דרך ההיי-טק הישראלי: מפיצים את מחאת הפונדקאות בחו"ל

חברות היי-טק משנות תמונת פרופיל לסמלי המחאה נגד איסור הפונדקאות לגאים ● בין החברות גם כאלו העובדות בעיקר עם חו"ל והמהלך נותן הד למחאה מול קהלים בארה"ב ואירופה

22/07/2018 11:17
עמוד הפייסבוק של אופטימוב. צילום: יח"צ

חברות היי-טק משנות בימים אלו את תמונת הפרופיל הרשמית שלהן ברשתות החברתיות לסמלי המחאה נגד איסור הפונדקאות לזוגות גאים. בין השאר מדובר גם בחברות העובדות בעיקר עם חו"ל כך ששינוי תמונת הפרופיל הרשמית שלהן בפייסבוק (Facebook) נותן הד למחאה מול קהלים בארצות הברית ואירופה. בין החברות המשתתפות איירון סורס, סייבריזן, אופטימוב, DayTwo, Yotpo, בולגארד, Wibbitz וג'ויטונס.

פיני יקואל, מנכ"ל ומייסד אופטימוב, אמר "אנו חשים כי החקיקה האחרונה של חוק הפונדקאות היא אפליה ישירה שאנו כחברה הישראלית צריכים לעמוד מולה. אנו תומכים בזכותו של כל אדם להפוך להורה ועומדים לצד הלהט"בים במחאה ובמאבקם לשוויון.

ליהיא סגל מנכ"ל ומייסדת DayTwo מסרה "זו זכותנו להצטרף למאבק שאין צודק ממנו למתן אפשרות לכל ישראלי להביא ילדים לעולם ללא הבדלי העדפה מינית".

יוסי אטיאס, מנכ"ל בולגארד ישראל מסר כי "אנו תומכים במאבק על הזכות של כל אדם להיות הורה ולהקים משפחה מכל סוג. לדעתנו הזכות הבסיסית להפוך להורה בישראל חייבת להיות שווה.

לדברי יובל קמינקא מנכ"ל וממייסדי ג'ויטונס, "מפתיע ומצער שבעולם שאנחנו חיים בו עדיין לא ברור שלכל אחד זכות להקים משפחה. אנו כחברה העוסקת בהפצת מוסיקה ושמחה בעולם, תומכת היום ובכל יום בזכותם של חברי הקהילה לשוויון זכויות מלא".

לדברי רינת קפוזה, מנהלת משאבי אנוש בסייבריזן, "החברה תומכת במאבק המתמשך של הקהילה הלהט״בית לשוויון זכויות מלא. אנו מוחים כנגד כל אפליה באשר היא. אנו שמחים לשמוע שעוד חברות גדולות במשק הצטרפו לקריאה זו וגאים לקחת חלק במאבק. אהבה-היא-אהבה".

לדברי זוהר דיין מנכ"ל ומייסד וויביטז, "כחברה בינלאומית אנחנו מבינים את הצורך והחשיבות בקבלת השונה ויצירת סביבה שוות הזדמנויות לכולם. נמשיך לתמוך בקהילת הלהט"ב הבינלאומית בדרכים שונות, כולל שימוש חינם בפלטפורמה שלנו המאפשרת לייצר סרטוני וידאו להעברת מסרים".

בפעם הראשונה שביתה של עובדים להט"בים ותומכיהם.

כפי שסיקרנו כאן בבמהלך השבוע האחרון, שורה של חברות היי-טק ותקשורת הודיעו על תמיכה במאבק של קהילת הלהט"ב, וחלק מהן אף מסרו כי תאפשרנה לעובדים שלהן בני הקהילה לשבות היום (א'), במסגרת השביתה שעליה הכריזה אגודת הלהט"ב. מיקרוסופט, מלאנוקס וקבוצת סינגולריטים אף הודיעו כי ייתנו מענקים בסך 60 אלף שקלים לעובדים שלהן שיפתחו בהליכי פונדקאות, וסלקום מסרה כי תיתן לעובדיה שיעשו זאת מענק של 45 אלף שקלים.

הקהילה הגאה מנהלת בימים אלה מאבק נגד אפלייתה, כשבמרכז עומדת המחאה נגד התיקון לחוק הפונדקאות שאושר בשבוע שעבר ופעם נוספת אינו כולל זוגות להט"בים. במסגרת המחאה מקיימים בני הקהילה הפגנות ונוקטים בפעולות מחאה שונות, בהן, בפעם הראשונה, שביתה של עובדים להט"בים ותומכיהם.

בין החברות שהביעו תמיכה במאבק נמצאות מיקרוסופט, יבמ, בזק, פרטנר, סלקום, מטריקס, מלאנוקס, וובפאלס, נטורל אינטליג'נס, אינסיילו, איירוןסורס, סייבריזן, מלם תים, סינגולריטים, סימילארווב, Windward, מייהריטג', softwheel, קלטורה, אקסנצ'ר, פלייטיקה, Spot.im ,Wibbitz ועוד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים