בכירים בהיי-טק מסכמים את השנה; והפעם: מאיר מורגנשטרן, דרופבוקס

ביקשנו מבכירים בהיי-טק הישראלי להעריך את המגמות בענף בשנה האחרונה ובזו הקרובה, ולבחור את איש/ת השנה שלהם ● האורח הראשון במדור הוא מאיר מורגנשטרן, מנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל

מאיר מורגנשטרן, מנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל צילום: יואל קדם

מה היה הדבר הבולט ביותר בהיי-טק הישראלי בשנה האחרונה?
"הנוכחות הישראלית הבולטת במגמה העולמית של התרחבות השימוש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה. האקו-סיסטם הישראלי בתחומים אלה – מרכזי פיתוח של חברות רב לאומיות, פעילות סטארט-אפים ענפה ביותר, מוקדי מחקר באוניברסיטאות המובילות והעשייה בצבא ובתעשיות הבטחוניות – מייצר שוב את אפקט האקס פקטור הישראלי, אותו ראינו בעבר בתחומים כמו סייבר. נראה שמגמה זו תלך ותתחזק בשנים הבאות".

מה יהיה הדבר הבולט ביותר בהיי-טק הישראלי בשנה הקרובה?
"יש הרבה דברים מעניינים והבחירה קשה, אבל מבחינתי, העיניים נשואות לפברואר 2019, עת צפויה החללית הישראלית של פרויקט SapceIL לנחות על הירח. זהו מאמץ מתמשך על פני שמונה השנים האחרונות, שמשלב יוזמה ישראלית, מדע, טכנולוגיה והרבה מאוד נחישות, ששיאו יהיה בהנחתת החללית הישראלית. ישראל תהיה למדינה הרביעית – אחרי ארצות הברית, רוסיה וסין – שמנחיתה חללית על הירח. מדובר בהישג יוצא דופן למדינת ישראל ולהיי-טק הישראלי. השמיים הם כבר לא הגבול, וזהו המסר לדור הצעיר של מדעני ומהנדסי העתיד".

אסף רפפורט, מנכ"ל המו"פ של מיקרוסופט ישראל. צילום: ארז עוזיר

אסף רפפורט, מנכ"ל המו"פ של מיקרוסופט ישראל. צילום: ארז עוזיר

מיהו איש השנה שלך בהיי-טק הישראלי?
"אסף רפפורט, שהתמנה השנה להיות מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל. זוהי מנהיגות חדשה וצעירה לאחד ממרכזי הפיתוח הוותיקים והמשמעותיים ביותר בארץ, בתקופה שבה חברת האם, מיקרוסופט, נהנית מתנופה חזקה. יהיה מאוד מסקרן לעקוב לאן רפפורט יוביל את המרכז, כך שימשיך לחזק את מעמדו כאחד ממרכזי הפיתוח האסטרטגיים של מיקרוסופט מחוץ לארצות הברית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים