרכב הראשון של מרצדס שישלב את מערכת ה-MBUX אשר לומדת את תפוסי ההתנהגות והעדפות האישיות של הנהג תוך כדי "תנועה"

מאת 8 באוקטובר 2018, 17:44 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מרצדס מבית כלמוביל השיקה בימים אלו את הדור הרביעי של דגם ה-A-Class בישראל. רכב הכניסה לשוק היוקרה מתאפיין במערכות טכנולוגיות המיושמות בסדרות ה-S-Class ומהווה הצהרת יצרן לגבי עתיד עולם הרכב,

מערכת ה-MBUX לומדת להכיר את תפוסי ההתנהגות והעדפות האישיות של הנהג תוך כדי "תנועה". בעתיד המערכת תאפשר צריכת שירותים ושיפור ביצועים של רכבי מרצדס בלחיצת כפתור.

מבט מבחוץ על מרצדס A-CLASS באולם התצוגה המפואר של כולמוביל מרצדס ישראל בהרצליה. צילום: פלי הנמר

מבט מבחוץ על מרצדס A-CLASS באולם התצוגה המפואר של כולמוביל מרצדס ישראל בהרצליה. צילום: פלי הנמר

שילוב מערכות בטיחות ונהיגה סמי אוטונומית

ה- A-Class החדשה מציגה מהפך בתפיסת הקונצרן בשילוב מערכות בטיחות ונהיגה סמי אוטונומית החל מרכבי הכניסה ההתחלתיים לשוק היוקרה.

גולת הכותרת הינה מערכת ה-PRE-SAFE (כאופציה) אשר חוזה מראש על ידי מכ"ם מצבי תאונה ומבצעת תמרון והתחמקות לטובת מניעתה. כמו כן, לרכב הותאמו מנועי 4 צילינדרים חדשניים וחסכוניים, עיצוב פנימי עם איכות חומרים גבוהה התואמת לקו הייחודי של מרצדס.

המערכת החדשה משלבת מערכת ניווט (כאופציה) המציגה הכוונה בכביש בעזרת מציאות רבודה וממשק משתמש התואם לעידן הדיגיטלי וראשון מסוגו בתעשיית הרכב.

הטכנולוגיה שמאחורי אפליקציית המציאות הרבודה הינה תוצר של שיתוף פעולה בין דיימלר, סמסוג ו-Harman אותה פיתח צוות ב- Harman ישראל בניהולו של אוהד עקיבא, דירקטור עיבוד תמונה ב-Harman.

מערכת ההפעלה לרכב מדברת ומבינה ב-28 שפות. עוד תקופה גם בעברית. צילום: פלי הנמר

מערכת ההפעלה לרכב מדברת ומבינה ב-28 שפות. עוד תקופה גם בעברית. צילום: פלי הנמר

מעבר ועקיפה אוטונומית בין נתיבים

מלבד זאת, הדור החדש משלב (כאופציה) מעבר ועקיפה אוטונומית בין נתיבים (Active Lane Changing Assist), עצירת חירום אוטונומית בחשש לתאונה (Active Emergency Stop Assist), שמירת נתיב, ניטור שטחים מתים גם כשהרכב כבוי (Active Blind Spot Assist), בקרת שיוט אדפטיבית ועוד מערכות הלקוחות מספינת הדגל ה-S-Class ומציגות שדרוג טכנולוגי.

ממד נוסף הבא לידי ביטוי בדור הרביעי של ה- A-Class הוא תא הנוסעים הפנימי. בחזית נמצאים שני צגי מגע דיגיטליים מתקדמים בעברית בגודל של עד 10.25 אינץ' כל אחד המכילים את כל הפונקציות והמידע הנצרך לטובת תפעול הרכב ומערכות הבידור, לרבות שליטה קולית הנתמכת בעשרות שפות.

הקונסול ברכב המרכז מערכות המידע של אנדרואיד ו- BMUX. צילום: פלי הנמר

הקונסולה ברכב המרכז מערכות המידע של אנדרואיד ו- BMUX. צילום: פלי הנמר

הנהג נהנה מהגה משודרג המכיל פקדי שליטה מבוססי מגע. המושבים הקדמיים מאפשרים חימום ועיסוי (כאופציה) המשתלבים עם תאורת אווירה בעלת 64 גוונים היוצאת גם מפתחי המיזוג. ממדי הרכב צמחו וכעת בזכות השינוי – 12 ס"מ לאורך ו-2 ס"מ לרוחב מרווח הרגליים לנוסעים מאחור שופר. תא המטען צמח אף הוא ל-370 ליטר ומאפשר אחסון רב יותר מבעבר.

נסיעה שקטה במהירויות גבוהות

פיתוחי הבטיחות ושיפור חווית הנסיעה לא נעצרו רק במערכות הפנימיות, ה- A-Class החדשה מעניקה בידוד רעשים מוצלח ומאפשרת נסיעה שקטה במהירויות גבוהות. בחזית הרכב נמצאת מערכת מתקדמת של פנסי LED המייצרת עוצמת אור מרבית.

הדגמים הראשונים אשר יגיעו לישראל הינם A180, A200 ו-A250 ויציגו מנועי 4 צילינדרים חדשניים 1.3 ו-2.0 ליטר בנזין המפיקים 136 163 ו-224 כוחות סוס בהתאמה. למנועים משויכת תיבת הילוכים מתקדמת וכפולת מצמד 7G-DCT העמידה במומנט גבוה יותר.

תאוצת הרכבים מ-0 ל-100 עומדת על 8.8 שניות ל- A180, 8.0 שניות ל-A200 ו-6.2 שניות ל-A250. ה-A-Class החדשה מהווה פריצת דרך בשוק הרכב ובטח בהשוואה לדגמי המתחרים בסגמנט. היא מציעה אפיון עשיר משמעותית – היחידה המציעה ממשק מגע מקורי בעברית, הפעלה קולית, מסכים של 10.25 אינץ', מערכות בטיחות מתקדמות ומרווח גדול משמעותית.

אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל מציג מערכת BMUX Mercedes Benz User Experience. צילום: יח"צ

אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל מציג מערכת BMUX Mercedes Benz User Experience. צילום: יח"צ

אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל, ציין כי "אנו מציגים לראשונה עידן חדש בו הרכב מתאים את עצמו לנהג בלחיצת כפתור. מדובר בתפיסת נהיגה עתידית בעולם שיתופי ואוטונומי המותאם ונלמד לפי פרופילים אישיים."

עוד הוסיף פינטו כי "מערכת ה- MBUX מהווה אבן דרך משמעותית ביישום אסטרטגיית ה- CASE של דיימלר הבונה את הדרך לשיתופיות, שירותים, קישוריות, אוטונומיות ורכבים חשמליים. ההשקעה הרבה של מרצדס בתשתית, בפיתוח ובחדשנות תאפשר לה לשמור על מקומה כמותג היוקרה מספר 1 בעולם."

במסגרת ההשקה יוצע דגם השקה במהדורה מוגבלת – A200 limited edition – הכולל חבילת אבזור משודרגת: מושב נהג חשמלי, Car Play, חבילת מראות, גג פנורמי או מסכי MBUX 10.25 אינץ', Touchpad ועוד במחיר של 256,900 ₪.
מחירון:

A180 מוצעת במחיר של החל מ- 229,900 שקלים.
A200 מוצעת במחיר של החל מ- 242,900 שקלים.
A250 מוצעת במחיר של החל מ- 334,900 שקלים.

הכירו את הרכב הראשון בישראל שידבר וילמד להכיר אתכם Reviewed by on . מרצדס מבית כלמוביל השיקה בימים אלו את הדור הרביעי של דגם ה-A-Class בישראל. רכב הכניסה לשוק היוקרה מתאפיין במערכות טכנולוגיות המיושמות בסדרות ה-S-Class ומהווה הצ מרצדס מבית כלמוביל השיקה בימים אלו את הדור הרביעי של דגם ה-A-Class בישראל. רכב הכניסה לשוק היוקרה מתאפיין במערכות טכנולוגיות המיושמות בסדרות ה-S-Class ומהווה הצ Rating: 0

הגיבו