תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » על כוונת הסייבר של הפנטגון: רוסיה וסין
אילוסטרציה: BigStock

על כוונת הסייבר של הפנטגון: רוסיה וסין

בראשונה זה שלוש שנים, משרד ההגנה האמריקני הוציא אסטרטגיית סייבר חדשה

מאת 20 בספטמבר 2018, 13:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במסמך הרשמי הראשון לגבי אסטרטגיית סייבר, היוצא לאחר שלוש שנים, משרד ההגנה האמריקני הודיע כי הוא ימקד את מאמצי הסייבר שלו על סין ורוסיה. עוד נקבע כי הפנטגון ישתמש ביכולות הסייבר שלו כדי לאסוף מידע מודיעיני, כמו גם בכדי להתכונן לעימותים עתידיים.

בגרסה המצונזרת של המסמך המסווג שהותר לפרסום בחג (ג'), נפרשו החזון וההתייחסות לאיומים הקיברנטיים, תוך יצירת סדרי העדיפויות של אסטרטגיית הביטחון הלאומי לתחום.

"ארצות הברית לא יכולה להרשות לעצמה להיות במצב של חוסר מעש", צוין בסיכום המסמך, שבו נכתב כי סין ורוסיה מנהלות קמפיינים מתמשכים של מתקפות סייבר, ואלה מהווים סיכון לטווח ארוך. עוד נאמר במסמך כי סין שוחקת את יכולתו של הצבא האמריקני להעניק ליריביה יתרון, וכי רוסיה משתמשת במידע שהושג בזדון במרחב הסייבר, על מנת להשפיע על האוכלוסייה בארה"ב, באופן ש"מאתגר תהליכים דמוקרטיים".

חמשת היעדים עבור האסטרטגיה בסייבר של משרד ההגנה הם: להבטיח כי הכוח המשותף יוכל לעמוד במשימות שלו במרחב הסייבר; לחזק את הכוח המשותף על ידי ניהול פעולות בסייבר, המעניקות יתרונות צבאיים לארה"ב; להגן על התשתיות הקריטיות בארה"ב מפני פעילות סייבר זדונית; לאבטח את המידע ואת מערכות ה-IT במשרד ההגנה מפני פעילות זדונית בסייבר, לרבות מידע שמצוי במערכות וברשתות שאינן של המשרד; להרחיב את שיתוף הפעולה בסייבר של משרד ההגנה עם גורמים נוספים – סוכנויות המודיעין השונות, התעשייה, ושותפים בינלאומיים.

המסמך גם מתווה אסטרטגיה לצורך להיות עקבי מול יריבי ארה"ב בסייבר, וקובע כי נדרשת הגנה מקדימה (מניעה) כאמצעי לשבש או להפסיק את פעילות הסייבר המופעלת נגדה, כזו אשר נמצאת מתחת לרמה של סכסוך מזוין.

על כוונת הסייבר של הפנטגון: רוסיה וסין Reviewed by on . במסמך הרשמי הראשון לגבי אסטרטגיית סייבר, היוצא לאחר שלוש שנים, משרד ההגנה האמריקני הודיע כי הוא ימקד את מאמצי הסייבר שלו על סין ורוסיה. עוד נקבע כי הפנטגון ישתמ במסמך הרשמי הראשון לגבי אסטרטגיית סייבר, היוצא לאחר שלוש שנים, משרד ההגנה האמריקני הודיע כי הוא ימקד את מאמצי הסייבר שלו על סין ורוסיה. עוד נקבע כי הפנטגון ישתמ Rating: 0

הגיבו